Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Forum Gospodarki Morskiej odbędzie się 14 października 2022 r. w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym w Gdyni, która stanie się centrum gorących branżowych dyskusji istotnych dla regionu i Polski.
„Myśleliśmy, że po pandemicznej przerwie powrócimy nareszcie do normalności. Jednak wojna w Ukrainie spowodowała kolejne kryzysy, kolejne zagrożenia. O tym właśnie chcemy rozmawiać podczas tegorocznego forum” – mówi Sławomir Kalicki, lider merytoryczny Forum Gospodarki Morskiej.
Dr Małgorzata Bonikowska, prezeska Centrum Stosunków Międzynarodowych, omówi obecną sytuację geopolityczną i jej skutki dla naszego regionu. Natomiast sytuację ekonomiczną przeanalizuje Jacek Wiśniewski, wieloletni, główny ekonomista Raiffeisen Bank Polska. Obecność na Forum potwierdzili również: Marisa Farrugia, ambasador Republiki Malty oraz Ole Toft, ambasador Królestwa Danii.
„Forum Gospodarki Morskiej na trwale wpisało się do kalendarza wydarzeń biznesowych Gdyni. Nasze miasto bardzo mocno jest związane z morzem – mówi Wojciech Szczurek, prezydent Gdyni. - Wielu naszych mieszkańców pracuje w firmach z tego sektora, wiele przedsiębiorstw z tej branży ma tutaj swoją siedzibę, więc jesteśmy bardzo mocno zainteresowani, aby ten sektor się prężnie rozwijał”.
Okiem eksperta
Lider panelu „Technologie Morskie”, Adam Niklewski wraz z zaproszonymi gośćmi omówi nowe, alternatywne paliwa okrętowe, ich dostępność zarówno od strony technologii jak i infrastruktury, szczególnie w odniesieniu do polskich portów. Uczestnicy dyskusji zastanowią się również nad konsekwencjami regulacji prawnych, które będą dotyczyły pomiaru śladu węglowego w transporcie morskim.
Tomasz Chamera, prezes Polskiego Związku Żeglarskiego poprowadzi panel „Przemysły Jachtowe”, którego uczestnicy będą omawiali rozwiązania, jakie należy zastosować, aby wyjść naprzeciw wyzwaniom związanym z transformacją energetyczną w przemyśle jachtowym.
Tomasz Pelc, lider panelu „Energia Odnawialna”, wraz z gośćmi omówi wpływ realizacji Europejskiej Strategii Offshore oraz Europejskiej Strategii Wodorowej na zmiany zachodzące w gospodarce. Dyskusje dotyczyć będą też wymagań stawianych przez UE oraz rozwiązań dla przemysłu związanych z zeroemisyjnością.
Podczas panelu „Logistyka Morska”, rozmówcy wraz z liderem Markiem Tarczyńskim, przeanalizują wpływ kryzysu wywołanego pandemią na zakłócenie globalnego łańcucha dostaw. Paneliści zastanowią się także, jakie skutki wywołają w polskich portach morskich sankcje wojenne nałożone na Rosję.
Lider panelu poświęconego portom morskim, Piotr Pawłowski, poprowadzi dyskusję o długoterminowej wizji rozwoju portów morskich o podstawowym znaczeniu dla gospodarki narodowej. Prezesi portów z Gdyni, Gdańska, Szczecina i Świnoujścia omówią też potrzeby i oczekiwania swoich partnerów biznesowych wobec infrastruktury portowej.
„Miecznik”
Wydarzeniem towarzyszącym forum będzie seminarium poświęcone programowi „Miecznik” – obecnie najważniejszemu programowi modernizacji polskiej marynarki wojennej. Dyskusje dotyczyć będą założeń programu oraz transferu technologii i wiedzy. Specjaliści i eksperci m.in. z Polskiej Grupy Zbrojeniowej, Babcock International oraz Thales omówią założenia programu, planowane inwestycje, modernizacje w stoczniach, potrzeby rekrutacyjne i łańcuch dostaw.
Bieżąca tematyka i ciekawi rozmówcy
Tematy zaproponowane przez organizatorów forum dotyczą najważniejszych, bieżących zagadnień gospodarczych, a dobór rozmówców gwarantuje ciekawą i rzeczową dyskusję. Propozycję dodatkowych zagadnień lub pytania do panelistów skierować można poprzez zakładkę „zadaj pytanie”.
Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, po wcześniejszej rejestracji na stronie internetowej: https://forum.gdynia.pl.
Źródło informacji: Agencja Rozwoju Gdyni
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
POBIERZ ZAŁĄCZNIKI
Data publikacji | 30.09.2022, 15:05 |
Źródło informacji | Agencja Rozwoju Gdyni |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |
Pozostałe z kategorii
-
W czasie sezonowego wypadania sierści u zwierzaków pozbądź się pluskiew, roztoczy i alergenów dzięki najnowszemu odkurzaczowi do materaców Jimmy BX7 Pro Max
Jimmy BX7 Pro Max zwalcza niewidoczne pluskwy, roztocza i alergeny przy pomocy technologii odkażania UV i nagrzewania.- 15.05.2025, 16:35
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: PR Newswire
-
Problem odpowiedzialności członka zarządu a kwestia liczby wierzycieli
Trybunał Sprawiedliwości UE orzekł 30 kwietnia 2025 r., że członkowie zarządu spółek nie mogą uwolnić się od odpowiedzialności za zobowiązania podatkowe firmy, powołując się wyłącznie na fakt, że spółka miała tylko jednego wierzyciela. Mimo że polskie prawo upadłościowe wymaga minimum dwóch wierzycieli do wszczęcia postępowania upadłościowego, TSUE uznał, że sam ten argument jest niewystarczający.- 15.05.2025, 15:00
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: Kancelaria Prawna Skarbiec
-
Image
BingX prezentuje ChainSpot: innowacja w finansach CeDeFi z myślą o prostszych i bezpieczniejszych transakcjach on-chain
- 15.05.2025, 12:09
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: PR Newswire
Newsletter
Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.
ZAPISZ SIĘ