Pobierz materiał i Publikuj za darmo
Mobilna Kardiologiczna Poradnia Servier już po raz trzynasty wyrusza w podróż po Polsce, oferując bezpłatne badania i konsultacje lekarskie w zakresie chorób układu sercowo-naczyniowego. Wsparcia merytorycznego akcji udzieliły: Polskie Towarzystwo Kardiologiczne, Polskie Towarzystwo Nadciśnienia Tętniczego, Polskie Forum Profilaktyki Chorób Układu Krążenia oraz Polskie Towarzystwo Gerontologiczne a także Fundacja Ogólnopolskie Porozumienie Uniwersytetów Trzeciego Wieku. Ambasadorką tegorocznej edycji jest aktorka, Pani Maria Pakulnis.
"Trzecia Młodość Twojego Serca"
Tegoroczna edycja w sposób szczególny dedykowana jest profilaktyce chorób układu krążenia u osób po 60. roku życia.
"Niebezpieczeństwo nadciśnienia tętniczego, jako główny czynnik ryzyka, związane jest z groźbą występowania udarów mózgu, będących trzecią w kolejności przyczyną zgonów na świecie - podkreśla dr n. med. Agata Kusz-Rynkun, lekarz geriatra w Samodzielnym Publicznym Szpitalu Klinicznym im. Witolda Orłowskiego w Warszawie. - Zmiana stylu życia jest warunkiem koniecznym do prawidłowego leczenia nadciśnienia tętniczego, dlatego już dziś warto pomyśleć o wprowadzeniu zdrowych nawyków żywieniowych, wyeliminowaniu używek i zwiększeniu aktywności fizycznej. Ze względu na współwystępowanie schorzeń u pacjentów po 60. roku życia, należy obok profilaktyki kierować się zasadami zintegrowanej opieki zdrowotnej, opartej o założenia holistycznej perspektywy zdrowia człowieka, w tym wdrażanie metod optymalizacji leczenia".
Zdrowie, nauka i rozrywka
W tym roku mieszkańcy 9 polskich miast będą mogli skorzystać z bezpłatnych badań obejmujących: pomiar ciśnienia tętniczego, stężenia glukozy i cholesterolu całkowitego oraz pomiar masy ciała (wskaźnik BMI). W uzasadnionych przypadkach zapewniona zostanie również możliwość skorzystania z konsultacji kardiologicznej oraz poszerzonej specjalistycznej diagnostyki (EKG serca).
W trasie Mobilnej Kardiologicznej Poradni Servier badaniom towarzyszyć będą działania edukacyjne na rzecz upowszechniania szeroko rozumianej profilaktyki chorób układu sercowo-naczyniowego, prowadzone w specjalnym Namiocie Edukacyjnym.
Więcej informacji o akcji na stronie: www.dbajoserce.pl
Profil kampanii w serwisie Facebook: www.facebook.com/dbajoserce
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji | 28.09.2015, 14:39 |
Źródło informacji | Servier dla Serca |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |
Newsletter
Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.
ZAPISZ SIĘPozostałe z kategorii
-
Nowa terapia daje nadzieję chorym na tętnicze nadciśnienie płucne PAP
Tętnicze nadciśnienie płucne (TNP) to rzadka choroba kardiologiczna. Nieleczona może prowadzić do śmierci. Badania kliniczne nad nowym lekiem, prowadzone przez prof. Grzegorza Kopcia z Ośrodka Chorób Krążenia Płucnego UJ w Krakowskim Szpitalu Specjalistycznym im. Św. Jana Pawła II, dały bardzo dobre rezultaty i napawają chorych optymizmem.
- 07.01.2025, 08:00
- Kategoria: Zdrowie i styl życia
- Źródło: PAP MediaRoom
-
Image
Technologia w służbie zdrowia: dlaczego dane ze smartwatchy warto pokazać lekarzowi?
Z urządzeń ubieralnych, czyli inteligentnych zegarków i opasek, korzysta ponad 1/3 Polaków - wynika z badania Huawei CBG Polska [1]. Sprzęty te pozwalają na monitorowanie aktywności fizycznej, a także kluczowych parametrów zdrowotnych, takich jak tętno i saturacja krwi, a nawet EKG czy ciśnienie tętnicze. Dane te mogą dostarczać cennych informacji zarówno posiadaczowi zegarka, jak i lekarzowi, wspierając diagnostykę. W praktyce zaledwie 25% użytkowników pokazała doktorowi zebrane w ten sposób wyniki. Dlaczego tak się dzieje? I czy warto promować wykorzystywanie danych odpacjenckich w polskiej służbie zdrowia?- 30.12.2024, 13:13
- Kategoria: Zdrowie i styl życia
- Źródło: Huawei