Newsletter

Zdrowie i styl życia

Wyniki badań klinicznych OCS™ Lung INSPIRE opublikowane w czasopiśmie naukowym „The Lancet Respiratory Medicine"

13.04.2018, 10:58aktualizacja: 13.04.2018, 10:58

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

ANDOVER, Massachusetts, 12 kwietnia 2018 r. /PRNewswire/ - Firma zajmująca się technologią medyczną TransMedics, Inc., której działalność zmienia oblicze przeszczepów narządów u pacjentów w końcowych etapach niewydolności płuc, serca czy wątroby ogłosiła dziś, że dnia 9 kwietnia 2018 r. w recenzowanym czasopiśmie naukowym „The Lancet Respiratory Medicine" opublikowane zostały wyniki badań klinicznych OCS Lung INSPIRE. Badania kliniczne INSPIRE były pierwszymi tak dużymi badaniami konserwacji organów w warunkach kontrolowanych w przeszczepach płuc, a przeprowadzone zostały w 21 wiodących, międzynarodowych centrach badawczych zajmujących się przeszczepami. Głównym celem badań klinicznych INSPIRE było porównanie bezpieczeństwa i skuteczności systemu OCS Lung System do obecnych standardów konserwacji płuc dawców w schłodzonych środowiskach. Wyniki badań potwierdziły bezpieczeństwo i skuteczność systemu OCS Lung System przy podwójnych przeszczepach płuc w standardowych kryteriach.

W artykule podkreślono następujące wyniki. „Badania OCS Lung INSPIRE to pierwsze prospektywne, wieloośrodkowe, randomizowane badania kliniczne kontrolowane w perfuzji płuc ex-vivo przy podwójnych przeszczepach płuc w standardowych kryteriach. Osiągnięte zostały standardy skuteczności i bezpieczeństwa, a wyniki badań wykazały także dodatkowe korzyści natury klinicznej: urządzenie OCS Lung przyczyniło się do znacznego zmniejszenia poziomu PGD3 (Primary Graft Dysfunction Grade 3) w ciągu pierwszych 72 godzin po przeszczepie płuc. Zgodnie z naszym obecnym stanem wiedzy, jest to pierwsze opublikowane badanie kliniczne w terapii zapobiegawczej, które wykazało zmniejszenie poziomu PGD3 po przeszczepie płuc. Zmniejszenie poziomu PGD3 w grupie OCS przełożyło się także na wyraźne, choć statystycznie nieistotne skrócenie czasu potrzebnego na mechaniczną wentylację, pobyt na oddziale intensywnej terapii i ogólnie w szpitalu".

W artykule zaznaczono także, że „ponadto urządzenie OCS Lung zmniejsza czas niedokrwienia w przeszczepach płuc i przez to umożliwia wydłużenie bezpiecznego czasu przechowywania alografu poza ciałem pacjenta".

„Publikacja wyników jest ważnym wydarzeniem w branży przeszczepów płuc. Po raz pierwszy w historii dysponujemy opublikowanymi wynikami prospektywnych badań klinicznych, które wskazują na możliwość ograniczenia najpoważniejszych i najczęściej występujących komplikacji po przeszczepie płuc powiązanych z PGD3 - skomentował dr Gregor Warnecke, wiceprzewodniczący oddziału kardiochirurgii i przeszczepów na uczelni medycznej Hannover Medical School w Niemczech i główny badacz w badaniach INSPIRE. - Chciałbym pogratulować badaczom z zespołu INSPIRE i TransMedics pomyślnego ukończenia przełomowych badań na polu przeszczepów płuc” - dodał dr Warnecke.

„Niedawna publikacja wyników badań INSPIRE w prestiżowym czasopiśmie naukowym „The Lancet Respiratory Medicine Journal" jest kolejnym ważnym dodatkiem do coraz pełniejszej kolekcji dowodów potwierdzających kliniczne korzyści wynikające ze stosowania platformy Organ Care System (OCS™) w perfuzji ex-vivo w przeszczepach płuc” - skomentował dr Waleed Hassanein, główny dyrektor wykonawczy firmy TransMedics.

Naukowcy zaangażowani w międzynarodowe badania INSPIRE Trial:

Gregor Warnecke, Dirk Van Raemdonck, Michael A Smith, Gilbert Massard, Jasleen Kukreja, Federico Rea, Gabriel Loor, Fabio De Robertis, Jayan Nagendran, Kumud K Dhital, Francisco Javier Moradiellos Díez, Christoph Knosalla, Christian A Bermudez, Steven Tsui, Kenneth McCurry, I-Wen Wang, Tobias Deuse, Guy Leseche, Pascal Thomas, Igor Tudorache, Christian Ku¨hn, Murat Avsar, Bettina Wiegmann, Wiebke Sommer, Arne Neyrinck, Marco Schiavon, Fiorella Calebrese, Nichola Santelmo, Anne Olland, Pierre-Emanuel Falcoz, Andre R Simon, Andres Varela, Joren C Madsen, Marshall Hertz, Axel Haverich, Abbas Ardehali

O TransMedics, Inc.

Firma TransMedics, Inc. opracowała system Organ Care System (OCS™), rewolucyjną, pierwszą w swojej klasie technologię i platformę wieloorganową z potencjałem ulepszenia wyników przy przeszczepach, jednocześnie zwiększającą liczbę organów dostępnych do przeszczepów na świecie. System OCS™ to jedyna na świecie w pełni przenośna technologia, która pozwala na utrzymanie organów dawców w warunkach bliskich fizjologicznym poza ciałem ludzkim i rozwiązuje obecne ograniczenia związane z przechowywaniem organów w chłodnych warunkach. Systemy OCS™ Heart, OCS™ Lung i OCS™ Liver posiadają oznaczenie CE i są w użyciu w największych centrach przeszczepów w Europie, Australii i Kanadzie. Jak do tej pory systemy OCS umożliwiły przeprowadzenie ponad 950 pomyślnie zakończonych przeszczepów na całym świecie.

Firma TransMedics, Inc. jest światowym liderem w przenośnej perfuzji ex-vivo w warunkach ciepłych i ocenie organów dawców na potrzeby przeszczepów. Siedziba firmy znajduje się w Andover w stanie Massachusetts. Firma powstała w odpowiedzi na potrzebę pozyskiwania większej liczby wysokiej jakości organów do przeszczepów. W tym celu firma opracowała szereg rozwiązań technologicznych podnoszących jakość organów, umożliwiających ocenę stosowalności organów przed przeszczepem i potencjalnie zwiększających odsetek wykorzystania organów w leczeniu końcowych stadiów niewydolności serca, płuc, nerek i wątroby. Więcej informacji można znaleźć na stronie www.transmedics.com.

Zdjęcie - https://mma.prnewswire.com/media/676300/TransMedics.jpg

Logo - https://mma.prnewswire.com/media/676315/TransMedics_Logo.jpg

Źródło: TransMedics, Inc.

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 13.04.2018, 10:58
Źródło informacji PR Newswire
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ

Pozostałe z kategorii