Pobierz materiał i Publikuj za darmo
Nagrodę dla FreeStyle Libre wręczyła Ewa Pawłowska, prezes zarządu Integracji LAB, która podkreśliła, jak wiele korzyści system wprowadza w życiu zarówno dorosłych, jak i dzieci zmagających się z cukrzycą oraz doceniła system z punktu widzenia osób z niepełnosprawnościami.
FreeStyle Libre 2 to system ciągłego monitorowania glikemii (CGM), który umożliwia pacjentom bieżące śledzenie poziomu cukru we krwi. Dzięki systemowi pacjenci mają większą kontrolę nad cukrzycą i mogą na bieżąco dostosowywać swoje działania zdrowotne. Ponadto dzięki rozwiązaniom telemedycznym lekarze mają możliwość zdalnego monitorowania stanu zdrowia pacjentów. Pacjenci korzystający z systemu do monitorowania glikemii mogą uniknąć wielu powikłań cukrzycowych, takich jak choroby serca, niewydolność nerek, problemy ze wzrokiem czy zaburzenia poznawcze. Wprowadzenie ciągłego monitorowania glikemii i telemedycyny pozwala nie tylko na lepsze zarządzanie chorobą, ale także na ogólną poprawę jakości życia osób z cukrzycą.
Jak działa FreeStyle Libre 2?
System FreeStyle Libre 2 dokonuje pomiarów stężenia glukozy w płynie śródtkankowym co 1 minutę. Dzięki połączeniu bluetooth umożliwia pacjentowi otrzymywanie na smartfon z zainstalowaną dedykowaną aplikacją alarmów (dźwiękowych lub poprzez wibrację) o zbyt niskim lub zbyt wysokim stężeniu glukozy. System pozwala także ocenić kierunek i tempo zmian stężenia glukozy w ciągu najbliższego okresu, co znacząco ułatwia pacjentom zrozumienie zmian glikemii zachodzących pod wpływem stosowanego leczenia, aktywności lub posiłku, a przede wszystkim na dostosowanie swojego postępowania tak, aby uniknąć nieprawidłowych wartości. Sensor pozwala także oceniać zmiany stężenia glukozy w przeszłości. Wszystkie te informacje dostępne są bez konieczności nakłuwania palca.
System FreeStyle Libre 2 oferuje dodatkowe korzyści dla osób chorych na cukrzycę, dając im możliwość korzystania z alarmów. Jest to wielka zaleta dla osób z cukrzycą, szczególnie dzieci, osób starszych, z niepełnosprawnościami lub osób o podwyższonym ryzyku hipoglikemii.
O konkursie
Integracja LAB to centrum badawczo-rozwojowe, którego misją jest propagowanie idei projektowania uniwersalnego. Integracja LAB bada i uczy, jak projektować lepsze usługi i produkty. Gromadzi wiedzę i opracowuje rozwiązania, które w przyszłości sprawią, że - niezależnie od wieku czy poziomu sprawności - będziemy mogli jeszcze łatwiej korzystać z otaczającego nas świata.
Instytut Wzornictwa Przemysłowego przyznaje znak Dobry Wzór już od 31 lat, nagradzając innowacyjność, estetykę, funkcjonalność i jakość wdrażanych rozwiązań, nagradzając innowacyjność, estetykę, funkcjonalność i jakość wdrażanych rozwiązań.
KONTAKT:
Więcej informacji udziela Ewa Matusiak
Fundacja Zdrowie i Edukacja Ad Meritum
e-mail: ewa.matusiak@zdrowieiedukacja.org
Źródło informacji: Fundacja Zdrowie i Edukacja Ad Meritum
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji | 08.11.2024, 09:58 |
Źródło informacji | Fundacja Zdrowie i Edukacja Ad Meritum |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |
Newsletter
Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.
ZAPISZ SIĘPozostałe z kategorii
-
Image
Nextbike zamyka sezon 2024: Polacy przejechali 25 mln kilometrów, stołeczne Veturilo najpopularniejsze w Europie
- 04.12.2024, 13:30
- Kategoria: Zdrowie i styl życia
- Źródło: Nextbike
-
Image
Nowa perspektywa i szansa na życie dla pacjentów ze stwardnieniem zanikowym bocznym (ALS)
Strach, bóle i skurcze mięśni nie dawały jej spać. Zaczęła długą wędrówkę po lekarzach w poszukiwaniu diagnozy. „Nie zliczę, ile było tych wizyt, pewnie kilkadziesiąt. W końcu, gdy usłyszałam, że to ALS, ręce trzęsły mi się tak bardzo, że nie mogłam wybrać numeru telefonu do męża. Myślałam, że dostałam wyrok” - powiedziała Monika Partyka, pacjentka z SOD1-ALS.- 03.12.2024, 08:00
- Kategoria: Zdrowie i styl życia
- Źródło: Dziennikarski Klub Promocji Zdrowia
-
Image
Eksperci: terapie biologiczne skuteczne w leczeniu astmy ciężkiej i polipów nosa oraz EGPA PAP
Astma ciężka i polipy nosa to choroby o podłożu eozynofilowym, które obniżają jakość życia chorych, prowadząc nawet do niepełnosprawności. Można je skutecznie diagnozować i leczyć w ramach programów lekowych. „Przy dobrej kwalifikacji pacjentów mamy bardzo wysoki odsetek chorych, którzy dobrze lub bardzo dobrze odpowiadają na terapie biologiczne. Obserwujemy u nich spadek liczby zaostrzeń, spadek hospitalizacji i zapotrzebowania na sterydy systemowe, poprawę jakości życia i kontroli choroby” - wylicza prof. Maciej Kupczyk z Kliniki Chorób Wewnętrznych, Astmy i Alergii, UM w Łodzi.- 02.12.2024, 09:00
- Kategoria: Zdrowie i styl życia
- Źródło: PAP MediaRoom