Pobierz materiał i Publikuj za darmo
Ważną częścią wydarzenia będzie panel: „Zdrowie po wyborach - okrągły stół - pomysły na usprawnienie systemu ochrony zdrowia”. W jego trakcie eksperci i politycy - Urszula Demkow, (Polska 2050), Łukasz Jankowski (Naczelna Rada Lekarska), Dariusz Klimczak (poseł Polskiego Stronnictwa Ludowego), Wojciech Konieczny (senator Lewicy), Krzysztof Kopeć (Polski Związek Pracodawców Przemysłu Farmaceutycznego - Krajowi Producenci Leków), Janusz Korwin-Mikke (poseł Konfederacji), Katarzyna Lubnauer (posłanka Koalicji Obywatelskiej), Bolesław Piecha (poseł Prawa i Sprawiedliwości) oraz Andrzej Sośnierz (poseł koła Polskie Sprawy) dyskutować będą o najpilniejszych zmianach systemowych w obszarze zdrowia, których oczekują klinicyści, samorządy medyczne, związkowcy, a przede wszystkim pacjenci.
Ponadto pierwszego dnia zaplanowano jeszcze 12 paneli dotyczących m.in. polityki lekowej w wybranych obszarach terapeutycznych, prawa farmaceutycznego Unii Europejskiej oraz kryzysu kadrowego w Polsce. Tematy debat to:
- Sesja inauguracyjna Wizja Zdrowia na lata 2023/2024
- Program profilaktycznego leczenia hemofilii u dzieci. Co poprawić w systemie?
- Mammografia od 40. roku życia? Co możemy zrobić, żeby zwiększyć wczesne wykrycie raka piersi w Polsce?
- Wizja zdrowia w obszarze chorób rzadkich i hematoonkologicznych
- Wcześniej znaczy lepiej. Dlaczego wczesne interwencje w onkologii są tak ważne dla pacjenta i systemu ochrony zdrowia?
- Kryzys kadrowy w szpitalach
- Interdyscyplinarne spojrzenie na szczepienia dla osób dorosłych na przykładzie półpaśca
- Zaawansowana diagnostyka molekularna i profilowanie genomowe w nowotworach. Nowe horyzonty medycyny precyzyjnej
- Neurologia w roku jubileuszu 90-lecia Polskiego Towarzystwa Neurologicznego stała się dziedziną priorytetową. O innowacyjnych terapiach
- Koncentracja nauki na pacjencie – po pierwsze, zdrowie
- Epidemia otyłości. Skutki kliniczne chorych na otyłość – debata interdyscyplinarna
- Reforma prawa farmaceutycznego Unii Europejskiej. Szanse i zagrożenia
3 października sesje przewidziano wyłącznie w formule online, a dyskusje będą się toczyć wokół profilaktyki zdrowia psychicznego kadry medycznej, innowacyjnej roli sztucznej inteligencji (AI) oraz rekomendacji profilaktyki i leczenia zakażeń szpitalnych. Wydarzenie rozpocznie się od sesji „Szpitale w Polsce: O nadchodzących zmianach w szpitalnym menu”.
2 października można wziąć udział w kongresie osobiście - w Centrum Konferencyjnym IBIB Polskiej Akademii Nauk - lub zdalnie, w zależności od preferencji.
Cały program wydarzenia dostępny jest na stronie www.termedia.pl/wz-hm.
Źródło informacji: Termedia
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji | 29.09.2023, 15:46 |
Źródło informacji | Termedia |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |
Newsletter
Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.
ZAPISZ SIĘPozostałe z kategorii
-
Bez imienia, bez twarzy, z wielką misją - nowy projekt w sieci
W polskim internecie pojawiła się nowa, anonimowa postać, która działa w cieniu, ale z jasnym celem - szerzenie dobra w wyjątkowy sposób. Nie szuka rozgłosu, ale jej działania mogą zmienić to, jak patrzymy na wsparcie i empatię. Czy internet jest gotowy na coś takiego?- 19.12.2024, 13:16
- Kategoria: Polityka i społeczeństwo
- Źródło: Biuro Prasowe kampanii „Dobro nie potrzebuje twarzy”
-
Image
Koalicja „Na pomoc niesamodzielnym”: każdy powinien mieć łatwy dostęp do apteki PAP
Według danych Rejestru Aptek i GUS około 1,8 mln Polaków nie ma dostępu do apteki w swojej gminie. Dlatego Koalicja „Na pomoc niesamodzielnym” zachęca do międzyśrodowiskowego dialogu z myślą o pacjentach – to główny wniosek konferencji pt. „Apteka dla Pacjenta - nierówny dostęp do leków i opieki farmaceutycznej w samorządach. Jeden problem - wiele perspektyw”.- 19.12.2024, 11:29
- Kategoria: Zdrowie i styl życia
- Źródło: PAP MediaRoom
-
Rugby na polskiej wsi - Rebel Kocmyrzów-Luborzyca
- 18.12.2024, 12:31
- Kategoria: Zdrowie i styl życia
- Źródło: Klub Rebel Kocmyrzów-Luborzyca