Pobierz materiał i Publikuj za darmo
Pionierskie zabiegi będą wykonywane 1 i 2 sierpnia w EMC Szpitalu św. Anny w Piasecznie. Zoperowanych zostanie 12 mężczyzn w wieku 60-80 lat z okolic Piaseczna, Warszawy i Radomia. Na problemy z prostatą cierpią od 5-10 lat, a w tym czasie byli leczeni tylko farmakologicznie.
Holmowa laserowa chirurgia prostaty (HoLEP) jest minimalnie inwazyjną terapią przerośniętego gruczołu krokowego. Do usuwania tkanki, która blokuje przepływ moczu wykorzystuje się laser holmowy. Zabieg zapewnia skuteczne leczenie nawet mężczyznom z poważnie powiększoną prostatą.
HoLEP usuwa cały fragment zmienionego gruczołu i jednocześnie pozwala zachować usuniętą tkankę, dzięki czemu można ją następnie zbadać w laboratorium i określić charakter, co jest bardzo istotne w m.in. w diagnostyce raka prostaty. W porównaniu do starszych metod leczenia HoLEP umożliwia znacznie szybszą regenerację po zabiegu oraz pozwala doszczętnie usunąć przerośnięty gruczoł. Dzięki temu zabiegi są bardzo skuteczne - jedynie mniej niż 2 procent mężczyzn, wymaga ponownego leczenia.
Dr Fernando Gómez Sancha jest kierownikiem Katedry Urologii i Chirurgii Robotycznej na ICUA - Clinica CEMTRO w Madrycie, gdzie specjalizuje się w laserowej prostatektomii za pomocą laserów GreenLight i Holmium oraz robotycznej radykalnej prostatektomii. Pracuje również w Hill Clinic (Sofia, Bułgaria). Był jednym z pierwszych lekarzy operujących laserem GreenLight i do używania go wyszkolił chirurgów w setkach szpitali na całym świecie.
Szpital św. Anny w Piasecznie jako jedyny w Polsce stosuje metodę HoLEP jako zabieg pierwszego wyboru. Oddział urologiczny Szpitala św. Anny prowadzi leczenie w ramach NFZ i odpłatnie, a w ramach pakietu onkologicznego wykonywana jest pełna diagnostyka i leczenie nowotworów układu moczowego.
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji | 25.07.2018, 14:54 |
Źródło informacji | EMC Szpital św. Anny w Piasecznie |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |
Newsletter
Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.
ZAPISZ SIĘPozostałe z kategorii
-
Image
Wigilijne stoły w Polsce. Opowieść o warzywach, które tworzą świąteczną magię
Wigilijny wieczór to nie tylko czas spotkań rodzinnych, ale także moment, kiedy polskie domy zapełniają się zapachami tradycyjnych potraw. Od wieków, mimo ograniczonego dostępu do świeżych warzyw w zimie, nasze babcie i prababcie potrafiły wykorzystać to, co dostępne - kiszonki, susze, przechowywane w piwnicach korzenie - tworząc z nich wyjątkowe dania, które do dziś są symbolem polskiej Wigilii.- 23.12.2024, 09:55
- Kategoria: Ludzie i kultura
- Źródło: Brandmates
-
Bez imienia, bez twarzy, z wielką misją - nowy projekt w sieci
W polskim internecie pojawiła się nowa, anonimowa postać, która działa w cieniu, ale z jasnym celem - szerzenie dobra w wyjątkowy sposób. Nie szuka rozgłosu, ale jej działania mogą zmienić to, jak patrzymy na wsparcie i empatię. Czy internet jest gotowy na coś takiego?- 19.12.2024, 13:16
- Kategoria: Polityka i społeczeństwo
- Źródło: Biuro Prasowe kampanii „Dobro nie potrzebuje twarzy”
-
Image
Koalicja „Na pomoc niesamodzielnym”: każdy powinien mieć łatwy dostęp do apteki PAP
Według danych Rejestru Aptek i GUS około 1,8 mln Polaków nie ma dostępu do apteki w swojej gminie. Dlatego Koalicja „Na pomoc niesamodzielnym” zachęca do międzyśrodowiskowego dialogu z myślą o pacjentach – to główny wniosek konferencji pt. „Apteka dla Pacjenta - nierówny dostęp do leków i opieki farmaceutycznej w samorządach. Jeden problem - wiele perspektyw”.- 19.12.2024, 11:29
- Kategoria: Zdrowie i styl życia
- Źródło: PAP MediaRoom