Pobierz materiał i Publikuj za darmo
28 kwietnia obchodzony jest Światowy Dzień Kobiet w ITC, który ma na celu promocję rozwoju kariery w sektorze teleinformatycznym wśród dziewcząt i młodych kobiet. Hays Poland, Geek Girls Carrots, IAB Polska oraz Biuro Podróży Reklamy świętują ten dzień publikując raport "Kobiety w IT", który analizuje sytuację profesjonalistek na rynku IT w Polsce. W badaniu wzięło udział 1 035 kobiet, które odpowiedziały na pytania dotyczące ich doświadczeń zawodowych, wykształcenia oraz opinii na temat branży.
Respondentki badania w przeważającej części są młodymi profesjonalistkami do 30 roku życia. Często deklarują zadowolenie z pracy zawodowej oraz przypisują sektorowi IT wiele różnorodnych korzyści dla swojej kariery. Większość badanych kobiet nie posiada wykształcenia kierunkowego, ale mocno stawia na samokształcenie i rozwój kompetencji. Najwięcej respondentek pracuje na stanowiskach Software Developera i Software Testera.
Zdaniem 75% ankietowanych, praca w IT przynosi im wiele korzyści. Kobiety cenią sobie zarobki oraz brak sztywnej hierarchii i bezrobocia. Do rozwoju kariery w obszarze IT motywuje je również szybki rozwój sektora.
Choć w powszechnym mniemaniu dominuje pogląd, że zmaskulinizowane branże nie są przychylne obecności kobiet, to z raportu wynika, że 44% respondentek w swojej karierze nigdy nie doświadczyło przeciwności wynikających z ich płci. Świadczy to o wysokich kompetencjach specjalistek od IT oraz rosnącej otwartości branży na różnorodność, za czym przemawiają również dodatkowe działania wielu organizacji w celu edukacji i zwiększenia zatrudnienia kobiet na stanowiskach informatycznych.
Kobiety doskonale spisują się w rolach w każdym obszarze IT - biznesowym, obsługowym i technologicznym, dlatego też ich liczba w branży powinna rosnąć.
Raport jest dostępny pod adresem: www.kobietywit.pl
KONTAKT:
Zofia Nowak
Hays Poland
tel. +48 (22) 584 56 73
e-mail: znowak@hays.pl
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji | 27.04.2016, 17:15 |
Źródło informacji | HAYS Poland Sp. z o.o. |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |
Newsletter
Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.
ZAPISZ SIĘPozostałe z kategorii
-
Nowa terapia daje nadzieję chorym na tętnicze nadciśnienie płucne PAP
Tętnicze nadciśnienie płucne (TNP) to rzadka choroba kardiologiczna. Nieleczona może prowadzić do śmierci. Badania kliniczne nad nowym lekiem, prowadzone przez prof. Grzegorza Kopcia z Ośrodka Chorób Krążenia Płucnego UJ w Krakowskim Szpitalu Specjalistycznym im. Św. Jana Pawła II, dały bardzo dobre rezultaty i napawają chorych optymizmem.
- 07.01.2025, 08:00
- Kategoria: Zdrowie i styl życia
- Źródło: PAP MediaRoom
-
Image
Technologia w służbie zdrowia: dlaczego dane ze smartwatchy warto pokazać lekarzowi?
Z urządzeń ubieralnych, czyli inteligentnych zegarków i opasek, korzysta ponad 1/3 Polaków - wynika z badania Huawei CBG Polska [1]. Sprzęty te pozwalają na monitorowanie aktywności fizycznej, a także kluczowych parametrów zdrowotnych, takich jak tętno i saturacja krwi, a nawet EKG czy ciśnienie tętnicze. Dane te mogą dostarczać cennych informacji zarówno posiadaczowi zegarka, jak i lekarzowi, wspierając diagnostykę. W praktyce zaledwie 25% użytkowników pokazała doktorowi zebrane w ten sposób wyniki. Dlaczego tak się dzieje? I czy warto promować wykorzystywanie danych odpacjenckich w polskiej służbie zdrowia?- 30.12.2024, 13:13
- Kategoria: Zdrowie i styl życia
- Źródło: Huawei