Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Już 25 i 26 kwietnia w Warszawie w Centrum Konferencyjnym Kopernik odbędzie się spotkanie z organizacjami pacjentów, wybitnymi ekspertami w dziedzinie medycyny, farmakoekonomii, badań klinicznych i decydentów odpowiedzialnych za kształt systemu ochrony zdrowia.
Gośćmi VII Kongresu Patient Empowerment będą m.in. Minister Maciej Miłkowski, dr Paloma Cuchi z Biura WHO Polska, Rzecznik Praw Pacjenta - minister Bartłomiej Chmielowiec, prof. Brygida Kwiatkowska, prof. Przemysław Mitkowski, prof. Anna Bieleńska-Latos, prof. Grażyna Rydzewska, prof. Konrad Rejdak, prof. Tomasz Targowski, prof. Adam Maciejczyk, poseł Barbara Dziuk i wielu innych wybitnych ekspertów oraz organizacji pacjentów.
Kongres Patient Empowerment 2023 to dwa zróżnicowane merytorycznie dni, podczas których poruszonych zostanie wiele ważnych tematów bliskich pacjentom z chorobami przewlekłymi.
Pierwszego dnia:
• Omówione będą wyzwania zdrowotne z punktu widzenia pacjenta w różnych obszarach systemowych.
• Uczestnicy przyjrzą się onkologii, medycynie personalizowanej, przyszłości diagnostyki, strategiom budującym kapitał zdrowotny i ekonomiczny, pogłębiającym się nierównościom w zdrowiu, między innymi w kontekście starzejącego się społeczeństwa i błyskawicznego postępu technologicznego oraz sztucznej inteligencji mającej wpływ na edukację zdrowotną.
• Eksperci sprawdzą, czy sztuczna inteligencja i najnowsze technologie wejdą z pacjentem do gabinetu lekarza.
• Premierowo zaprezentowany zostanie także raport dotyczący wykorzystania mediów społecznościowych w zakresie zdrowia publicznego. Pogłębiona analiza pt. „WEBHealth Impact” powstała pod kierownictwem prof. CMKP, Mateusza Jankowskiego na zlecenie organizacji WELLCOMM. Uczestnicy Kongresu sprawdzą zatem w premierowej dyskusji, czy lekarz i pacjent muszą mieć konto na TikToku, żeby dbać o zdrowie i efektywną komunikację zdrowotną.
• W cyklu „Jeden na Jeden” będzie można wysłuchać rozmów liderów organizacji pacjentów z wybranymi przez nich ekspertami.
• W pierwszej połowie dnia w kuluarach Kongresu będzie nagrywane specjalne wydanie audycji radiowych! „Pacjent Na Fali” - to niepowtarzalny projekt, który kreować może współnie z organizatorami każdy uczestnik wydarzenia!
Drugi dzień współtworzony będzie razem z Polskim Towarzystwem Neurologicznym i otwarty zostanie ramię w ramię z prof. Konradem Rejdakiem, prezesem PTN.
Każda debata 26 kwietnia to inna ścieżka pacjenta cierpiącego na choroby neurologiczne, dlatego też uczestnicy przyjrzą się w wąskim gronie ekspertów aktualnej problematyce systemowo-zdrowotnej w stwardnieniu rozsianym, chorobach rzadkich, migrenie czy udarach mózgu. Spróbują oni poznać tajemnice mózgu i porozmawiają o zdrowiu psychicznym. Będą z nimi najważniejsi eksperci obszaru neurologii, która staje się priorytetem państwa.
Spotkanie odbędzie się w „Koperniku” już w przyszłym tygodniu! Organizatorzy wierzą, że #zdrowie to nie #secretproject, tylko #współpraca! Dlatego liczą na możliwość spotkania z Państwem w czasie tego wydarzenia i owocny networking zdrowotny.
Bezpłatna rejestracja uczestników i program: https://patientempowerment.pl/
Kongres został objęty patronatem honorowym Ministra Zdrowia i Rzecznika Praw Pacjenta.
KONTAKT:
Instytut Komunikacji Zdrowotnej
Kalina Gierblińska
tel. 667 098 559
Ewelina Kurdel
tel. 501 941 073
Źródło informacji: Instytut Komunikacji Zdrowotnej
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji | 21.04.2023, 10:32 |
Źródło informacji | Instytut Komunikacji Zdrowotnej |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |
Pozostałe z kategorii
-
Image
Konferencja prasowa pt. „Diabetologia w Polsce na tle Unii Europejskiej. Bilans z okazji polskiej prezydencji w Radzie Unii Europejskiej” Wnioski z raportu
Termin: 09.04.2025, godz. 10:00- 10.04.2025, 15:10
- Kategoria: Zdrowie i styl życia
- Źródło: Związek Pracodawców Innowacyjnych Firm Farmaceutycznych INFARMA
-
Image
Unum dba o zdrowie Polaków. Z okazji Światowego Dnia Zdrowia rusza nowy program edukacyjny „U lekarza”
Unum ogłasza start nowego programu edukacyjnego „U lekarza”, który ma na celu zwiększanie świadomości zdrowotnej wśród klientów, partnerów biznesowych i interesariuszy. Pierwsze materiały wideo będą dostępne już 7 kwietnia, w Światowy Dzień Zdrowia, na oficjalnym kanale YouTube spółki.- 09.04.2025, 12:26
- Kategoria: Zdrowie i styl życia
- Źródło: UNUM
-
Image
OZZPiP: należy dążyć do dwukrotnego zwiększenia liczby pielęgniarek do 2039 roku PAP
Obecnie z pacjentami pracuje ok. 216 tys. pielęgniarek. Ogólnopolski Związek Zawodowy Pielęgniarek i Położnych (OZZPiP) zwraca uwagę, że ta liczba jest niewystarczająca. „W porównaniu do średniej z efektywnych systemów ochrony zdrowia, przy polskiej populacji i obecnym zapotrzebowaniu na świadczenia medyczne i opiekuńcze, w Polsce powinno być 372 tys. pielęgniarek pracujących z pacjentami” - wskazuje OZZPiP.- 08.04.2025, 11:01
- Kategoria: Zdrowie i styl życia
- Źródło: PAP MediaRoom
Newsletter
Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.
ZAPISZ SIĘ