Pobierz materiał i Publikuj za darmo
Od stycznia tego roku w Europie i Polsce pojawiła się nowa technologia diagnostyczna, umożliwiająca szybkie badanie prokalcytoniny - czułego markera sepsy. Dotychczas tego typu badania były wykonywane tylko w dobrze wyposażonych laboratoriach dużych szpitali.
Test, oceniający stężenie prokalcytoniny we krwi, został opracowany w wyniku kooperacji strategicznej firm Thermo Fisher Scientific i Samsung Electronics.
Badanie wykonywane jest przy pomocy innowacyjnego, zminiaturyzowanego urządzenia diagnostycznego Labgeo IB-10, umożliwiającego ilościowe badanie prokalcytoniny bezpośrednio w gabinecie lekarskim, przychodni, szpitalnym oddziale ratunkowym, izbie przyjęć nawet najmniejszego szpitala oraz karetce pogotowia ratunkowego.
Pomiar jest całkowicie zautomatyzowany, a wynik badania otrzymujemy już w ciągu 20 minut od pobrania krwi. Jakość i wiarygodność testu prokalcytoninowego wykorzystywanego w urządzeniu Labgeo IB-10 została potwierdzona w wielu badaniach klinicznych.
Analizator Labgeo IB-10 pozwala również na szybkie wykonanie innych ważnych badań. Szczególnie przydatne są oznaczenia kardiologiczne, takie jak markery niedokrwienia serca (troponina I), niewydolności serca (NT-proBNP), czy zakrzepicy żylnej i zatoru płucnego (D-Dimer). Dostępne są również szybkie badania istotne w ciąży (betaHCG) oraz badania endokrynologiczne (TSH).
Analizator Labgeo IB-10 jest urządzeniem, które może być wykorzystane w warunkach pozalaboratoyjnych, ponieważ należy do urządzeń tzw. szybkiej diagnostyki przyłóżkowej (ang. Point-of-Care Testing). Obsługa tego typu analizatorów jest bardzo prosta i jest zwykle prowadzona przez pielęgniarki i lekarzy poza klasycznie definiowanym laboratorium diagnostycznym.
Wiecej informacji na temat badania prokalcytonimy Samsung IB B•R•A•H•M•S PCT można uzyskać globalnie: www.thermoscientific.com/procalcitonin.
Więcej informacji na temat szybkich badań Point-of-Care i analizatorów Labgeo IB-10 udziela przedstawiciel naukowy i dystrybutor w Polsce firma Screenmed
www.screenmed.pl
KONTAKT:
tel. (22) 716 65 00
Referencja:
1. http://pokonacsepse.pl/swiatowa_deklaracja_w_sprawie_sepsy
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji | 08.02.2016, 10:45 |
Źródło informacji | Screenmed Polska |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |
Newsletter
Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.
ZAPISZ SIĘPozostałe z kategorii
-
Nowa terapia daje nadzieję chorym na tętnicze nadciśnienie płucne PAP
Tętnicze nadciśnienie płucne (TNP) to rzadka choroba kardiologiczna. Nieleczona może prowadzić do śmierci. Badania kliniczne nad nowym lekiem, prowadzone przez prof. Grzegorza Kopcia z Ośrodka Chorób Krążenia Płucnego UJ w Krakowskim Szpitalu Specjalistycznym im. Św. Jana Pawła II, dały bardzo dobre rezultaty i napawają chorych optymizmem.
- 07.01.2025, 08:00
- Kategoria: Zdrowie i styl życia
- Źródło: PAP MediaRoom
-
Image
Technologia w służbie zdrowia: dlaczego dane ze smartwatchy warto pokazać lekarzowi?
Z urządzeń ubieralnych, czyli inteligentnych zegarków i opasek, korzysta ponad 1/3 Polaków - wynika z badania Huawei CBG Polska [1]. Sprzęty te pozwalają na monitorowanie aktywności fizycznej, a także kluczowych parametrów zdrowotnych, takich jak tętno i saturacja krwi, a nawet EKG czy ciśnienie tętnicze. Dane te mogą dostarczać cennych informacji zarówno posiadaczowi zegarka, jak i lekarzowi, wspierając diagnostykę. W praktyce zaledwie 25% użytkowników pokazała doktorowi zebrane w ten sposób wyniki. Dlaczego tak się dzieje? I czy warto promować wykorzystywanie danych odpacjenckich w polskiej służbie zdrowia?- 30.12.2024, 13:13
- Kategoria: Zdrowie i styl życia
- Źródło: Huawei