Newsletter

Zdrowie i styl życia

Ruszyła pierwsza przychodnia telemedyczna Medivio - dla każdego i w każdym miejscu

14.09.2016, 18:29aktualizacja: 14.09.2016, 18:29

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Mateusz Trusewicz
Mateusz Trusewicz
Na polskim rynku została właśnie wdrożona platforma telemedyczna Medivio - pierwsza certyfikowana przychodnia telemedyczna, umożliwiająca kontakt lekarza z pacjentem, dostępna dla każdego i w każdym miejscu. Uczestnicy tegorocznego Forum Ekonomicznego w Krynicy jako pierwsi mieli okazję zapoznać się z funkcjonalnością tego unikalnego narzędzia, usprawniającego proces terapeutyczny.

Współczesna medycyna to nie tylko nowoczesne leki, ale również szybki kontakt z pacjentem i właściwa diagnoza, z wykorzystaniem innowacyjnych narzędzi i nowych form komunikacji. Odpowiedzią na potrzeby lekarzy i ich pacjentów jest platforma telemedyczna Medivio, stworzona przez Silvermedia, lidera rozwiązań IT w obszarze telemedycyny w Polsce, przy współpracy partnera strategicznego Grupy Adamed, polskiej firmy farmaceutyczno-biotechnologicznej.

Pierwsza na polskim rynku certyfikowana przychodnia telemedyczna Medivio umożliwia zdalną komunikację lekarza z jego pacjentem, z dowolnego miejsca na świecie oraz postawienie diagnozy, jak podczas tradycyjnej wizyty w gabinecie lekarskim. Dzięki Medivio, pacjenci i lekarze otrzymali szybki i bezpieczny dostęp do dokumentacji medycznej i wyników badań diagnostycznych. Narzędzie pomaga pacjentom kontrolować regularne przyjmowanie leków, prowadzić dzienniczki badań pomiarowych oraz integruje się z zewnętrznymi urządzeniami pomiarowymi, np. ciśnieniomierzami czy EKG, usprawniając tym samym proces terapeutyczny. Platforma oferuje pacjentom również olbrzymie zasoby profesjonalnych materiałów edukacyjnych, przygotowanych przez lekarzy specjalistów. Dla lekarzy Medivio to także szansa na istotną optymalizację swojego czasu pracy, zdalne przeprowadzanie telekonsultacji ze swoimi pacjentami oraz możliwość uczestnictwa w mobilnej i stacjonarnej edukacji medycznej za pośrednictwem Telemedycznych Centrów Edukacyjnych Medivio.

Platforma telemedyczna Medivio jest certyfikowanym wyrobem medycznym klasy 2A, spełniającym rygorystyczne standardy jakościowe, określone w ustawie z 20 maja 2010 r. "o wyrobach medycznych" (Dz. U. z 2015 r., poz. 876, tekst jedn.) Najwyższa jakość platformy została poparta certyfikacją ISO 13485 oraz badaniami klinicznymi.

Dzięki Medivio, pierwszej certyfikowanej przychodni telemedycznej, z której można korzystać także na smartfonie czy tablecie, pacjenci mogą w prosty sposób, w dowolnym miejscu i czasie dbać o swoje zdrowie. Lekarze natomiast otrzymali możliwość wprowadzenia swojego gabinetu w erę mobilności, na co od dawna czekali zarówno oni sami, jak i ich pacjenci, w szczególności ci najbardziej aktywni zawodowo oraz mieszkający z dala od specjalistycznych placówek leczniczych czy diagnostycznych.

Medivio, dzięki bieżącemu monitoringowi stanu zdrowia i nadzorowi nad przyjmowaniem leków przez osoby przewlekle chore, elastycznemu dostępowi do dokumentacji medycznej oraz telekonsultacjom zapewnia skuteczniejszą terapię, tym samym ma swój udział w zmniejszeniu liczby tradycyjnych kontaktów z placówkami ochrony zdrowia oraz w redukcji liczby hospitalizacji.

Medivio, eliminując kolejki w podmiotach leczniczych, jest skutecznym środkiem na racjonalizację wydatków oraz redukcję kosztów w ochronie zdrowia. Medivio odpowiada więc zarówno na współczesne wyzwania medycyny, jak i wpisuje się w strategię zrównoważonego rozwoju gospodarczego kraju na kolejne lata.

Po raz pierwszy funkcjonalności platformy telemedycznej Medivio zostały zaprezentowane 8 września br. na Forum Ekonomicznym w Krynicy, podczas panelu "Optymalizacja systemu opieki zdrowotnej w Polsce".

Innowacyjna platforma telemedyczna Medivio jest certyfikowanym wyrobem medycznym klasy 2A (Certyfikat CE 2275). Wyrób ten jest wytwarzany zgodnie z medyczną normą ISO 13485.

Medivio jest pierwszą certyfikowaną przychodnią telemedyczną, która daje lekarzowi dostęp do elektronicznej dokumentacji pacjentów, możliwość zarządzania jego gabinetami oraz stały kontakt ze swoimi pacjentami. Medivio daje możliwość świadczenia usług zdrowotnych lekarzom z dowolnego miejsca i zwiększa dostępność lekarzy dla pacjentów.

Pacjentom Medivio daje możliwość monitorowania ich stanu zdrowia oraz umożliwia telekonsultację ze swoim lekarzem.

Platforma telemedyczna Medivio została opracowana w ramach współpracy Silvermedia, lidera rozwiązań IT w obszarze telemedycyny w Polsce oraz Grupy Adamed, polskiej firmy farmaceutyczno-biotechnologicznej.

Grupa Adamed - w skład której wchodzi Adamed sp. z o.o., to polska firma farmaceutyczno-biotechnologiczna, stworzona 30 lat temu od podstaw, na bazie polskiej myśli naukowej i własnych patentów. Jest producentem ponad 250 produktów nowej generacji, oferowanych zarówno polskim, jak i zagranicznym pacjentom z ponad 60 krajów świata. Posiada swoje przedstawicielstwa: w Rosji, Hiszpanii, Kazachstanie, Czechach, na Ukrainie i Słowacji. Obecnie zatrudnia 1600 osób. Od ponad 15 lat firma prowadzi własną innowacyjną działalność badawczo-rozwojową. Tworzy konsorcja naukowo-przemysłowe z wiodącymi uniwersytetami oraz instytutami naukowymi, w kraju i za granicą. Własność intelektualna firmy chroniona jest kilkudziesięcioma patentami.

Silvermedia to lider w tworzeniu narzędzi informatycznych do zarządzania procesami medycznymi. W realizowanych projektach łączy badania akademickie, praktykę lekarską oraz wiedzę i doświadczenie specjalistów w zakresie informatyki i inżynierii biomedycznej. Firma tworzy aplikacje, będące podstawą dzisiejszego rozwoju telemedycyny w Polsce i Europie. Jej potencjał stanowi nowoczesna technologia gromadzenia i przetwarzania danych. W ciągu ostatnich 14 lat zespół Silvermedia opracował unikalne rozwiązania, wspierające różne obszary telediagnostyki, telemonitoringu, teleprofilaktyki, telerehabilitacji czy teleopieki, w wielu specjalnościach medycznych, w tym także autorskie algorytmy oceny sygnałów biomedycznych. Wspierają one diagnostykę i monitoring stanu zdrowia pacjenta. Najszersze zastosowanie znajdują dziś w: kardiologii, audiologii, geriatrii, ginekologii, położnictwie, psychiatrii, oraz alergologii.

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji 14.09.2016, 18:29
Źródło informacji Biuro prasowe Medivio
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ

Pozostałe z kategorii