Pobierz materiał i Publikuj za darmo
PEKIN, 28 lutego 2020 r. /PRNewswire/ -- Organizacja CGTN podsumowała działania Chin w zakresie walki z trwającą epidemią koronawirusa w niedawno wydanym raporcie i opublikowała oryginalny reportaż na ten temat.
Kryzys zdrowotny dotknął Chiny w początkach nowego roku. Wuhan, metropolia licząca 11 milionów mieszkańców znajdująca się w środkowej prowincji Chin Hubei, stała się epicentrum nowego koronawirusa.
Dnia 23 stycznia chińskie władze zadecydowały o zamknięciu Wuhan, węzła transportowego liczącego o 30% więcej mieszkańców niż Nowy Jork, w celu opanowania rozprzestrzeniania się choroby.
Szybko wzrastająca liczba zarażonych pacjentów była dużym wyzwaniem dla lokalnego systemu opieki zdrowotnej. Rozpoczęła się bezprecedensowa misja pomocy i walka z epidemią całego kraju.
Pierwszy zespół lekarzy spoza Hubei przybył do miasta w chińskiego sylwestra. Jednocześnie chińskim firmom nakazano wybudowanie szpitala na 1000 łóżek w 10 dni. Prace budowlane nad drugim szpitalem na 1300 łóżek rozpoczęły się dwa dni później.
Od tego czasu ośmiu czołowych chińskich naukowców, w tym zasłużony ekspert chorób układu oddechowego Zhong Nanshan, objęło przywództwo nad zespołami badawczymi w celu zarządzania działaniami kontroli i leczenia choroby w Wuhan.
Po przekroczeniu liczby 5000 potwierdzonych przypadków w Wuhan na początku lutego władze miasta rozpoczęły przysposabianie siłowni i centrów wystawowych jako tymczasowych szpitali do leczenia łagodnych przypadków choroby.
Dodatkowe posiłki pod postacią pracowników opieki zdrowotnej przybyły do walczącej z chorobą stolicy regionu. 9 lutego na lotnisku w Wuhan odnotowano przylot 6000 pracowników medycznych jednego tylko dnia.
Chiński rząd zaapelował do 19 pozostałych prowincji, zarządów i regionów o wysłanie lekarzy do dotkniętych chorobą miast w Hubei.
Wraz z całkowitą liczbą potwierdzonych przypadków w mieście przekraczającą 20000 chińskie lotnictwo wysłało samoloty transportowe z 1400 lekarzami wojskowymi na pokładzie.
W ubiegłym miesiącu Chiny wysłały do prowincji ponad 330 zespołów medycznych obejmujących 41 600 pracowników służby zdrowia.
Ponad 3000 pracowników w bezpośrednim kontakcie z chorymi zostało zarażonych koronawirusem, a ponad 20 zachorowało.
W celu zaradzenia niedoborom ochronnej odzieży, masek i innych zapasów medycznych zmobilizowano do pomocy chińskich producentów z różnych branż, w tym także i tych normalnie zajmujących się produkcją samochodów i telefonów komórkowych.
Otwarcie dwóch nowych specjalnych szpitali i 13 tymczasowych ośrodków i innych centrów kwarantanny pozwoliło na dodanie dziesiątek tysięcy dodatkowych łóżek dla kolejnych pacjentów.
Liczba nowych potwierdzonych przypadków w Wuhan zaczęła spadać pod koniec lutego wraz z ogólnokrajową tendencją spadkową w zakresie nowych przypadków zakażenia wirusem.
W trakcie walki Chin z COVID-19 chińscy naukowcy i zarząd służby zdrowia ściśle współpracują z innymi krajami i Światową Organizacją Zdrowia oraz dzielą się doświadczeniem kraju na scenie międzynarodowej.
Światowa Organizacja Zdrowia pochwaliła wkład Chin w zapobieganie rozprzestrzenianiu się choroby i kontrolę nad nią. „Działania Chin dały więcej czasu reszcie świata, nawet jeśli kroki te kosztowały same Chiny więcej” - skomentował dyrektor generalny Światowej Organizacji Zdrowia dr Tedros Adhanom Ghebreyesus.
Oryginalny dokument można znaleźć tutaj: https://news.cgtn.com/news/2020-02-27/Wuhan-s-war-on-COVID-19-How-China-mobilizes-to-contain-the-virus-OqUh2Doeti/index.html?utm_source=bluef&utm_medium=media6&utm_campaign=Coronavirus
Film - https://www.youtube.com/watch?v=eAIBkEegH68
Zdjęcie - https://mma.prnewswire.com/media/1096904/19_provinces_municipalities_regions_send_medics.jpg
Zdjęcie - https://mma.prnewswire.com/media/1096905/special_hospitals_temporary_facilities_quarantine_sites.jpg
Logo - https://mma.prnewswire.com/media/1097018/CGTN_Logo.jpg
Źródło: CGTN
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
Data publikacji | 02.03.2020, 10:10 |
Źródło informacji | PR Newswire |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |