Pobierz materiał i Publikuj za darmo
Szybki test na koronawirusa firmy nal von minden GmbH z Niemiec, który został przetestowany i zastosowany już miliony razy, został teraz udoskonalony: obecnie wystarczy pobrać wymaz z przedniej części nosa, a nie jak dotychczas z nosogardła lub głęboko z gardła. „NADAL® COVID-19 Ag Test" będzie dostępny w całej Europie od 22 lutego.
„Pobranie próbki z przedniej części nosa jest o wiele bardziej komfortowe” - mówi Roland Meißner, dyrektor nal von minden GmbH z Niemiec. Przede wszystkim test jest o wiele łatwiejszy do wykonania: w celu pobrania próbki wystarczy dwa i pół centymetra. Przy krawędzi nosa należy kilka razy obrócić wymazówkę w przód i w tył. I już wymazówka zawiera wystarczająca ilość materiału próbnego.
Meißner: „Im łatwiej będzie można przeprowadzić szybki test, tym więcej osób będzie z niego korzystać. I tym skuteczniej i szybciej uda się opanować pandemię”.
Ponieważ wiele grup zawodowych - w tym pielęgniarki, lekarze, ale także np. nauczyciele - musi się obecnie regularnie badać, łatwe w użyciu szybkie testy będą odgrywały w przyszłości coraz większą rolę - przekonany jest Meißner.
Aby wyniki, które są dostępne po 15 minutach, były naprawdę wiarygodne, jakość szybkich testów musi być bardzo wysoka. „NADAL® COVID-19 Ag Test” może być zaklasyfikowany jako bardzo wiarygodny. Swoistość diagnostyczna wynosi ponad 99,9%, a czułość diagnostyczna 97,56%. Specyficzność wskazuje, czy wszystkie zdrowe osoby poddane badaniu są również rozpoznane jako zdrowe. Czułość wskazuje, czy wszystkie osoby chore są również rozpoznane jako chore.
Meißner: „Według naszych ustaleń najbezpieczniej jest pobierać próbki z nosa - a nie ze śliny czy plwociny. Ślina zawiera dużą ilość enzymów, które atakują i niszczą wolne białka wirusowe. Z kolei w nosie znajduje się mniej enzymów niszczących białka. Oznacza to, że wymaz z nosa może w bardziej wiarygodny sposób zidentyfikować osobę, która może być zakażona koronawirusem”. Próbka śliny lub plwociny może również zawierać resztki jedzenia i zafałszować wynik badania.
Jakość poprzedniego testu (NADAL® COVID-19 Ag Test), który różni się jedynie koniecznością pobrania wymazu z nosogardła lub gardła, została wielokrotnie zweryfikowana naukowo. Również przez renomowany Szpital Uniwersytecki Charité w Berlinie. Rząd niemiecki już włączył szybki test „NADAL® Covid-19 Ag” do swojej narodowej strategii badań. Szybki test „NADAL® Covid-19 Ag” był już używany miliony razy w całej Europie podczas pandemii koronawirusa.
KONTAKT:
Hellwig PR
Gabriele Hellwig
Garstedter Weg 268
D- 22455 Hamburg
tel. +49 40 38 66 24 80
e-mail: info@hellwig-pr.de
Źródło informacji: nal von minden GmbH
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji | 19.02.2021, 10:03 |
Źródło informacji | nal von minden GmbH |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |
Newsletter
Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.
ZAPISZ SIĘPozostałe z kategorii
-
Nowa terapia daje nadzieję chorym na tętnicze nadciśnienie płucne PAP
Tętnicze nadciśnienie płucne (TNP) to rzadka choroba kardiologiczna. Nieleczona może prowadzić do śmierci. Badania kliniczne nad nowym lekiem, prowadzone przez prof. Grzegorza Kopcia z Ośrodka Chorób Krążenia Płucnego UJ w Krakowskim Szpitalu Specjalistycznym im. Św. Jana Pawła II, dały bardzo dobre rezultaty i napawają chorych optymizmem.
- 07.01.2025, 08:00
- Kategoria: Zdrowie i styl życia
- Źródło: PAP MediaRoom
-
Image
Technologia w służbie zdrowia: dlaczego dane ze smartwatchy warto pokazać lekarzowi?
Z urządzeń ubieralnych, czyli inteligentnych zegarków i opasek, korzysta ponad 1/3 Polaków - wynika z badania Huawei CBG Polska [1]. Sprzęty te pozwalają na monitorowanie aktywności fizycznej, a także kluczowych parametrów zdrowotnych, takich jak tętno i saturacja krwi, a nawet EKG czy ciśnienie tętnicze. Dane te mogą dostarczać cennych informacji zarówno posiadaczowi zegarka, jak i lekarzowi, wspierając diagnostykę. W praktyce zaledwie 25% użytkowników pokazała doktorowi zebrane w ten sposób wyniki. Dlaczego tak się dzieje? I czy warto promować wykorzystywanie danych odpacjenckich w polskiej służbie zdrowia?- 30.12.2024, 13:13
- Kategoria: Zdrowie i styl życia
- Źródło: Huawei