Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Wydarzenie to gromadzi specjalistów ds. immunizacji, z dziedziny bioetyki, mediów, zdrowia publicznego, by wspólnie, w jak najszerszym ujęciu naukowym, dyskutować o najnowszych osiągnięciach, badaniach i wyzwaniach związanych ze szczepieniami i z odpowiedzialnością społeczną.
Eksperci podkreślają, że wciąż brakuje w Polsce szerokiej debaty publicznej na temat szczepień nie tylko dzieci, ale także dorosłych i nie związanych tylko z przeciwdziałaniem np. koronawirusowi. Statystyki pokazują, że wskaźnik wyszczepienia populacji przeciwko grypie spada.
Do najważniejszych zagadnień zdrowotnych nieustannie trzeba więc wpisywać edukację społeczeństwa i profilaktykę, pamiętając, że to właśnie szczepienia dorosłych stanowią niezmiernie istotny czynnik zdrowia publicznego. Oczekując lepiej działającego systemu ochrony zdrowia, nie można zapominać, że wszyscy, także pacjenci, są jego częścią. Vaccine Forum będzie okazją do tego, by poruszyć najważniejsze wątki aktualnej problematyki związanej ze szczepieniami.
Vaccine Forum uroczyście otworzy dyrektor Światowej Organizacji Zdrowia w Polsce, dr Nino Berdzuli.
Dr Nino Berdzuli jest lekarzem i specjalistą ds. zdrowia publicznego z ponad 18-letnim doświadczeniem w zakresie zdrowia publicznego i reform sektora opieki zdrowotnej. Z wykształcenia jest położnikiem/ginekologiem.
Przed objęciem stanowiska przedstawiciela WHO w Polsce i specjalnego wysłannika ds. reagowania kryzysowego w Ukrainie dr Berdzuli pełniła funkcję dyrektora Krajowego Programu Zdrowia w Kopenhadze, kierując i zarządzając największym oddziałem programów zdrowotnych Regionalnego Biura WHO w Europie. W latach 2015-2018 dr Berdzuli zajmowała stanowisko wiceministra pracy, zdrowia i spraw społecznych w Gruzji.
W programie trzeciej edycji Vaccine Forum wybrzmią debaty dotyczące:
⦁ wpływu sztucznej inteligencji na promocję szczepień;
⦁ kalendarza szczepień i immunoprofilaktyki;
⦁ promocji i profilaktyki zdrowotnej w miejscu pracy;
⦁ skutecznego dialogu z pacjentami.
Po raz trzeci wręczone zostaną również nagrody Vaccine Forum m.in. dla propagatora/propagatorki zdrowia czy instytucji publicznej działającej na rzecz szerzenia wiedzy z zakresu szczepień i profilaktyki zdrowotnej.
Organizatorzy serdecznie zapraszają do udziału w wydarzeniu i bezpłatnej rejestracji uczestnictwa na: https://szczepienia-ioz.pl/. Program jest dostępny do pobrania w załącznikach.
Źródło informacji: Fundacja Instytut Ochrony Zdrowia
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
POBIERZ ZAŁĄCZNIKI
Data publikacji | 17.10.2023, 09:00 |
Źródło informacji | Fundacja Instytut Ochrony Zdrowia |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |
Pozostałe z kategorii
-
Image
MEDICOVER na szczycie TOGETAIR: stale rośnie poziom zainteresowania polskich firm kwestią dekarbonizacji PAP
Medicover, wiodący dostawca usług dla zdrowia i wellbeingu, podczas szczytu klimatycznego TOGETAIR przedstawił wyniki autorskiego programu badawczego Zdrowa OdWaga, promujacego prozdrowotne postawy i wczesną profilaktykę. Inicjatywa wykazała, że 12-miesięczny cykl edukacji zdrowotnej i aktywności fizycznej znacząco zredukował ryzyko zdrowotne i poprawił kondycję osób z nadwagą lub otyłością.- 17.04.2025, 16:24
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: PAP MediaRoom
Newsletter
Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.
ZAPISZ SIĘ