Newsletter

Zdrowie i styl życia

Zakrzepy mogą pojawić się nie tylko z powodu COVID-19

15.07.2021, 14:20aktualizacja: 15.07.2021, 14:23

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Eksperckie Rozmowy PAP - grafika
Eksperckie Rozmowy PAP - grafika
Jaki jest mechanizm powstawania zakrzepów? Czy można im przeciwdziałać? Dlaczego COVID-19 wiąże się z ryzykiem tego rodzaju powikłania? Na pytania te odpowie kardiolog prof. Piotr Pruszczyk, który będzie gościem rozmowy organizowanej przez Serwis Zdrowie PAP w poniedziałek, 19 lipca o godz.11:00.

Jest to pierwsze z cyklu trzech spotkań w formule webcastu, poświęconych diagnostyce i leczeniu zakrzepowo-zatorowemu.

Spotkanie będzie transmitowane live na: https://zdrowie.pap.pl.

Jedna z publikacji naukowych z 2021 roku pokazała, że ok. jedna piąta pacjentów, którzy z powodu COVID-19 znaleźli się w szpitalu, miała powikłania zakrzepowo-zatorowe w postaci żylnej choroby zakrzepowo-zatorowej lub zakrzepicy żył głębokich, a tego rodzaju diagnoza wpływała też na ich szanse przeżycia. Jednak grupa pacjentów, którzy borykają się z zakrzepami, jest znacznie większa. W Polsce przed pandemią diagnozę żylnej choroby zakrzepowo-zatorowej otrzymywało 50-80 tysięcy osób rocznie.

Podczas spotkania zapytamy prof. Piotra Pruszczyka, specjalistę chorób wewnętrznych, kardiologii i hipertensjologii o to m.in., jak powstają zakrzepy, o metody przeciwdziałania im i dlaczego choroba Covid-19  wiąże się z ryzykiem tego rodzaju powikłania.

Ekspert odpowie również na Państwa pytania, dlatego zachęcamy do rejestracji pod linkiem: https://zoom.us/webinar/register/WN_s8s6hsTJTESm458c6rlNqA.

Pytania będzie można zadawać pisemnie podczas wydarzenia przy pomocy sesji Q&A. Można je również przesyłać już teraz na adres zdrowie@pap.pl.

Spotkanie poprowadzi Justyna Wojteczek, redaktor prowadząca Serwis Zdrowie PAP. Postaw na Wiedzę! w Polskiej Agencji Prasowej.

Cykl spotkań jest realizowany we współpracy z partnerem merytorycznym, firmą Pfizer.

Źródło informacji: Serwis Zdrowie

 

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji 15.07.2021, 14:20
Źródło informacji Serwis Zdrowie
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ

Pozostałe z kategorii