Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Jest to pierwsze z cyklu trzech spotkań w formule webcastu, poświęconych diagnostyce i leczeniu zakrzepowo-zatorowemu.
Spotkanie będzie transmitowane live na: https://zdrowie.pap.pl.
Jedna z publikacji naukowych z 2021 roku pokazała, że ok. jedna piąta pacjentów, którzy z powodu COVID-19 znaleźli się w szpitalu, miała powikłania zakrzepowo-zatorowe w postaci żylnej choroby zakrzepowo-zatorowej lub zakrzepicy żył głębokich, a tego rodzaju diagnoza wpływała też na ich szanse przeżycia. Jednak grupa pacjentów, którzy borykają się z zakrzepami, jest znacznie większa. W Polsce przed pandemią diagnozę żylnej choroby zakrzepowo-zatorowej otrzymywało 50-80 tysięcy osób rocznie.
Podczas spotkania zapytamy prof. Piotra Pruszczyka, specjalistę chorób wewnętrznych, kardiologii i hipertensjologii o to m.in., jak powstają zakrzepy, o metody przeciwdziałania im i dlaczego choroba Covid-19 wiąże się z ryzykiem tego rodzaju powikłania.
Ekspert odpowie również na Państwa pytania, dlatego zachęcamy do rejestracji pod linkiem: https://zoom.us/webinar/register/WN_s8s6hsTJTESm458c6rlNqA.
Pytania będzie można zadawać pisemnie podczas wydarzenia przy pomocy sesji Q&A. Można je również przesyłać już teraz na adres zdrowie@pap.pl.
Spotkanie poprowadzi Justyna Wojteczek, redaktor prowadząca Serwis Zdrowie PAP. Postaw na Wiedzę! w Polskiej Agencji Prasowej.
Cykl spotkań jest realizowany we współpracy z partnerem merytorycznym, firmą Pfizer.
Źródło informacji: Serwis Zdrowie
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji | 15.07.2021, 14:20 |
Źródło informacji | Serwis Zdrowie |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |
Newsletter
Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.
ZAPISZ SIĘPozostałe z kategorii
-
Magdalena Kardynał: musimy zrobić wszystko, żeby pacjentka z rakiem piersi żyła normalnie PAP
- 01.06.2023, 15:10
- Kategoria: Zdrowie i styl życia
- Źródło: PAP MediaRoom
-
Image
50. Światowy Dzień Środowiska. Uczcijmy go, podejmując jedno z większych wyzwań naszych czasów
„Beat Plastic Pollution” - hasło tegorocznego Światowego Dnia Środowiska (World Environment Day) wzywa światową społeczność do ostatecznego rozwiązania kryzysu zanieczyszczania środowiska tworzywami sztucznymi. Przesłanie skierowane jest do środowisk związanych z całym cyklem życia tworzyw sztucznych, postulując zatrzymanie plastiku w obiegu gospodarczym i z dala od środowiska. Globalne obchody Światowego Dnia Środowiska od 50 lat są koordynowane przez Program ONZ ds. Środowiska (UNEP). W Polsce, święto obchodzone jest w ramach kampanii #DlaPlanety.pl organizowanej przez UNEP/GRID-Warszawa.- 01.06.2023, 13:26
- Kategoria: Zdrowie i styl życia
- Źródło: UNEP/GRID-Warszawa
-
Image
Inicjatywa Tytoń 21 jest szansą na to, że w Polsce mniej młodych ludzi uzależni się od palenia PAP
Polska Koalicja ZDROWE PŁUCA, z okazji Światowego Dnia bez Tytoniu, ogłosiła, że będzie podejmowała działania na rzecz wdrożenia w Polsce projektu Tytoń 21, którego celem jest doprowadzenie do tego, by papierosy oraz inne wyroby tytoniowe można było sprzedawać wyłącznie osobom, które ukończyły 21 lat.- 31.05.2023, 16:49
- Kategoria: Zdrowie i styl życia
- Źródło: PAP MediaRoom