Pobierz materiał i Publikuj za darmo
Tegoroczny Kongres organizowany jest pn. „Uzdrowiska jako polski, markowy produkt narodowy”. Obrady kongresowe będą miały miejsce w Teatrze Zdrojowym, mieszczącym się przy ul. Parkowej 2 w Polanicy-Zdroju.
Główne cele Kongresu Uzdrowisk Polskich to przede wszystkim próba zdefiniowania roli uzdrowisk w rozwoju miejscowości, regionu i kraju; analiza warunków funkcjonowania uzdrowisk i lecznictwa uzdrowiskowego w wybranych krajach europejskich oraz określenie wyzwań i możliwości rozwoju uzdrowisk i turystyki uzdrowiskowej w czasach niepewności.
Kongresy uzdrowiskowe corocznie gromadzą liczną grupę uczestników i gości związanych z uzdrowiskami: przedstawicieli władz administracji rządowej i samorządowej; środowisk naukowych i medycznych, zarządzających przedsiębiorstwami uzdrowiskowymi, hotelami oraz władze i członków organizacji i stowarzyszeń działających na rzecz branży turystycznej i uzdrowiskowej.
XXIX Kongres będzie się odbywać pod patronatem najwyższych władz państwowych, a w Komitecie Honorowym zasiądą: przedstawiciele rządu, samorządów wojewódzkich i świata nauki. Tematy przygotowanych sesji plenarnych będą dotyczyły kwestii ważnych zarówno dla włodarzy miast i gmin uzdrowiskowych, przedsiębiorców, przedstawicieli świata nauki, jak i branży turystycznej, lecznictwa uzdrowiskowego, marketingu i reklamy. Dyskutowane będą m.in. kwestie związane ze współczesną rolą uzdrowisk w rozwoju miejscowości, regionu i kraju.
Udział znanych i cenionych w branży uzdrowiskowej ekspertów zagranicznych podczas paneli kongresowych, pozwoli także na szersze spojrzenie na kwestie lecznictwa uzdrowiskowego, turystyki uzdrowiskowej oraz polityki zdrowotnej, a także zdefiniuje rolę uzdrowisk w sytuacjach kryzysowych, a szczególnie w czasie dekoniunktury gospodarczej, czy pojawiających się pandemii.
Tradycyjnie organizowana w trakcie spotkania wystawa sprzętu medycznego, wód mineralnych i produktów uzdrowiskowych oraz kosmetyków wytwarzanych na bazie naturalnych surowców leczniczych będzie okazją do zapoznania się z najnowszymi nowinkami i osiągnięciami w tym zakresie.
Po długim okresie pandemii, niepewności i niemożliwości spotkania się i dyskusji na żywo warto przyjechać na kongres do Polanicy i podzielić się dobrymi doświadczeniami, obawami czy też pomysłami na lepszą przyszłość.
Polanica-Zdrój to miejscowość łącząca w sobie urok górskiego miasta z bogatą ofertą uzdrowiskowo-wypoczynkową. To bardzo znaczący ośrodek turystyczny na mapie Kotliny Kłodzkiej w otoczeniu Gór Stołowych i Bystrzyckich. Kurort hrabstwa kłodzkiego przez cały rok gości u siebie kuracjuszy i turystów z różnych części kraju. To miejsce szczególne, ponieważ otwiera się zarówno na seniorów, rodziny z dziećmi, jak i wszystkich tych, którzy pragną aktywnie spędzić czas lub wyciszyć się i nabrać dystansu do tempa dzisiejszego świata. Piękny krajobraz, pełen starodrzewia, wiekowych rododendronów, magicznych zakątków i alei możemy podziwiać w Parku Zdrojowym usytuowanym w samym sercu Polanicy. Znajdujący się w pobliżu Teatr Zdrojowy oferuje mieszkańcom i turystom bogatą ofertę kulturalną w letnie dni czy zimowe wieczory. Natomiast duża baza gastronomiczna i noclegowa proponuje domowe czy wykwintne dania oraz ośrodki lecznicze i spa na wysokim poziomie. Każda pora roku odsłania inną scenerię uzdrowiska. Pełne malowniczych widoków trasy spacerowe, rowerowe, biegowe czy zjazdowe utrzymywane są przez cały rok. Bliskość innych uzdrowisk i miejscowości turystycznych Kotliny Kłodzkiej oraz pogranicza czeskiego sprawia, że weekend czy urlop w Polanicy-Zdroju to gwarancja relaksu i wypoczynku.
Informacje szczegółowe na temat XXIX Kongresu Uzdrowisk Polskich w Polanicy-Zdroju są dostępne na stronie https://sgurp.pl/
KONTAKT:
Stowarzyszenie Gmin Uzdrowiskowych RP, tegoroczny organizator wiodącego Kongresu Uzdrowisk Polskich
tel. 18/4777450
e-mail: biuro@sgurp.pl
Źródło informacji: Stowarzyszenie Gmin Uzdrowiskowych RP
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji | 04.08.2023, 09:42 |
Źródło informacji | Stowarzyszenie Gmin Uzdrowiskowych RP |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |
Newsletter
Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.
ZAPISZ SIĘPozostałe z kategorii
-
Rzecznik Praw Pacjenta: dobre praktyki wzmacniają bezpieczeństwo pacjentów PAP
Wdrażanie dobrych praktyk w przychodniach i szpitalach usprawnia funkcjonowanie tych placówek i wzmacnia poczucie bezpieczeństwa u pacjentów oraz komfort pracy medyków - uważa Bartłomiej Chmielowiec, Rzecznik Praw Pacjenta, i zachęca placówki medyczne do tworzenia i wdrażania kolejnych tego typu rozwiązań.- 21.01.2025, 10:07
- Kategoria: Zdrowie i styl życia
- Źródło: PAP MediaRoom
-
Image
Polska aplikacja MoodMon pomoże w leczeniu depresji i choroby afektywnej dwubiegunowej PAP
Polska aplikacja MoodMon zwyciężyła w międzynarodowym konkursie Bupa Eco-Disruptive 2024, którego celem jest wspieranie startupów tworzących innowacje dla systemu opieki zdrowotnej. Oprogramowanie, oparte na sztucznej inteligencji, pozwala monitorować osoby z problemami psychicznymi: nawracającą depresją i chorobą afektywną dwubiegunową.- 16.01.2025, 10:00
- Kategoria: Nauka i technologie
- Źródło: PAP MediaRoom
-
Image
Strategia ESG wspiera rozwój biznesu z korzyścią dla pracowników, społeczeństwa i środowiska PAP
Konsumenci, pracownicy, inwestorzy, a także instytucje regulacyjne zwracają coraz większą uwagę na wskaźniki środowiskowe, zaangażowanie społeczne i transparentność w biznesie. Zrównoważony rozwój powinien być elementem strategii firmy i wyznaczać długoterminowy kierunek działania. Pokazuje to przykład Opella, jednostki biznesowej Consumer Healthcare w Sanofi, która realizując konsekwentnie cele ESG, uzyskała niedawno certyfikat B Corp w Europie Środkowo-Wschodniej.- 15.01.2025, 10:03
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: PAP MediaRoom