Newsletter

ATLANTA POLAND SA informacja o postanowieniu Sądu w sprawie zabezpieczenia roszczenia Atlanta Poland SA

18.04.2014, 17:47aktualizacja: 18.04.2014, 17:47

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Raport bieżący 3/2014

Zarząd Atlanta Poland S.A. (dalej: "Spółka") na podstawie Art. 56 ust. 1 pkt 1 Ustawy o ofercie - informacje poufne podaje do publicznej wiadomości następujące informacje:

1) Na wniosek Spółki Sąd Okręgowy w Gdańsku, Wydział IX Gospodarczy w dniu 17 kwietnia 2014 roku na mocy art. 730 i 730[1] w zw. z art. 755 KPC wydał pod sygn. akt IX GCo 88/14 dwa postanowienia o zabezpieczeniu roszczenia niepieniężnego Spółki wobec Helio S.A. z siedzibą w Wyględach, gm. Leszno, przy ul Stołecznej 26, 05-083 Zaborów, zarejestrowanej pod nr KRS 000262514 wskazujące na:

a. zakazanie do czasu prawomocnego zakończenia procesu obowiązanemu Helio S.A. produkcji i sprzedaży towarów, wprowadzania do obrotu towarów pod nazwą "Bakal Planet" w postaci maku niebieskiego, migdałów łuskanych, moreli suszonych, orzechów włoskich, pestek dyni łuskanej, płatków migdałowych, rodzynek, śliwek suszonych, słonecznika łuskanego, wiórek kokosowych, żurawiny suszonej, jak również prowadzenia wszelkich form reklamy, promocji oraz informowania o w/w towarach.

b. nakazanie zajęcia na czas procesu towarów pod nazwą "Bakal Planet" w postaci maku niebieskiego, migdałów łuskanych, moreli suszonych, orzechów włoskich, pestek dyni łuskanej, płatków migdałowych, rodzynek, śliwek suszonych, słonecznika łuskanego, wiórek kokosowych, żurawiny suszonej.

2) Na mocy w/w postanowienia wskazanego w pkt 1 lit 1 Sąd Okręgowy w Gdańsku wyznaczył Spółce termin dwóch tygodni do wytoczenia powództwa, wobec czego Spółka wskazuje, iż:

a. przedmiotem planowanego postępowania sądowego będzie żądanie zakazania produkcji i sprzedaży towarów, wprowadzania do obrotu towarów pod nazwą "Bakal Planet" w postaci maku niebieskiego, migdałów łuskanych, moreli suszonych, orzechów włoskich, pestek dyni łuskanej, płatków migdałowych, rodzynek, śliwek suszonych, słonecznika łuskanego, wiórek kokosowych, żurawiny suszonej, jak również prowadzenia wszelkich form reklamy, promocji oraz informowania o w/w towarach;

b. wartość przedmiotu Sporu zostanie przez Spółkę oszacowana w terminie do 2 maja 2014 r.;

c. wszczęcie planowanego postępowania sądowego nastąpi nie później, niż 2 maja 2014 r.;

d. stronami planowanego postępowania sądowego będą Spółka jako powód i Helio S.A. z siedzibą w Wyględach jako pozwana;

e. dochodzone roszczenie związane jest z czynem nieuczciwej konkurencji. Działania HELIO S.A. mogą być typizowane jako delikt konkurencji pasożytniczej lub nienazwany delikt żerowania na renomie Spółki. Spółka od wielu lat sprzedaje na rynku towary oznaczone znakiem towarowym BAKAL. Spółka od dnia 9 listopada 2009 r. posiada świadectwo ochronne o numerze R-234003 na słowny znak towarowy BAKAL. Spółka posiada świadectwo ochronne na słowno-graficzny znak towarowy BAKAL o numerze R-222139. Spółka posiada również prawa ochronne do rodziny znaków słownych i słowno-graficznych z członem BAKAL, które w swoim wykazie towarów zawierają bakalie i owoce suszone. Przez uzyskanie prawa ochronnego Spółka nabyła prawo wyłącznego używania znaku towarowego w sposób zarobkowy lub zawodowy na całym obszarze Rzeczypospolitej Polskiej. HELIO S.A. mając tego świadomość wprowadziła na rynek identyczne i podobne towary w postaci owoców suszonych i bakalii pod nazwą "Bakal Planet". Towary oferowane przez Spółkę jak również produkty "Bakal Planet" są towarami tego samego rodzaju. Adresowane są do tych samych nabywców jak również zaspokajają te same potrzeby potencjalnych konsumentów. Elementy wpływające na podobieństwo oznaczenia produktów "Bakal Planet" oferowanymi przez HELIO S.A. z towarami oferowanymi przez Spółkę pod nazwą BAKAL, zdaniem Spółki, są tak istotne, że powoduje to wprowadzenie w błąd odnośnie pochodzenia produktów, gdyż nabywca może być zasugerowany, że pochodzą one od tego samego przedsiębiorcy lub że istnieją związki organizacyjno-prawne łączące oba podmioty. Mając powyższe na uwadze, zdaniem Spółki postępowanie HELIO S.A. kwalifikować należy bez wątpienia jako delikt nieuczciwej konkurencji w oparciu przepisy ustawy z dnia 16 kwietnia 1993 r. o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji (Dz. U. z 2003 r. Nr 153, poz. 1503).

Podstawa prawna: Art. 56 ust. 1 pkt 1 Ustawy o ofercie - informacje poufne.

Więcej na: biznes.pap.pl

kom espi mra

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 18.04.2014, 17:47
Źródło informacji ESPI
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ