Pobierz materiał i Publikuj za darmo
ANDOVER, Massachusetts, 12 kwietnia 2018 r. /PRNewswire/ - Firma zajmująca się technologią medyczną TransMedics, Inc., której działalność zmienia oblicze przeszczepów narządów u pacjentów w końcowych etapach niewydolności płuc, serca czy wątroby ogłosiła dziś, że dnia 9 kwietnia 2018 r. w recenzowanym czasopiśmie naukowym „The Lancet Respiratory Medicine" opublikowane zostały wyniki badań klinicznych OCS Lung INSPIRE. Badania kliniczne INSPIRE były pierwszymi tak dużymi badaniami konserwacji organów w warunkach kontrolowanych w przeszczepach płuc, a przeprowadzone zostały w 21 wiodących, międzynarodowych centrach badawczych zajmujących się przeszczepami. Głównym celem badań klinicznych INSPIRE było porównanie bezpieczeństwa i skuteczności systemu OCS Lung System do obecnych standardów konserwacji płuc dawców w schłodzonych środowiskach. Wyniki badań potwierdziły bezpieczeństwo i skuteczność systemu OCS Lung System przy podwójnych przeszczepach płuc w standardowych kryteriach.
W artykule podkreślono następujące wyniki. „Badania OCS Lung INSPIRE to pierwsze prospektywne, wieloośrodkowe, randomizowane badania kliniczne kontrolowane w perfuzji płuc ex-vivo przy podwójnych przeszczepach płuc w standardowych kryteriach. Osiągnięte zostały standardy skuteczności i bezpieczeństwa, a wyniki badań wykazały także dodatkowe korzyści natury klinicznej: urządzenie OCS Lung przyczyniło się do znacznego zmniejszenia poziomu PGD3 (Primary Graft Dysfunction Grade 3) w ciągu pierwszych 72 godzin po przeszczepie płuc. Zgodnie z naszym obecnym stanem wiedzy, jest to pierwsze opublikowane badanie kliniczne w terapii zapobiegawczej, które wykazało zmniejszenie poziomu PGD3 po przeszczepie płuc. Zmniejszenie poziomu PGD3 w grupie OCS przełożyło się także na wyraźne, choć statystycznie nieistotne skrócenie czasu potrzebnego na mechaniczną wentylację, pobyt na oddziale intensywnej terapii i ogólnie w szpitalu".
W artykule zaznaczono także, że „ponadto urządzenie OCS Lung zmniejsza czas niedokrwienia w przeszczepach płuc i przez to umożliwia wydłużenie bezpiecznego czasu przechowywania alografu poza ciałem pacjenta".
„Publikacja wyników jest ważnym wydarzeniem w branży przeszczepów płuc. Po raz pierwszy w historii dysponujemy opublikowanymi wynikami prospektywnych badań klinicznych, które wskazują na możliwość ograniczenia najpoważniejszych i najczęściej występujących komplikacji po przeszczepie płuc powiązanych z PGD3 - skomentował dr Gregor Warnecke, wiceprzewodniczący oddziału kardiochirurgii i przeszczepów na uczelni medycznej Hannover Medical School w Niemczech i główny badacz w badaniach INSPIRE. - Chciałbym pogratulować badaczom z zespołu INSPIRE i TransMedics pomyślnego ukończenia przełomowych badań na polu przeszczepów płuc” - dodał dr Warnecke.
„Niedawna publikacja wyników badań INSPIRE w prestiżowym czasopiśmie naukowym „The Lancet Respiratory Medicine Journal" jest kolejnym ważnym dodatkiem do coraz pełniejszej kolekcji dowodów potwierdzających kliniczne korzyści wynikające ze stosowania platformy Organ Care System (OCS™) w perfuzji ex-vivo w przeszczepach płuc” - skomentował dr Waleed Hassanein, główny dyrektor wykonawczy firmy TransMedics.
Naukowcy zaangażowani w międzynarodowe badania INSPIRE Trial:
Gregor Warnecke, Dirk Van Raemdonck, Michael A Smith, Gilbert Massard, Jasleen Kukreja, Federico Rea, Gabriel Loor, Fabio De Robertis, Jayan Nagendran, Kumud K Dhital, Francisco Javier Moradiellos Díez, Christoph Knosalla, Christian A Bermudez, Steven Tsui, Kenneth McCurry, I-Wen Wang, Tobias Deuse, Guy Leseche, Pascal Thomas, Igor Tudorache, Christian Ku¨hn, Murat Avsar, Bettina Wiegmann, Wiebke Sommer, Arne Neyrinck, Marco Schiavon, Fiorella Calebrese, Nichola Santelmo, Anne Olland, Pierre-Emanuel Falcoz, Andre R Simon, Andres Varela, Joren C Madsen, Marshall Hertz, Axel Haverich, Abbas Ardehali
O TransMedics, Inc.
Firma TransMedics, Inc. opracowała system Organ Care System (OCS™), rewolucyjną, pierwszą w swojej klasie technologię i platformę wieloorganową z potencjałem ulepszenia wyników przy przeszczepach, jednocześnie zwiększającą liczbę organów dostępnych do przeszczepów na świecie. System OCS™ to jedyna na świecie w pełni przenośna technologia, która pozwala na utrzymanie organów dawców w warunkach bliskich fizjologicznym poza ciałem ludzkim i rozwiązuje obecne ograniczenia związane z przechowywaniem organów w chłodnych warunkach. Systemy OCS™ Heart, OCS™ Lung i OCS™ Liver posiadają oznaczenie CE i są w użyciu w największych centrach przeszczepów w Europie, Australii i Kanadzie. Jak do tej pory systemy OCS umożliwiły przeprowadzenie ponad 950 pomyślnie zakończonych przeszczepów na całym świecie.
Firma TransMedics, Inc. jest światowym liderem w przenośnej perfuzji ex-vivo w warunkach ciepłych i ocenie organów dawców na potrzeby przeszczepów. Siedziba firmy znajduje się w Andover w stanie Massachusetts. Firma powstała w odpowiedzi na potrzebę pozyskiwania większej liczby wysokiej jakości organów do przeszczepów. W tym celu firma opracowała szereg rozwiązań technologicznych podnoszących jakość organów, umożliwiających ocenę stosowalności organów przed przeszczepem i potencjalnie zwiększających odsetek wykorzystania organów w leczeniu końcowych stadiów niewydolności serca, płuc, nerek i wątroby. Więcej informacji można znaleźć na stronie www.transmedics.com.
Zdjęcie - https://mma.prnewswire.com/media/676300/TransMedics.jpg
Logo - https://mma.prnewswire.com/media/676315/TransMedics_Logo.jpg
Źródło: TransMedics, Inc.
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
Data publikacji | 13.04.2018, 10:58 |
Źródło informacji | PR Newswire |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |