Newsletter

Zdrowie i styl życia

Rusza cykl edukacyjny „Zaszczepieni. Bezpieczni. Odpowiedzialni. Eksperckie rozmowy PAP”

03.02.2021, 13:23aktualizacja: 05.02.2021, 10:28

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Cykl webcastów nt. szczepień
Cykl webcastów nt. szczepień
Serwis Zdrowie Polskiej Agencji Prasowej zaprasza na cykl spotkań dla dziennikarzy pod hasłem „Zaszczepieni. Bezpieczni. Odpowiedzialni. Eksperckie rozmowy PAP”.

Każdego dnia przybywa tych, którzy otrzymali szczepionkę przeciw COVID-19 wytworzoną w zupełnie nowej technologii. Wciąż jednak wiele osób ma obawy, a ruchy antyszczepionkowe szerzą wiele nieprawdziwych informacji. Poprzez spotkania z uznanymi autorytetami z różnych dziedzin świata nauki skupimy się na faktach na temat szczepionek i szczepień.

Eksperci wyjaśnią, co może sprawić, że wrócimy do życia jak przed pandemią, jak możliwe było tak sprawne opracowanie szczepionki przeciw COVID-19, jak wygląda profil bezpieczeństwa szczepionki opracowanej w technologii wykorzystującej mRNA na tle innych dostępnych technologii oraz jak zostały przygotowane i zrealizowane badania kliniczne i czy po wprowadzeniu szczepień mRNA do obrotu dowiedzieliśmy się czegoś nowego. W trakcie spotkań wskażemy również jak ważna jest rola dziennikarzy w edukacji społeczeństwa poprzez przekazywanie rzetelnych informacji dotyczących szczepień i zastosowanych w nich technologii.

Spotkania będą transmitowane live na http://zdrowie.pap.pl. Zarejestrowane na spotkanie osoby będą mogły zadawać pytania w formie pisemnej. Pytania można również przesyłać już teraz na adres zdrowie@pap.pl.

W każdym spotkaniu udział weźmie dwóch ekspertów.

W ramach cyklu odbędą się trzy spotkania:

1. 8 lutego godz. 11.00 „Bezpieczeństwo i skuteczność szczepionek mRNA”

  • prof. Joanna Zajkowska – specjalistka chorób zakaźnych, epidemiologii i zdrowia publicznego, zastępca ordynatora Kliniki Chorób Zakaźnych i Neuroinfekcyjnych Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku,
  • prof. Andrzej M. Fal, specjalista chorób wewnętrznych i alergologii, kierownik Kliniki Alergologii, Chorób Płuc i Chorób Wewnętrznych w Szpitalu MSWiA w Warszawie.

2. 16 lutego godz.11.00 „Technologie wykorzystywane w szczepionkach mRNA”

  • prof. Jacek Jemielity – chemik z Centrum Nowych Technologii Uniwersytetu Warszawskiego, który wraz z zespołem od kilku lat prowadzi badania nad mRNA,
  • dr hab. Piotr Rzymski, biolog, adiunkt w Zakładzie Medycyny Środowiskowej Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu.

3. 22 lutego godz. 11.00 „Plan szczepień przeciwko COVID-19”

  • Anna Krzyszowska-Kamińska - lekarka, specjalistka medycyny rodzinnej,
  • Michał Sutkowski – lekarz, specjalista medycyny rodzinnej, prodziekan ds. rozwoju Wydziału Medycznego Uczelni Łazarskiego.

Rozmowy poprowadzi Justyna Wojteczek, kierująca Serwisem Zdrowie.

Cykl spotkań realizowany jest w ramach edukacyjnego projektu „Science will win”, którego mecenasem jest firma Pfizer.

Źródło informacji: Serwis Zdrowie

 

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji 03.02.2021, 13:23
Źródło informacji Serwis Zdrowie
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ