Pobierz materiał i Publikuj za darmo
Na świetne wyniki Grupy SECO/WARWICK miało wpływ kilka czynników: rozszerzenie działalności produkcyjnej w Chinach, dynamiczny rozwój rynku amerykańskiego oraz ogromna liczba zamówień związana z ekspansją branży elektromobilności. W pierwszych trzech kwartałach 2022 r. Spółka miała ponad 100 proc. zysku więcej niż w roku ubiegłym, zaś przychody ze sprzedaży wyniosły w tym okresie 448,87 mln zł (335,09 mln zł w 2021 r.).
„Nasze wyniki wspierają bieżące trendy makroekonomiczne, które sprawiły, że klienci inaczej patrzą na łańcuchy dostaw. Przede wszystkim w USA, np. w obszarze przetwórstwa tytanu. W związku z doświadczeniami z okresu pandemii, wojną w Ukrainie i napiętą sytuacją na linii USA-Chiny producenci chcą sobie zabezpieczyć pozyskanie tytanu do produkcji m.in. w lotnictwie i to sprawia, że zdobywamy coraz więcej zamówień z Ameryki Północnej. Taki reshoring, czyli przeniesienie produkcji z powrotem do krajów Europy Zachodniej i USA, ma dla nas duże znaczenie. Kolejny kierunek wspierający nasze wyniki to elektromobilność - chińska spółka córka sprzedaje urządzenia do produkcji wymienników ciepła na rynki całego świata. Elektromobilność to bardzo silny trend i wbrew kryzysowi, ten kierunek się nie zmienia. Obecnie zauważalna część naszej marży dzięki temu nurtowi pochodzi z Chin” - powiedział Sławomir Woźniak, prezes Grupy SECO/WARWICK.
Rozwój rynku w USA - kluczem, przetwórstwo tytanu
Rok 2023 będzie dla SECO/WARWICK rokiem amerykańskich spółek. Grupa SECO/WARWICK szczyci się klientami w 70 krajach, podczas gdy amerykański oddział - SECO/VACUUM - obsługuje 125 klientów, po zaledwie pięciu latach działalności. Rozwój to także potrzeba zatrudnienia dodatkowego personelu inżynieryjnego i produkcyjnego oraz konieczność zwiększenia zdolności produkcyjnych, stąd przeprowadzka spółki do nowej siedziby z większą o 50% powierzchnią biurową i o 300% zasobniejszą powierzchnią hal. Druga amerykańska spółka należąca do Grupy, RETECH, która w przyszłym roku świętować będzie swoje 60-te urodziny, w ciągu ubiegłego roku dostarczyła i uruchomiła wiele urządzeń metalurgii próżniowej i były to głównie rozwiązania VIM, VAR, PAM oraz piece wykorzystujące elektrodę topliwą. Z kolei trzecia amerykańska spółka, skupiona na serwisie i sprzedaży produktów z segmentu pieców atmosferowych, aluminium proces i CAB od kilku miesięcy ma nowego dyrektora zarządzającego - Marcusa Lorda i duży apetyt na sukces. W ostatnim miesiącu zdobyła znaczący kontrakt na remonty pieców dla amerykańskiej mennicy oraz kluczowy kontrakt na dostawę pieca Aluminium Melting.
„Bez wątpienia do naszego sukcesu przyczynił się piec VIM, jeden z najczęściej sprzedawanych produktów z oferty metalurgii próżniowej Retech. Cieszy też zainteresowanie nowoczesnymi technologiami, np. piecem PAM, którego Retech jest niekwestionowanym liderem rynku. Kluczowym krokiem Grupy na rynku amerykańskim będzie rozpoczęcie produkcji pieców próżniowych oraz potrzeby naszych partnerów na piece służące do topienia tytanu. Przetwórstwo tytanu to obecnie druga najważniejsza dla nas branża” - wyjaśnia S. Woźniak.
Rozszerzenie działalności w Chinach i Indiach
Rok 2022 dla chińskiego oddziału SECO/WARWICK był przełomowy. Spółka rozpoczęła w chińskiej fabryce SECO/WARWICK produkcję pieców próżniowych. To trzecia linia produktowa Grupy, produkowana i oferowana bezpośrednio z Chin. Dzięki wynajęciu kolejnej hali montażowej, podwojona została powierzchnia co znacząco poprawiło wydajność i skróciło czas dostawy rozwiązań. W pierwszej połowie 2022 roku zamówienia na urządzenia SECO/WARWICK złożyło wiele przedsiębiorstw z tego rynku m.in specjalizujących się w produkcji wymienników ciepła, jak np. Jiangsu RIDEA.
„Jesteśmy jednym z czołowych producentów linii przeznaczonych do lutowania wymienników ciepła. To dzięki naszym piecom powstają chłodnice samochodów osobowych, dostawczych, maszyn rolniczych czy agregatów prądotwórczych, które wykorzystują czołowe koncerny motoryzacyjne. O niesłabnącej popularności technologii mówi też fakt, iż produkt dla tego segmentu, doczekał się własnej marki - EV/CAB, pod którą sygnujemy rozwiązania dedykowane pojazdom elektrycznym” - precyzuje Piotr Skarbiński, wiceprezes Segmentu Produktów Aluminium i CAB w Grupie SECO/WARWICK.
SECO/WARWICK planuje rozwinąć produkcję w Indiach w oparciu o kooperację z lokalnymi partnerami. W styczniu 2023 roku na czele hinduskiej spółki stanął nowy dyrektor zarządzający - Binoy Koshy, który będzie czuwać nad całym procesem.
„Analizujemy rozwój montażu w Indiach i chcemy poszerzać działalność tej spółki, poprzez produkcję lokalną pieców próżniowych i urządzeń segmentu Aluminium. To nie będzie wymagało dużych nakładów inwestycyjnych. Chodzi raczej o wynajem hal i pozyskanie podwykonawców. Z uwagi na sytuację geopolityczną chcielibyśmy mieć dwie możliwe lokalizacje eksportowe w Azji, a więc obok Chin, drugi >>przyczółek<< produkcyjny znajdowałby się w Indiach. To pomogłoby także optymalizować koszty Grupy” - podsumowuje prezes Grupy SECO/WARWICK.
Plany na rok 2023 - rozwój, rozwój, rozwój
Rok 2023 to rok amerykański. Rozpoczęcie produkcji pieców próżniowych w USA przez SECO/VACUUM, 60-lecie spółki RETECH oraz nowy rozdział w historii SECO/WARWICK USA pod przewodnictwem nowego dyrektora zarządzającego - Marcusa Lorda. SECO/WARWICK spodziewa się, że udział zamówień z USA w jej portfelu zleceń będzie nadal wzrastał z uwagi na przemodelowanie biznesów i przenoszenie produkcji firm do własnego kraju.
W obszarze inwestycji, spółka nie przewiduje dużych nakładów, ale analizuje mocniejsze zdywersyfikowanie produkcji o Indie, pod przywództwem nowego dyrektora zarządzającego. Grupa SECO/WARWICK koncentruje się na promowaniu rozwiązań ekologicznych, które nie tylko są szansą, ale także obowiązkiem społecznie odpowiedzialnych przedsiębiorstw. SECO/ECO nie jest tylko hasłem, lecz faktem, co Grupa zaprezentuje na targach Thermprocess 2023 w Dusseldorfie.
Źródło informacji: Grupa SECO/WARWICK
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji | 10.02.2023, 13:15 |
Źródło informacji | Grupa SECO/WARWICK |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |
Newsletter
Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.
ZAPISZ SIĘPozostałe z kategorii
-
Image
Prof. Jacek Sierak z SGH: miasta nie wiedzą, jakich usług zdrowotnych będą potrzebować w przyszłości PAP
Władze miast powiatowych mają ograniczoną wiedzę, jeśli chodzi o to, jakie usługo zdrowotne będą u nich realizowane w przyszłości - wskazuje prof. Jacek Sierak, kierownik Katedry Ekonomiki i Finansów Samorządu Terytorialnego Szkoły Głównej Handlowej. „Są to inwestycje bezpośrednio miejskie, jak i innych podmiotów. W ostatnich latach duże miasta funkcjonowały w warunkach bardzo dużej niepewności finansowej. Trudno jest też zidentyfikować prawdziwą liczbę mieszkańców tych miast” - mówi ekspert.- 22.11.2024, 15:32
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: PAP MediaRoom
-
Image
Projekt Baltica 2 przechodzi z fazy przygotowania inwestycji do realizacji PAP
„Trwają przygotowania lądowej części projektu. Rok 2027 to etap instalacji morskich turbin wiatrowych i oddanie całego przedsięwzięcia do eksploatacji. A późnej kilkadziesiąt lat efektywnej produkcji zielonej energii dla polskich odbiorców” – mówił Bartosz Fedurek, prezes zarządu PGE Baltica, podczas konferencji Offshore Wind Poland 2024. Baltica 2 jest wspólnym projektem PGE i Ørsted.- 22.11.2024, 14:04
- Kategoria: Nauka i technologie
- Źródło: PAP MediaRoom
-
Kraj kontrastów. Kazachstan stawia na rozwój turystyki i zaprasza do odwiedzin
Od kosmopolitycznej stolicy Astany przez spokojny region Ałmaty z malowniczymi górami, rwącymi rzekami i krystalicznie czystymi jeziorami po mistyczne pustynie Mangystau oraz starożytne miasta Jedwabnego Szlaku - Kazachstan ma wiele do zaoferowania. I doskonale zdaje sobie z tego sprawę.- 22.11.2024, 13:16
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: Ambasada Kazachstanu