Pobierz materiał i Publikuj za darmo
• Przedmiotowe portfolio obejmuje parki Sompolno i Opalenica, w których rozwijane są instalacje OZE o łącznej mocy 58.6 MW. Oba parki są podłączone do polskiej sieci elektroenergetycznej, a Sompolno oferuje pionierskie w Polsce rozwiązanie hybrydowe.
• Uzgodniona sprzedaż jest spójna ze strategią rotacji aktywów Grupy Greenvolt. Celem Grupy Greenvolt jest sprzedaż w tym roku co najmniej 200 MWp łącznie.
Greenvolt Power, spółka należąca do Grupy Greenvolt, specjalizująca się w wielkoskalowych projektach wiatrowych i fotowoltaicznych, osiągnęła porozumienie z ENERGA WYTWARZANIE w sprawie sprzedaży portfolio projektów OZE w Polsce. Sprzedaż projektów wiatrowych i fotowoltaicznych o łącznej mocy ok. 58.6 MW jest zgodna z planem strategicznym rotacji aktywów Grupy Greenvolt.
Aktywa te mają szacunkowo produkować 111 GWh rocznie i zostały sprzedane za łączną kwotę 107 mln euro. Za budowę portfela i doprowadzenie do fazy operacyjnej odpowiada Greenvolt Power.
Umowa została podpisana z ENERGA WYTWARZANIE, z Grupy ENERGA (część Grupy ORLEN), która jest jedną z czterech największych firm energetycznych w Polsce. Podstawowa działalność Grupy ENERGA obejmuje wytwarzanie, sprzedaż i dystrybucję energii elektrycznej i cieplnej oraz obrót gazem.
ENERGA WYTWARZANIE jest liderem Linii Biznesowej Wytwarzanie w Grupie ENERGA, zarządza aktywami odnawialnymi takimi jak 45 elektrowni wodnych, 6 farm wiatrowych i 6 instalacji fotowoltaicznych.
Przedmiotowe portfolio obejmuje projekt Opalenica, na który składają się trzy parki fotowoltaiczne o łącznej mocy 22 MW oraz Sompolno, z instalacjami wiatrowymi o mocy 26MW, instalacjami fotowoltaicznymi o mocy 10 MW.
Projekt Opalenica wejdzie w fazę eksploatacji komercyjnej w grudniu 2023 r. a Sompolno w czerwcu 2024 r.
„Te dwa projekty, znajdujące się obecnie w końcowej fazie budowy, są doskonałym przykładem kompetencji Grupy Greenvolt w rozwijaniu wysokiej jakości projektów OZE w połączeniu z innowacyjnymi rozwiązaniami maksymalizującymi moce produkcyjne, co jest cenione przez kupujących - w tym przypadku przez Energę” - stwierdza João Manso Neto.
„Widzimy, że apetyt inwestorów na rozwijane przez nas projekty OZE rośnie” - dodaje prezes Grupy Greenvolt, zaznaczając, że firma w ramach osiągania celów strategicznych planuje sprzedać do końca tego roku aktywa wiatrowe i fotowoltaiczne o wartości 200 MW.
Polska jest dla Grupy Greenvolt jednym z głównych rynków w rozwoju strategii promocji, rozwoju i budowy dużych projektów wiatrowych i fotowoltaicznych. Spółka ma obecnie w realizacji instalacje o mocy 6,9 GW - z czego 3,4 GW znajduje się w Polsce, a 2,9 GW jest w zaawansowanej fazie rozwoju do końca roku.
Oprócz promocji wielkoskalowych projektów wiatrowych i fotowoltaicznych na kilku rynkach europejskich i amerykańskich, Grupa Greenvolt jest również obecna w strategicznym segmencie rozproszonego wytwarzania energii, działając w segmencie biznesowym i mieszkaniowym w sześciu regionach geograficznych. Jeśli chodzi o produkcję energii z biomasy resztkowej, Greenvolt Power jest aktywny na rynkach Portugalii i Wielkiej Brytanii.
Źródło informacji: Greenvolt
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji | 24.07.2023, 17:00 |
Źródło informacji | Greenvolt |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |
Newsletter
Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.
ZAPISZ SIĘPozostałe z kategorii
-
Image
Wejścia kapitałowe FENG: 1,8 mld zł z UE czeka na innowacyjne firmy PAP
Projekt Fundusze Europejskie dla Nowoczesnej Gospodarki (FENG), wdrażany w partnerstwie Banku Gospodarstwa Krajowego (BGK) z PFR Ventures, ma wspierać innowacyjne przedsiębiorstwa we wczesnej fazie ich rozwoju. Ze wsparcia skorzysta co najmniej 500 firm z sektora MŚP.- 16.09.2024, 15:02
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: PAP MediaRoom
-
Image
Krajowa Izba Gospodarcza „Przemysł Rozlewniczy” apeluje o wyłączenie opakowań szklanych zwrotnych z planowanego systemu kaucyjnego
Krajowa Izba Gospodarcza „Przemysł Rozlewniczy” wyraża zdecydowany sprzeciw wobec objęcia opakowań szklanych zwrotnych planowanym systemem kaucyjnym. Uwzględnienie w nim tego rodzaju opakowań jest pozornie proekologiczne i nie przyniesie rzeczywistych korzyści środowiskowych, ponieważ istniejące systemy obrotu i selektywnej zbiórki funkcjonują efektywnie. Ponadto nowe przepisy uderzą w małe i średnie przedsiębiorstwa, dla których system kaucyjny może oznaczać poważne trudności finansowe, mimo że promują one ekologiczne opakowania zwrotne.- 16.09.2024, 10:42
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: Biuro Prasowe KIGPR