Newsletter

Zdrowie i styl życia

Norbi i Łukasz Nowicki w nowym teleturnieju mówią o uzależnieniach

30.11.2021, 09:06aktualizacja: 30.11.2021, 09:11

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

 dobrzetorozegraj.pl (1)
dobrzetorozegraj.pl (1)
Rozpoczęła się kampania społeczna „Życie - dobrze to rozegraj” współfinansowana przez samorząd województwa wielkopolskiego. Celem akcji jest zwiększenie świadomości wśród dzieci, młodzieży i ich rodziców zagrożeń wynikających z nadużywania alkoholu i innych substancji psychoaktywnych.

Polacy piją coraz więcej alkoholu i coraz częściej sięgają po różnego rodzaju używki. W Wielkopolsce sytuacja nie jest lepsza - głośno było o 16-latku z miejscowości Kościan, który trafił do szpitala, mając 4 promile alkoholu we krwi. Niepokoi też to, w jakim wieku dochodzi do inicjacji alkoholowej. Dziś wynosi on 12 lat.

W kampanię zaangażowali się Łukasz Nowicki i Norbi, czyli aktor i muzyk, którzy obecnie prowadzą popularne teleturnieje. Kampania rozgrywa się w konwencji telewizyjnego show, w którym każdy może wygrać wszystko, ale musi podjąć właściwe decyzje. Stąd główny przekaz projektu: „Życie - dobrze to rozegraj”. Łukasz Nowicki przyznał, że nigdy nie prowadził takiego teleturnieju, jak ten, który powstał na potrzeby kampanii. „A może inaczej, może prowadzę go całe życie, może każdy z nas jest prowadzącym teleturniej o własnym życiu?” – zastanawia się aktor. Z kolei Norbi podzielił się osobistymi przemyśleniami na temat swoich życiowych doświadczeń: „Moje najważniejsze decyzje w grze o życie były takie, że przerwałem wszelkie uzależnienia. Oczywiście trwało to bardzo długo, zanim do tego dojrzałem, ale udało się”.

Kampania służy profilaktyce uzależnień wśród dzieci i młodzieży, ale adresowana jest również do rodzin rozumianych jako środowisko, w którym najwcześniej i najsilniej kształtowane są życiowe postawy. Na stronie akcji www.dobrzetorozegraj.pl można zobaczyć trzy filmy wideo - trzy odcinki teleturnieju. Pojawia się w nich temat uzależnienia od alkoholu, od narkotyków, ale też problematyka przemocy domowej. Krótkie filmy-rozgrywki edukacyjne będą publikowane główne w mediach społecznościowych, na Instagramie, Facebook’u i TikToku. Każdy będzie mógł zagrać z Norbim i Łukaszem Nowickim. Projekt realizowany będzie do końca roku.

Więcej informacji pod numerem telefonu biura prasowego kampanii: 530 333 834 - Kalina Gierblińska, www.dobrzetorozegraj.pl

Kampania edukacyjna „Życie - dobrze to rozegraj” jest współfinansowana przez Samorząd Województwa Wielkopolskiego.

Kampanię zainaugurowała debata ekspercka z udziałem Norbiego i Łukasza Nowickiego dostępna na stronie: https://dobrzetorozegraj.pl/popatrz/

Źródło informacji: dobrzetorozegraj.pl
 

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji 30.11.2021, 09:06
Źródło informacji dobrzetorozegraj.pl
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ