Newsletter

GWM rozwija ekologię przemysłu wodorowego, która stymuluje rewolucję w obszarze energetyki

09.06.2021, 16:48aktualizacja: 09.06.2021, 16:56

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Fot. PR Newswire/GWM
Fot. PR Newswire/GWM

BAODING, Chiny, 9 czerwca 2021 r. /PRNewswire/ -- W zeszłym miesiącu firma GWM ukończyła realizację pierwszego testu butli 70MPa typu III w ramach opracowywanej technologii wodorowej. Stanowiło to kolejny przełom techniczny dokonany przez firmę w branży energetyki wodorowej po opublikowanej w marcu strategii energetyki wodorowej oraz wielu innowacyjnych wynikach zastosowania technologii i produktów energetyki wodorowej, przedstawionych przez FTXT – spółkę zależną GWM, na targach motoryzacyjnych Auto Shanghai w kwietniu bieżącego roku.

Obecnie światowa gospodarka i przemysł energetyczny wchodzą w „erę dekarbonizacji”, a oszczędzanie energii i ochrona środowiska stały się globalnym trendem. W tym względzie energia wodorowa jest uważana za czystą energię o największym potencjale rozwoju w XXI wieku. Podążając za tym trendem, GWM podejmuje działania w celu pokonania zasadniczych barier technologicznych, połączenia łańcuchów przemysłowych wyższego i niższego szczebla oraz przyspieszenia promocji energii wodorowej na skalę komercyjną poprzez kształtowanie międzynarodowej ekologii łańcucha dostaw integrującej „wytwarzanie-magazynowanie-transport-tankowanie-zastosowanie” wodoru. Ponadto firma wprowadziła na rynek światowej klasy kompleksowe rozwiązanie „systemów zasilania wodorowego” zgodnych z przepisami dotyczącymi pojazdów – technologię Hydrogen - L.E.M.O.N., która jest technicznym rdzeniem strategii GWM w zakresie energii wodorowej i jedną z zasadniczych linii technologicznych firmy w obrębie platformy L.E.M.O.N. Rozwiązanie to obejmuje systemy wodorowych ogniw paliwowych, ogniwa paliwowe i elektryczne, systemy magazynowania wodoru montowane w pojazdach oraz kluczowe komponenty. Zgodnie z aktualnym planem GWM, pierwszy na świecie SUV z wodorowym ogniwem paliwowym klasy C, stworzony w oparciu o technologię Hydrogen - L.E.M.O.N., pojawi się w sprzedaży jeszcze w tym roku, a jego wydajność sięgnie 840 km.

Jako pierwsze chińskie przedsiębiorstwo samochodowe w Radzie Wodorowej, z początkiem 2016 r. firma GWM przystąpiła do utworzenia światowej klasy zespołu badawczo-rozwojowego w zakresie energii wodorowej, systemów ogniw paliwowych i technologii pojazdów. Obecnie zespół ten składa się z wiodących specjalistów branżowych z Niemiec, Wielkiej Brytanii, Korei, Japonii, USA i Chin. Jednocześnie firma stworzyła środowisko badawczo-rozwojowe obejmujące swym zasięgiem 7 krajów i 10 regionów w Europie, Ameryce Północnej i Azji, kładąc solidne podstawy dla innowacji w przemyśle energii wodorowej. Dążąc do sprostania zapotrzebowaniu na badania i rozwój w obrębie całego łańcucha przemysłowego, przedsiębiorstwo GWM zainwestowało łącznie 2 miliardy RMB, a w ciągu najbliższych 3 lat zainwestuje kolejne 3 miliardy RMB w sektor badań i rozwoju w obszarze energii wodorowej, aby osiągnąć zdolność produkcyjną na poziomie 10 tys. zestawów i stać się wiodącym przedsiębiorstwem w tym sektorze.

Aby w pełni sprostać wymogom w zakresie niskoemisyjności i ochrony środowiska, a także kierując się koncepcją „przeinwestowania” w badania i rozwój, GWM nieustannie intensyfikuje rozwój technologii energii wodorowej, technologii akumulatorów opartych na nowych rodzajach energii i innych przyszłych czystych technologii, a także aktywnie wypełnia obowiązki społeczne i środowiskowe oraz świadczy usługi na rzecz użytkowników na całym świecie w oparciu o koncepcję „zielonego + inteligentnego” podróżowania. Celem firmy jest stworzenie przyjaznej dla środowiska ekologii łańcucha przemysłowego oraz „zbudowanie zrównoważonego i pięknego społeczeństwa w oparciu o energię wodorową”.

Zdjęcie - https://mma.prnewswire.com/media/1525901/1.jpg

Źródło: GWM

Źródło informacji: PR Newswire

 

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 09.06.2021, 16:48
Źródło informacji PR Newswire
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ

Pozostałe z kategorii