Pobierz materiał i Publikuj za darmo
W spotkaniu wzięli udział przedstawiciele instytucji związanych z rozwojem przedsiębiorczości i nauki, a także reprezentanci dużych zagranicznych firm mających oddziały w Polsce.
„My nie tylko produkujemy tu innowacyjne leki i przenosimy bardzo nowoczesny know-how do naszej lokalnej fabryki, ale też na różnym poziomie rozwoju leku współpracujemy z wieloma ośrodkami naukowymi, m.in. z akademiami medycznymi i klinikami. Robimy razem m.in. badania chemiczne i podstawowe analizy w ośrodkach akademickich” – wyjaśniła Joanna Drewla.
Oceniła ona, że Polacy są znakomitymi specjalistami we wdrażaniu na rynek projektów zaawansowanych technologicznie. Jej zdaniem, Polska jest bardzo rozwojowym rynkiem dla przedsiębiorstw z branży farmaceutycznej, problemem jednak jest brak przewidywalności dla producentów leków, związany z tym, że działają oni na rynku regulowanym i co 3 lata zmieniają się ceny leków refundowanych. „Nie wiemy, gdzie się znajdziemy za trzy lata, to bardzo utrudnia planowanie długoterminowe, np. decyzję o rozbudowie fabryki - mówiła. - Oczekiwałabym większej przewidywalności, wtedy łatwiej by nam było przekonać naszą centralę np. o kolejnych inwestycjach” - tłumaczyła.
Według niej, inwestycje zagraniczne w Polsce są komplementarne z rozwojem polskich firm. „Komplementarny jest również rozwój kapitału ludzkiego. Obecnie zatrudniamy około 500 pracowników, wszyscy są Polakami. Mamy specyficzną politykę kadrową: nie szukamy ludzi z 20-letnim doświadczeniem. Zatrudniamy raczej młodych ludzi, którzy wraz z naszą firmą się rozwijają. To jeden z czynników, który powoduje, że ludzie od nas nie odchodzą. W trakcie kariery pełnią różne funkcje, niekoniecznie te same, a potem przenoszą tę kulturę pracy na zewnątrz” – mówiła Joanna Drewla.
Servier ma fabrykę leków zlokalizowaną na warszawskiej Białołęce. Na świecie firma ma 10 zakładów produkcyjnych, a polski zakład jest w tym zestawieniu piątym co do wielkości. Każdego dnia w zakładzie jest produkowanych średnio 5 mln tabletek, a rocznie jest wytwarzanych blisko 26 mln opakowań leków. 60% produkcji jest kierowana na rynek polski, a 40% - na eksport. Firma zainwestowała w zakład ok. 150 mln zł i stale inwestuje w rozwój linii produkcyjnych.
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
embeduj wideo
POBIERZ WIDEO
Wideo do bezpłatnego wykorzystania w całości (bez prawa do edycji lub wykorzystania fragmentów)
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji | 20.11.2018, 12:33 |
Źródło informacji | Centrum Prasowe PAP |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |
Newsletter
Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.
ZAPISZ SIĘPozostałe z kategorii
-
Image
Beata Drzazga laureatką prestiżowej nagrody Wektor 2024
Beata Drzazga, założycielka firmy BetaMed SA, została uhonorowana Wektorem 2024 - nagrodą przyznawaną przez Pracodawców RP, największą organizację zrzeszającą pracodawców w Polsce.- 22.01.2025, 12:05
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: Drzazga Clinic
-
DYMO współpracuje z GA International (LabTAG) aby móc oferować etykiety kriogeniczne dla drukarek DYMO LabelWriter serii 5
- 22.01.2025, 11:36
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: APA-OTS