Newsletter

Zdrowie i styl życia

Zakrzepica: co należy o niej wiedzieć

05.08.2021, 10:07aktualizacja: 05.08.2021, 10:11

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Zakrzepica - co należy o niej wiedzieć - grafika
Zakrzepica - co należy o niej wiedzieć - grafika
Zakrzepica to choroba cywilizacyjna, uwarunkowana genetycznie czy choroba zawodowa? Dlaczego dochodzi do powstawania skrzeplin? Czemu także u młodych ludzi? Na takie pytania odpowiadać będzie specjalista chorób wewnętrznych i hematologii prof. Jerzy Windyga, kierownik Kliniki Zaburzeń Hemostazy i Chorób Metabolicznych w Instytucie Hematologii i Transfuzjologii podczas trzeciego spotkania online z cyklu poświęconego diagnostyce i leczeniu zakrzepowo-zatorowemu, które odbędzie się 9 sierpnia w poniedziałek o 11.00.

Rozmowa będzie transmitowana live na: zdrowie.pap.pl, a jej zapis zostanie opublikowany wkrótce po wydarzeniu. Zarejestrowani uczestnicy webcastu będą mogli zadawać w jej trakcie pytania za pomocą opcji Q&A.

Zakrzepica to skomplikowany problem medyczny, a z uwagi na wysokie ryzyko zgonu w razie powstania skrzepliny i jednocześnie dużą częstość występowania problemów zakrzepowych w ogólnej populacji stanowi olbrzymie wyzwanie dla lekarzy i ich pacjentów. Prof. Windyga wyjaśni, dlaczego głównym celem leczenia zakrzepicy żył głębokich jest ograniczenie i rozpuszczenie skrzepliny i dlaczego pacjent w swoim najlepiej pojętym interesie powinien współpracować z lekarzem i sporo wiedzieć o swojej chorobie.

Spotkanie poprowadzi Justyna Wojteczek, redaktor prowadząca Serwis Zdrowie PAP. Postaw na Wiedzę! w Polskiej Agencji Prasowej.

Ekspert odpowie na Państwa pytania, dlatego zachęcamy do rejestracji pod linkiem:https://us06web.zoom.us/webinar/register/WN__1sQTplQSw-DtH7hEuSoqg

Pytania można również przesyłać na adres zdrowie@pap.pl.

Cykl spotkań jest realizowany we współpracy w partnerem merytorycznym, firmą Pfizer.

Źródło informacji: Serwis Zdrowie
 

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji 05.08.2021, 10:07
Źródło informacji Serwis Zdrowie
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ

Pozostałe z kategorii