Pobierz materiał i Publikuj za darmo
Efento przygotowuje sensor temperatury i wilgotności, który znajdzie zastosowanie w branży farmaceutycznej, transporcie produktów wrażliwych na zmiany temperatury (tzw. cold chain) i monitorowaniu warunków środowiskowych w halach produkcyjnych. W tej chwili kończą się prace wdrożeniowe związane z przygotowaniem urządzenia.
Sensor przeszedł już testy zgodności z nowym standardem, uzyskując certyfikat "NB-IoT tested" wydany przez hub:raum.
Program WARP NB-IoT skierowany był do start-upów działających w obszarze Internetu Rzeczy oraz rozwijających się firm pracującym nad rozwiązaniami w technologii NB-IoT. Korzyści udziału w inicjatywie to między innymi potencjalna inwestycja i wsparcie w przygotowaniu pilotażowego wdrożenia oraz możliwa komercjalizacja projektu między innymi w Polsce, Niemczech, Holandii, Austrii, Chorwacji, Grecji, Węgrzech i Słowacji, czyli na rynkach, gdzie Deutsche Telekom uruchomi sieć NB-IoT z na przełomie roku 2017/2018
NB - IoT to kluczowa technologia dla rozwoju Internetu Rzeczy, która umożliwia połączenie w jeden system setek tysięcy urządzeń.
Najważniejszą zaletą nowej sieci szkieletowej będzie możliwość bezpośredniej komunikacji z urządzeniami końcowymi, które będą pracować z zasilaniem bateryjnym nawet przez 10 lat.
Przykładowo czujniki rozmieszczone w lesie będą przekazywać dane o temperaturze i wilgotności gleby wprost do stacji bazowych, a następnie do platformy "w chmurze". Analiza danych "w chmurze" umożliwi szybką ocenę zagrożeń i powiadamianie odpowiednich służb.
Efento to jeden z największych europejskich producentów rejestratorów temperatury nowej generacji. Urządzenia Efento charakteryzują się uniwersalnością - mogą jednocześnie pracować w 3 konfiguracjach sprzętowych (samodzielnie, ze smartfonem, z gateway) i 4 trybach programowych (Logger, Inspector, Transport, Cloud).
Firma projektuje i produkuje elektronikę związaną z Internetem Rzeczy, przygotowuje aplikacje mobilne oraz platformę "w chmurze". Efento eksportuje m.in. do Wielkiej Brytanii, USA, Niemiec, Skandynawii i na Węgry. Więcej informacji na www.efento.pl.
hub:raum to inkubator Deutsche Telekom, który wspiera start-upy w rozwoju biznesu pod skrzydłami wiodącego europejskiego telekomu, zapewniając im finansowanie projektu od podstaw oraz prowadząc programy w wielu obszarach, takich jak: komunikacja i łączność, sztuczna inteligencja, Internet Rzeczy i rozwiązania dla inteligentnych domów. Od 2012 roku hub:raum zgromadził w portfolio ponad 20 inwestycji oraz stworzył ekosystem, na który składa się około 200 partnerskich startupów. Więcej informacji na www.hubraum.com.
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji | 25.09.2017, 16:25 |
Źródło informacji | Efento |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |
Newsletter
Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.
ZAPISZ SIĘPozostałe z kategorii
-
Image
Prof. Jacek Sierak z SGH: miasta nie wiedzą, jakich usług zdrowotnych będą potrzebować w przyszłości PAP
Władze miast powiatowych mają ograniczoną wiedzę, jeśli chodzi o to, jakie usługo zdrowotne będą u nich realizowane w przyszłości - wskazuje prof. Jacek Sierak, kierownik Katedry Ekonomiki i Finansów Samorządu Terytorialnego Szkoły Głównej Handlowej. „Są to inwestycje bezpośrednio miejskie, jak i innych podmiotów. W ostatnich latach duże miasta funkcjonowały w warunkach bardzo dużej niepewności finansowej. Trudno jest też zidentyfikować prawdziwą liczbę mieszkańców tych miast” - mówi ekspert.- 22.11.2024, 15:32
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: PAP MediaRoom
-
Image
Projekt Baltica 2 przechodzi z fazy przygotowania inwestycji do realizacji PAP
„Trwają przygotowania lądowej części projektu. Rok 2027 to etap instalacji morskich turbin wiatrowych i oddanie całego przedsięwzięcia do eksploatacji. A późnej kilkadziesiąt lat efektywnej produkcji zielonej energii dla polskich odbiorców” – mówił Bartosz Fedurek, prezes zarządu PGE Baltica, podczas konferencji Offshore Wind Poland 2024. Baltica 2 jest wspólnym projektem PGE i Ørsted.- 22.11.2024, 14:04
- Kategoria: Nauka i technologie
- Źródło: PAP MediaRoom
-
Kraj kontrastów. Kazachstan stawia na rozwój turystyki i zaprasza do odwiedzin
Od kosmopolitycznej stolicy Astany przez spokojny region Ałmaty z malowniczymi górami, rwącymi rzekami i krystalicznie czystymi jeziorami po mistyczne pustynie Mangystau oraz starożytne miasta Jedwabnego Szlaku - Kazachstan ma wiele do zaoferowania. I doskonale zdaje sobie z tego sprawę.- 22.11.2024, 13:16
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: Ambasada Kazachstanu