Pobierz materiał i Publikuj za darmo
Nowym zawodnikiem zespołu został Ondrej Cink, którego pierwszym sukcesem w karierze było zdobycie w 2010 r. razem z reprezentacją Czech brązowego medalu w sztafecie XC w mistrzostwach Europy w Hajfie. Po taki sam medal sięgnął wraz z kolegami z kadry w trakcie mistrzostw świata w Mont-Sainte-Anne, by w 2012 r. zostać mistrzem świata i drużynowym mistrzem Europy w kategorii wiekowej młodzieżowców. W tym samym roku na Igrzyskach Olimpijskich w Londynie udało mu się wywalczyć 14. lokatę, a w mistrzostwach Europy w Bernie trzecie miejsce w sztafecie. Z jego osiągnięć przede wszystkim należy wymienić brązowy medal cross country, zdobyty w 2015 r. w mistrzostwach świata w Vallnord.
W sezonie 2017 Cink zdecydował się na przejście do kolarstwa szosowego. W tym czasie startował w prestiżowych wyścigach z serii UCI World Tour, jak Strade Bianche czy Tour de France. Po rocznej przerwie stwierdził, że XC jest tym co lubi najbardziej i powrócił do ścigania się w tej dyscyplinie kolarstwa.
„Jestem bardzo szczęśliwy, mogąc dołączyć do zespołu Kross Racing Team. Czuję się gotowy na nowe wyzwania, które czekają na mnie w tak świetnym zespole. To zaszczyt współpracować z tak uznaną zawodniczką jak Maja Włoszczowska i innymi bardzo dobrymi zawodnikami. Daje mi to naprawdę wielką motywację do osiągania jak najwyższych sportowych wyników” - mówi Ondrej Cink.
Czech jest pierwszą nowa twarzą, przedstawioną przez Kross Racing Team na sezon 2019.
„Nasz zespół jest już skompletowany na przyszły rok i sukcesywnie będziemy odsłaniać karty. Bardzo cieszę się, że udało się nam pozyskać Ondreja do drużyny. Znam go od początku jego kariery, także w tym sezonie bacznie obserwowałem jego powrót na MTB z szosy i widzę w nim duży potencjał. Mam nadzieję, że przyniesie nam wiele wspaniałych sukcesów” - komentuje Kornel Osicki, menedżer KRT.
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji | 27.11.2018, 11:37 |
Źródło informacji | KROSS S.A. |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |
Newsletter
Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.
ZAPISZ SIĘPozostałe z kategorii
-
Image
Polska aplikacja MoodMon pomoże w leczeniu depresji i choroby afektywnej dwubiegunowej PAP
Polska aplikacja MoodMon zwyciężyła w międzynarodowym konkursie Bupa Eco-Disruptive 2024, którego celem jest wspieranie startupów tworzących innowacje dla systemu opieki zdrowotnej. Oprogramowanie, oparte na sztucznej inteligencji, pozwala monitorować osoby z problemami psychicznymi: nawracającą depresją i chorobą afektywną dwubiegunową.- 16.01.2025, 10:00
- Kategoria: Nauka i technologie
- Źródło: PAP MediaRoom
-
Image
Strategia ESG wspiera rozwój biznesu z korzyścią dla pracowników, społeczeństwa i środowiska PAP
Konsumenci, pracownicy, inwestorzy, a także instytucje regulacyjne zwracają coraz większą uwagę na wskaźniki środowiskowe, zaangażowanie społeczne i transparentność w biznesie. Zrównoważony rozwój powinien być elementem strategii firmy i wyznaczać długoterminowy kierunek działania. Pokazuje to przykład Opella, jednostki biznesowej Consumer Healthcare w Sanofi, która realizując konsekwentnie cele ESG, uzyskała niedawno certyfikat B Corp w Europie Środkowo-Wschodniej.- 15.01.2025, 10:03
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: PAP MediaRoom
-
Nowa terapia daje nadzieję chorym na tętnicze nadciśnienie płucne PAP
Tętnicze nadciśnienie płucne (TNP) to rzadka choroba kardiologiczna. Nieleczona może prowadzić do śmierci. Badania kliniczne nad nowym lekiem, prowadzone przez prof. Grzegorza Kopcia z Ośrodka Chorób Krążenia Płucnego UJ w Krakowskim Szpitalu Specjalistycznym im. Św. Jana Pawła II, dały bardzo dobre rezultaty i napawają chorych optymizmem.
- 07.01.2025, 08:00
- Kategoria: Zdrowie i styl życia
- Źródło: PAP MediaRoom