Newsletter

Zdrowie i styl życia

Pierwsza "płynna biopsja" w Europejskim Centrum Zdrowia Otwock

04.10.2016, 13:48aktualizacja: 17.05.2021, 12:11

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

ECZ Otwock, Szpital im. F. Chopina
ECZ Otwock, Szpital im. F. Chopina
We wrześniu tego roku w ECZ Otwock, Szpital im. F. Chopina wykonano pierwsze badanie "Select MDx Liquid Biopsy", będące nieinwazyjną metodą "biopsji płynu", umożliwiającą identyfikację pacjentów zagrożonych rakiem stercza. Badanie dostarcza informacji przydatnych w podjęciu decyzji o uniknięciu, ograniczeniu liczby niepotrzebnych biopsji stercza oraz wiążących się z nią powikłań. Daje szansę na identyfikację mężczyzn ze zwiększonym ryzykiem choroby wysokiego stopnia, którzy mogą odnieść korzyść z jak najwcześniejszego jej wykrycia. W ośrodku można również wykonać badanie ConfirmMDx. Badanie pozwala wykryć zmiany nowotworowe nawet w komórkach z okolic guza, które wyglądają prawidłowo w badaniu mikroskopowym ( tzw. efekt pola lub "halo").

ECZ Otwock jest ośrodkiem oferującym pacjentom kompleksowe leczenie onkologiczne na najwyższym światowym poziomie. Pacjenci mogą korzystać z procedur na NFZ, jak i komercyjnie. Europejskie Centrum Zdrowia Otwock, Szpital im. F. Chopina, to wielospecjalistyczny ośrodek wdrażający do swojej oferty nowoczesne technologie. W ostatnich miesiącach poza wprowadzeniem testów genetycznych w diagnostyce raka stercza, przeprowadzono małoinwazyjne procedury oszczędzające w leczeniu pacjentów z rakiem nerki i prostaty. Zabiegi wykonano na pierwszych w Polsce i jednych z pierwszych w Europie zaawansowanych technologicznie aparatach: Sonablate do zabiegów raka stercza metodą HIFU oraz ProSense do krioablacji guzów nerki.

https://ecz-otwock.pl/

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji 04.10.2016, 13:48
Źródło informacji ECZ Otwock
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Pozostałe z kategorii

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ