Pobierz materiał i Publikuj za darmo
W imieniu Członka Zarządu Wolters Kluwer S.A. Joanny Fijałkowskiej oraz Prezydenta Pracodawców RP Andrzeja Malinowskiego serdecznie zapraszamy do udziału w debacie poświęconej bezpieczeństwu rozliczeń podatkowych i rachunkowych przedsiębiorców po deregulacji - szanse i zagrożenia.
Debata jest elementem IV edycji konkursu Lider Księgowości.
RSVP: p.gawelczyk@pracodawcyrp.pl lub (22) 518 87 41
Wybór dobrego księgowego, zwłaszcza głównego księgowego czy biura rachunkowego, to priorytetowe zadanie każdego przedsiębiorcy. Od tego zależy bezpieczeństwo jego rozliczeń z fiskusem, ale nie tylko. Informacje, jakie wygeneruje księgowość, służą do podejmowania decyzji zarządczych. Ich jakość, czyli rzetelność i wiarygodność, jest zatem niezwykle istotna. Dziś dobry księgowy powinien funkcjonować w obszarze obowiązującego stanu prawnego nie tylko z zakresu rachunkowości i podatków, ale też m.in. sprawozdawczości, rozliczeń z ZUS, ochrony środowiska, kwestii statutowych i organizacyjnych. Musi pilnować obowiązujących limitów.
Podczas debaty Paneliści postarają się odpowiedzieć na pytania:
- Co grozi przedsiębiorcy, jeśli w porę nie założy ksiąg rachunkowych? Jak sądy orzekają w takich sprawach i jakie są konsekwencje karne skarbowe prowadzenia podatkowej księgi przychodów i rozchodów zamiast ksiąg rachunkowych?
- Jakie zmiany w przepisach czekają księgowych i przedsiębiorców w 2015 r.?
- Które zmiany w ustawie o rachunkowości ułatwiły życie księgowym i przedsiębiorcom, a jakie je skomplikowały?
- Jakie są projektowane kolejne zmiany prawa bilansowego i jakie nowe obowiązki czekają księgowych i przedsiębiorców?
- Czy w globalnym świecie, przy tak niestabilnych przepisach, możliwa jest standaryzacja zawodu księgowego według specyfiki branż?
- Jaka jest rola Stowarzyszenia Księgowych w Polsce, organizacji księgowych w edukowaniu służb finansowo-księgowych pod kątem oczekiwań rynkowych?
- Jak ułatwić przedsiębiorcom wybór dobrego księgowego i rzetelnego biura rachunkowego?
- Jakie są praktyczne skutki deregulacji w obszarze zawodu księgowego ?
- Czy deregulacja miała wpływ na ceny usług księgowych?
- Księgowy czy doradca podatkowy? Którego z nich i kiedy potrzebuje przedsiębiorca?
Paneliści:
- Jadwiga Glumińska-Pawlic - Przewodnicząca Krajowej Rady Doradców Podatkowych
- Jerzy Koniecki - Prezes Oddziału Okręgowego w Warszawie Stowarzyszenia Księgowych w Polsce
- dr Stanisław Leszek - Prezes Regionalnego Oddziału w Warszawie Krajowej Izby Biegłych Rewidentów
- Robert Oliwa - Przewodniczący Komitetu Podatkowego Pracodawców RP
- Jolanta Ptasińska - Doradca podatkowy, właścicielka biura rachunkowego PLUS Consulting Sp. z o.o.
- Moderator: redaktor Wiesława Moczydłowska
Wolters Kluwer jest największym wydawcą publikacji prawniczych i biznesowych na rynku polskim. Od lat dostarcza najwyższej klasy wiedzę, nowoczesne rozwiązania, narzędzia i usługi dla profesjonalistów z branży prawniczej, podatkowej, biznesu, ochrony zdrowia, edukacji, administracji państwowej i samorządowej. Wspiera ich w podejmowaniu kluczowych decyzji tak by mogli działać pewnie i bez obaw.
W ofercie wydawnictwa znajdują się produkty elektroniczne, książki i czasopisma jak również szkolenia i konferencje. Pełna oferta dostępna jest na: www.wolterskluwer.pl.
Wolters Kluwer S.A. jest częścią międzynarodowego koncernu Wolters Kluwer - globalnej i wiodącej firmy wydawniczej i dostawcy usług informacyjnych.
Wolters Kluwer osiąga roczne przychody (2013) w wysokości 3,6 miliarda euro, prowadzi działalność w 120 krajach świata i zatrudnia około 19 000 osób. Centrala Wolters Kluwer znajduje się w Alphen aan den Rijn w Holandii. Więcej informacji o naszej pozycji rynkowej, klientach, markach i organizacji na stronie: www.wolterskluwer.com.
KONTAKT:
Maria Gabriela Jasińska
PR and Communication Manager
Wolters Kluwer S.A.
tel. (22) 535 80 13
tel. kom. +48 604 290 769
e-mail: mjasinska@wolterskluwer.pl
www.wolterskluwer.pl
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
Data publikacji | 03.12.2014, 11:11 |
Źródło informacji | Wolters Kluwer Polska |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |