Pobierz materiał i Publikuj za darmo
1. Nowe leki onkologiczne w refundacji
Rok 2017 przyniósł ważne wiadomości dla pacjentów onkologicznych w kontekście dostępu do nowoczesnego leczenia. Do refundacji wprowadzono kilka innowacyjnych leków m.in. Pixuvri, Imbruvica, Tagrisso, Xtandi, Xofigo i Zytiga.
2. Białostockie Centrum Onkologii
Nowa dyrektorka BCO Magdalena Borkowska od kilku miesięcy wdraża własną wizję nowoczesnego i przyjaznego ośrodka medycznego pod hasłem "jesteśmy dla ciebie". Wernisaż prac pacjentów, szpitalne Mikołajki, kampania edukacyjna #WykurzRaka, akcja "Jesienne metamorfozy" - to tylko kilka przykładów inicjatyw w tym szpitalu.
3. Remont poczekalni w Warszawskim Centrum Onkologii
Warto wyróżnić remont generalny poczekalni przy wejściu D w warszawskim Centrum Onkologii-Instytut. Do tej pory było to miejsce ciemne i ponure, które nie napawało optymizmem. Dzięki zaangażowaniu fundacji Rak’n’Roll udało się przeprowadzić gruntowną renowację.
4. Kampania edukacyjna "Zdiagnozuj szpiczaka"
W mijającym roku portal hematoonkologia.pl zorganizował kampanię edukacyjną "Wczesna diagnostyka szpiczaka plazmocytowego w Polsce". W jej ramach powstała strona www.zdiagnozuj-szpiczaka.pl na której udostępniono materiały edukacyjne dla pacjentów oraz specjalistów.
5. "Rak Płuc" - grupa wsparcia na facebooku
Chorych poszukujących kontaktu z innym pacjentami onkologicznymi zachęcamy do zapoznania się z nową grupą wsparcia "Rak Płuc" utworzoną na portalu Facebook. Imponująca jest otwartość, życzliwość i bezinteresowne wsparcie jakiego udzielają sobie członkowie tej społeczności.
6. Centrum Onkologii w Bydgoszczy
Jeden z najbardziej renomowanych krajowych ośrodków onkologicznych. W tym roku bydgoski ośrodek zasłynął m.in. wykonaniem innowacyjnego zabiegu PIPAC, czyli dootrzewnowej chemioterapii podciśnieniowej aerozolem.
Centrum Onkologii w Bydgoszczy uzyskało w 2017 roku Certyfikat Breast Cancer Unit (BCU).
7. Jasna godzina - Dziennik życia i umierania
27 września 2017 roku odbyła się premiera polskiego wydania książki Niny Riggs pod tytułem "Jasna godzina. Dziennik życia i umierania".
Błyskotliwa, rozbrajająco zabawna i głęboko poruszająca historia, która uczy jak kochać każdego dnia - nawet kiedy coś idzie nie tak. To książka o spojrzeniu śmierci prosto w twarz, a także niezwykle udana próba pogodzenia się z losem. Swoisty balsam dla duszy i forma modlitwy.
8. Kampania edukacyjna Servier - Wyłącz Raka!
Wyrazista kampania profilaktyczno-edukacyjna, której nadrzędnym celem jest promocja profilaktyki przeciwnowotworowej. Pierwsza edycja akcji została poświęcona tematyce raka jelita grubego.
W ramach ogólnopolskiego projektu uruchomiono serwis internetowy www.wylaczraka.pl, a w trasę po Polsce wyruszył ONKOBUS.
9. Europejskie Centrum Zdrowia Otwock
Krioablacja nowotworów, hipertermia skojarzona z radioterapią, procedura HIFU, kardioonkologia i chemoembolizacja - to tylko niektóre innowacyjne procedury oferowane Pacjentom Europejskiego Centrum Zdrowia Otwock. Szpital specjalizuje się w nowoczesnym leczeniu nowotworów.
Od początku grudnia Oddziałem Onkologii Klinicznej Europejskiego Centrum Zdrowia Otwock kieruje prof. dr hab. n. med. Cezary Szczylik.
10. GLG Pharma - w oczekiwaniu na postęp w leczeniu potrójnie negatywnego raka piersi
Jest nadzieja dla pacjentek zmagających się z potrójnie negatywnym rakiem piersi. GLG Pharma - polska biotechnologiczna spółka (zależna) - pracuje nad nową terapią w tym wymagającym obszarze terapeutycznym. Głównym celem projektu TNBC jest opracowanie leku onkologicznego w oparciu o innowacyjne inhibitory białka STAT3.
Więcej na portalu onkologicznym www.zwrotnikraka.pl
KONTAKT:
e-mail: j.goslinski@zwrotnikraka.pl
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji | 19.12.2017, 10:02 |
Źródło informacji | zwrotnikraka.pl |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |
Newsletter
Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.
ZAPISZ SIĘPozostałe z kategorii
-
Image
Polska aplikacja MoodMon pomoże w leczeniu depresji i choroby afektywnej dwubiegunowej PAP
Polska aplikacja MoodMon zwyciężyła w międzynarodowym konkursie Bupa Eco-Disruptive 2024, którego celem jest wspieranie startupów tworzących innowacje dla systemu opieki zdrowotnej. Oprogramowanie, oparte na sztucznej inteligencji, pozwala monitorować osoby z problemami psychicznymi: nawracającą depresją i chorobą afektywną dwubiegunową.- 16.01.2025, 10:00
- Kategoria: Nauka i technologie
- Źródło: PAP MediaRoom
-
Image
Strategia ESG wspiera rozwój biznesu z korzyścią dla pracowników, społeczeństwa i środowiska PAP
Konsumenci, pracownicy, inwestorzy, a także instytucje regulacyjne zwracają coraz większą uwagę na wskaźniki środowiskowe, zaangażowanie społeczne i transparentność w biznesie. Zrównoważony rozwój powinien być elementem strategii firmy i wyznaczać długoterminowy kierunek działania. Pokazuje to przykład Opella, jednostki biznesowej Consumer Healthcare w Sanofi, która realizując konsekwentnie cele ESG, uzyskała niedawno certyfikat B Corp w Europie Środkowo-Wschodniej.- 15.01.2025, 10:03
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: PAP MediaRoom
-
Nowa terapia daje nadzieję chorym na tętnicze nadciśnienie płucne PAP
Tętnicze nadciśnienie płucne (TNP) to rzadka choroba kardiologiczna. Nieleczona może prowadzić do śmierci. Badania kliniczne nad nowym lekiem, prowadzone przez prof. Grzegorza Kopcia z Ośrodka Chorób Krążenia Płucnego UJ w Krakowskim Szpitalu Specjalistycznym im. Św. Jana Pawła II, dały bardzo dobre rezultaty i napawają chorych optymizmem.
- 07.01.2025, 08:00
- Kategoria: Zdrowie i styl życia
- Źródło: PAP MediaRoom