Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Tegoroczny Kongres organizowany jest pn. „Uzdrowiska jako polski, markowy produkt narodowy”. Obrady kongresowe będą miały miejsce w Teatrze Zdrojowym, mieszczącym się przy ul. Parkowej 2 w Polanicy-Zdroju.
Główne cele Kongresu Uzdrowisk Polskich to przede wszystkim próba zdefiniowania roli uzdrowisk w rozwoju miejscowości, regionu i kraju; analiza warunków funkcjonowania uzdrowisk i lecznictwa uzdrowiskowego w wybranych krajach europejskich oraz określenie wyzwań i możliwości rozwoju uzdrowisk i turystyki uzdrowiskowej w czasach niepewności.
Kongresy uzdrowiskowe corocznie gromadzą liczną grupę uczestników i gości związanych z uzdrowiskami: przedstawicieli władz administracji rządowej i samorządowej; środowisk naukowych i medycznych, zarządzających przedsiębiorstwami uzdrowiskowymi, hotelami oraz władze i członków organizacji i stowarzyszeń działających na rzecz branży turystycznej i uzdrowiskowej.
XXIX Kongres będzie się odbywać pod patronatem najwyższych władz państwowych, a w Komitecie Honorowym zasiądą: przedstawiciele rządu, samorządów wojewódzkich i świata nauki. Tematy przygotowanych sesji plenarnych będą dotyczyły kwestii ważnych zarówno dla włodarzy miast i gmin uzdrowiskowych, przedsiębiorców, przedstawicieli świata nauki, jak i branży turystycznej, lecznictwa uzdrowiskowego, marketingu i reklamy. Dyskutowane będą m.in. kwestie związane ze współczesną rolą uzdrowisk w rozwoju miejscowości, regionu i kraju.
Udział znanych i cenionych w branży uzdrowiskowej ekspertów zagranicznych podczas paneli kongresowych, pozwoli także na szersze spojrzenie na kwestie lecznictwa uzdrowiskowego, turystyki uzdrowiskowej oraz polityki zdrowotnej, a także zdefiniuje rolę uzdrowisk w sytuacjach kryzysowych, a szczególnie w czasie dekoniunktury gospodarczej, czy pojawiających się pandemii.
Tradycyjnie organizowana w trakcie spotkania wystawa sprzętu medycznego, wód mineralnych i produktów uzdrowiskowych oraz kosmetyków wytwarzanych na bazie naturalnych surowców leczniczych będzie okazją do zapoznania się z najnowszymi nowinkami i osiągnięciami w tym zakresie.
Po długim okresie pandemii, niepewności i niemożliwości spotkania się i dyskusji na żywo warto przyjechać na kongres do Polanicy i podzielić się dobrymi doświadczeniami, obawami czy też pomysłami na lepszą przyszłość.
Polanica-Zdrój to miejscowość łącząca w sobie urok górskiego miasta z bogatą ofertą uzdrowiskowo-wypoczynkową. To bardzo znaczący ośrodek turystyczny na mapie Kotliny Kłodzkiej w otoczeniu Gór Stołowych i Bystrzyckich. Kurort hrabstwa kłodzkiego przez cały rok gości u siebie kuracjuszy i turystów z różnych części kraju. To miejsce szczególne, ponieważ otwiera się zarówno na seniorów, rodziny z dziećmi, jak i wszystkich tych, którzy pragną aktywnie spędzić czas lub wyciszyć się i nabrać dystansu do tempa dzisiejszego świata. Piękny krajobraz, pełen starodrzewia, wiekowych rododendronów, magicznych zakątków i alei możemy podziwiać w Parku Zdrojowym usytuowanym w samym sercu Polanicy. Znajdujący się w pobliżu Teatr Zdrojowy oferuje mieszkańcom i turystom bogatą ofertę kulturalną w letnie dni czy zimowe wieczory. Natomiast duża baza gastronomiczna i noclegowa proponuje domowe czy wykwintne dania oraz ośrodki lecznicze i spa na wysokim poziomie. Każda pora roku odsłania inną scenerię uzdrowiska. Pełne malowniczych widoków trasy spacerowe, rowerowe, biegowe czy zjazdowe utrzymywane są przez cały rok. Bliskość innych uzdrowisk i miejscowości turystycznych Kotliny Kłodzkiej oraz pogranicza czeskiego sprawia, że weekend czy urlop w Polanicy-Zdroju to gwarancja relaksu i wypoczynku.
Informacje szczegółowe na temat XXIX Kongresu Uzdrowisk Polskich w Polanicy-Zdroju są dostępne na stronie https://sgurp.pl/
KONTAKT:
Stowarzyszenie Gmin Uzdrowiskowych RP, tegoroczny organizator wiodącego Kongresu Uzdrowisk Polskich
tel. 18/4777450
e-mail: biuro@sgurp.pl
Źródło informacji: Stowarzyszenie Gmin Uzdrowiskowych RP
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji | 04.08.2023, 09:42 |
Źródło informacji | Stowarzyszenie Gmin Uzdrowiskowych RP |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |
Pozostałe z kategorii
-
NCCN przyłącza się do światowych organizacji na rzecz walki z rakiem na pierwszym międzynarodowym spotkaniu szkoleniowo-mentorskim w sprawie planów leczenia onkologicznego
Stowarzyszenie National Comprehensive Cancer Network z siedzibą w USA znalazło się wśród przedstawicieli nawet 75 krajów biorących udział w Cancer Planners Forum w Genewie w Szwajcarii.- 14.05.2025, 13:46
- Kategoria: Zdrowie i styl życia
- Źródło: PR Newswire
-
Eksperci wskazują, że szczepienia ochronne dorosłych to sposób na zdrowsze i dłuższe życie PAP
Populacja w Europie szybko się starzeje, a osoby dorosłe, szczególnie po pięćdziesiątce są grupą narażoną na choroby zakaźnie i wywołane przez nie powikłania. Poprawę ich bezpieczeństwa ma zapewnić opracowywany w UE program szczepień ochronnych. Pierre Van Damme z Uniwersytetu w Antwerpii (Belgia) i prof. Paolo Bonanni z Uniwersytetu we Florencji (Włochy), założyciele Adult Immunization Board (AIB), mówią w rozmowie z PAP, jak i dlaczego powinno się zachęcać dorosłych do szczepień.- 14.05.2025, 09:11
- Kategoria: Zdrowie i styl życia
- Źródło: PAP MediaRoom
-
Image
Diagnostyka onkologiczna nadal kuleje. Eksperci alarmują: „Rozwiązania potrzebne na wczoraj”
„Już po pierwszym miesiącu funkcjonowania Krajowej Sieci Onkologicznej widzimy konkretne bariery, szczególnie w obszarze diagnostyki. Ale wiemy też, co można i trzeba zmienić” - mówił prof. Piotr Rutkowski, przewodniczący Polskiego Towarzystwa Onkologicznego, otwierając konferencję online poświęconą najpilniejszym potrzebom systemowym. Brak możliwości rozliczania badań molekularnych z krwi w trybie ambulatoryjnym, niepełne rozpoznania w SOLO-3, przesadna biurokracja i zbyt długie ścieżki decyzyjne - to tylko niektóre z problemów wskazanych przez ekspertów. Kluczowe jest odblokowanie finansowania, uproszczenie procedur, wprowadzenie jednoczasowego skierowania na badania patomorfologiczne i molekularne (warunkowego) oraz przywrócenie akredytacji dla zakładów patomorfologii. „Nie możemy dłużej udawać, że diagnostyka molekularna to dodatek. To warunek skutecznej diagnostyki i leczenia” - podkreśli wielokrotnie eksperci.- 13.05.2025, 16:17
- Kategoria: Zdrowie i styl życia
- Źródło: Polskie Towarzystwo Onkologiczne
Newsletter
Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.
ZAPISZ SIĘ