Newsletter

Zdrowie i styl życia

Praca dla psychiatrów w Szpitalu Uniwersyteckim w Stavanger

30.06.2022, 08:30aktualizacja: 30.06.2022, 08:31

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Paragona (1)
Paragona (1)
Na rynku medycznym pojawiła się wyjątkowa oferta dla lekarzy psychiatrów.

Szpital Uniwersytecki w Stavanger w Norwegii od lat słynie z dobrych warunków i znakomitych wyników. Dobrze zarządzana placówka dba o lekarzy i pacjentów zapewniając im komfort oraz przyjazne otoczenie. 

Jest to jeden z największych norweskich szpitali, zatrudnia 7 500 pracowników, poza główną siedzibą prowadzi kilka lokalnych placówek, zapewniając opiekę medyczną dla 330 000 mieszkańców. Roczny budżet szpitala to 5 bilionów koron norweskich. 

Szpital jest placówką badawczą, która poza prowadzeniem projektów komercyjnych, stale współpracuje z Stavanger Health Research (Stavanger Helseforskning) oraz Hjertelaget Research Foundation. 

Wymiar pracy lekarza to 40 godzin tygodniowo, co pięć lat można też wykorzystać dodatkowy, płatny, 4-miesięczny urlop naukowy. Wyjazdy na szkolenia i konferencje są finansowane przez pracodawcę. Akademicki status szpitala stwarza możliwości pracy naukowej. 

Lekarz psychiatra może tu rozwijać i poszerzyć doświadczenie zawodowe. Szpital leczy rocznie około 10 000 pacjentów: dzieci, młodzież, dorośli i osoby starsze, cierpiące na wszystkie rodzaje chorób psychicznych. Placówka stawia na nowoczesne metody terapeutyczne oraz zapewnienie pomocy we wczesnym stadium - niezależnie od tego, czy chodzi o stany lękowe, depresję, zaburzenia odżywiania, psychozę czy inne zaburzenia. 

Image
Paragona (2)

Płace w Norwegii należą do najwyższych w Europie. Średnia pensja brutto lekarza psychiatry w Norwegii wynosi około 1 841,941 NOK (ponad 180 000 euro) lub odpowiednia stawka godzinowa w kwocie 886 NOK (87 euro). Ponadto do pensji doliczany jest bonus w kwocie około 76.441 NOK (7500 euro). Psychiatra z doświadczaniem 8 lat+ zarabia średnio około 2 366 661 NOK rocznie (233 000 euro ok. 19 400 euro brutto miesięcznie). W tym przypadku sformułowanie lekarz-milioner nie jest metaforą, ale rzeczywistością. Do tego dochodzi atrakcyjny plan emerytalny. 

Wyjazd do nowego kraju jest zawsze wyzwaniem, dlatego szpital w Stavanger, który poszukuje psychiatrów w tym psychiatrów dziecięcych (także rezydentów ostatniego roku) wybrał unikalną ścieżkę rekrutacyjną, którą oferuje firma Paragona (www.paragona.com), posiadająca wieloletnie doświadczenie w międzynarodowej rekrutacji kadry medycznej. Firma przeprowadziła przez swój zaawansowany i opiekuńczy program ponad 1 200 rodzin medyków. 

Jak wygląda proces rekrutacyjny? Jeżeli obie strony mówią “tak” po interview, lekarz podpisuje warunkową umowę o stałym zatrudnieniu. Warunkiem jest uczestnictwo i pozytywne ukończenie kursu przygotowawczego Paragony. Firma zapewnia kurs językowo-przygotowawczy przed wyjazdem do pracy. Kurs norweskiego trwa 3 miesiące, odbywa się głównie w trybie online, z miesięcznym kursem stacjonarnym na campusie firmy pod Warszawą. Program kursu ma elementy przygotowania zawodowego (prawo medyczne) i kulturowego. W trakcie kursu lekarz otrzymuje wsparcie w organizacji przeprowadzki, poszukiwaniu mieszkania czy szkoły dla dzieci. Kurs jest bezpłatny, a w trakcie pobytu na campusie uczestnik otrzymuje stypendium na utrzymanie rodziny. Każdy traktowany jest indywidualnie i może liczyć na wszechstronną opiekę. Paragona uczy języka z indywidualnym wsparciem, pomaga przy rejestracji, szuka szkoły dla dziecka, mieszkania czy domu, pomoże w przeprowadzce czworonożnych członków rodziny. 

Image
Paragona (3)

Wróćmy do miejsca przyszłej pracy. Stavanger to najbardziej kosmopolityczne miasto Norwegii, między innymi mają tu biura najważniejsze światowe koncerny naftowe, które nadzorują wydobycie ropy naftowej na Morzu Północnym. 

Opowieści o surowym klimacie Norwegii nie dotyczą Stavager, ponieważ jest on tutaj łagodny, a dokładniej umiarkowany ciepły morski. 

Norwegia jest krajem wyjątkowym - jednym z najbogatszych, ale także najszczęśliwszych na świecie - od wielu lat cieszy się wysokim miejscem w tworzonym przez ONZ od 10 lat rankingu World Happiness Report, obejmującym dane z niemal 100 krajów. 

Kraj wielokrotnie zajmował pierwsze miejsce w rankingach najlepszych miejsc do życia, np. we wskaźniku rozwoju społecznego ONZ. Norwegia znajduje się wśród państw z najwyższą średnią długością życia: 80,6 lat w przypadku mężczyzn i 84,2 lata dla kobiet. Według Banku Światowego i Międzynarodowego Funduszu Walutowego, Norwegia cieszy się jednym z najwyższych na świecie poziomów dochodu na mieszkańca. Norwegia charakteryzuje się dużym sektorem publicznym, a co za tym idzie stosunkowo wysokimi podatkami. Z drugiej strony opieka zdrowotna, pomoc społeczna oraz edukacja są finansowane ze środków publicznych. W Norwegii 32,9% ludności posiada wykształcenie wyższe. Kraj słynie też ze skutecznej polityki równościowej. 

Jeżeli dodamy do tego oszałamiającą przyrodę i norweską tradycję życia blisko przyrody Friluftsliv (ang. life in open air) – możemy śmiało stwierdzić, że Norwegia jest jednym z najlepszych miejsc do życia na świecie. 

Image
Paragona (4)

Może czas się o tym przekonać? 

KONTAKT:

www.paragona.com
 
e-mail: info@paragona.com

Źródło informacji: Paragona

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji 30.06.2022, 08:30
Źródło informacji Paragona
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ