Pobierz materiał i Publikuj za darmo
LOT kolejny raz zaprosił do udziału w zmaganiach absolwentów wszystkich uczelni publicznych i niepublicznych studiów I oraz II stopnia, a także studiów podyplomowych. Konkurs skierowany był do autorów prac, których tematyka obejmowała zagadnienia związane z lotnictwem pasażerskim oraz cargo. Prace można było zgłaszać do końca września 2022 r. Kapituła konkursu składała się z przedstawicieli uczelni wyższych: Akademii Leona Koźmińskiego, Politechniki Białostockiej, Politechniki Poznańskiej, Politechniki Rzeszowskiej, Politechniki Warszawskiej, Szkoły Głównej Handlowej, Uczelni Łazarskiego, Uniwersytetu w Białymstoku, Uniwersytetu Jagiellońskiego, Uniwersytetu Rzeszowskiego, Uniwersytetu Warszawskiego, Uniwersytetu Wrocławskiego, Wojskowej Akademii Technicznej, Wyższej Szkoły Bankowej.
Eksperci oceniali poziom prac konkursowych m.in. pod kątem oryginalności, stopnia trudności podejmowanej tematyki, zbieżności z tematyką lotniczą, trafności, a także poprawności zastosowanych metod badawczych. Dla kapituły ważna była również aktualność podejmowanej problematyki, w tym uwzględnienie bieżącej sytuacji w branży lotniczej oraz możliwość zastosowania wyników pracy w praktyce biznesowej.
„Współpraca ze środowiskiem uczelni wyższych jest dla nas niezwykle ważna i zależy nam na kontynuowaniu wspólnych działań w przyszłości. Inicjatywa konkursu stwarza perspektywy dotarcia do najzdolniejszych studentów, którzy już wkrótce rozpoczną poszukiwania pierwszego miejsca pracy. To świetna okazja, by promować naszą polską firmę, która skupia międzynarodowy biznes” - mówi Michał Fijoł, członek zarządu ds. handlowych.
W tym roku bezkonkurencyjna okazała się Politechnika Rzeszowska - to właśnie studenci tej uczelni otrzymali dwie główne nagrody. Promotorem obu nagrodzonych prac jest prof. Andrzej Majka. Zwyciężczynią w kategorii prac magisterskich została Aleksandra Pasik, z pracą „Concept of curved precision approach based on GLS and its influence on flight and airspace efficiency”. Jak uzasadniła kapituła, praca spełniła najwyższe standardy pod względem merytoryki i jakości przeprowadzonych badań. Skupiła się także na rozwiązaniach problemu niekorzystnego oddziaływania na środowisko faz startu i lądowania samolotów. Autorka opracowała projekt dotyczący ukształtowania trajektorii lotu w fazie podejścia końcowego, co - jak udowodniła - ma wpływ na zmniejszenie zużycia paliwa i redukcję emisji.
W kategorii prac inżynierskich najlepszym okazał się Dawid Wirtek z pracą „Analiza możliwości poprawy charakterystyk operacyjnych samolotu w fazie podejścia do lądowania”. Opracowanie spełniło najwyższe standardy jakościowe oraz skupiło się na niezwykle istotnej kwestii dotyczącej efektywności operacji lotniczych. Wpisało się też w jedno z priorytetowych działań dla rozwoju branży lotniczej - zmniejszenie jej wpływu na środowisko naturalne.
„Serdecznie gratuluję zwycięzcom konkursu, którzy już wkrótce rozpoczną 3-miesięczny staż w naszej firmie. Być może będzie to początkiem znacznie dłuższej podróży pod skrzydłami PLL LOT. Warto nadmienić, że perspektywa stażu w naszej firmie cieszy się ogromną popularnością - w 2022 roku otrzymaliśmy ponad 700 aplikacji, co stanowiło 30 osób na jedno miejsce. PLL LOT zatrudnia wyłącznie najlepszych specjalistów w swoich dziedzinach, stwarzając dobre i stabilne miejsce do rozwoju i możliwości pielęgnowania swoich pasji” - dodaje Michał Fijoł.
Polskie Linie Lotnicze LOT to nowoczesny przewoźnik łączący Europę Środkową i Wschodnią ze światem. W ofercie LOT-u są bezpośrednie rejsy dalekodystansowe do portów w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Chinach, Japonii i Korei Południowej. Polski przewoźnik konsekwentnie zwiększa częstotliwość i poprawia ofertę na tych kierunkach, wzmacniając tym samym swoją pozycję na rynku Europy Środkowo-Wschodniej. Połączenia dalekiego zasięgu obsługuje Boeingami 787 Dreamliner, jednymi z najnowocześniejszych szerokokadłubowych samolotów świata. Obecny na niebie od 1929 roku, polski przewoźnik jest 12 najstarszą linią lotniczą na świecie, będąc jedną z najbardziej międzynarodowych i rozpoznawalnych polskich marek.
Źródło informacji: PAP MediaRoom
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
Data publikacji | 17.03.2023, 15:33 |
Źródło informacji | PAP MediaRoom |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |