Newsletter

Komercjalizacja technologii - najlepsze praktyki

03.06.2016, 17:10aktualizacja: 03.06.2016, 17:10

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Logotypy
Logotypy
Dnia 9 czerwca 2016 r. w Centrum Zarządzania Innowacjami i Transferem Technologii Politechniki Warszawskiej odbędzie się konferencja "Building bridges: Sharing best practices on commercialization of technology", zorganizowana wspólnie przez Ambasady Szwajcarii, Kanady i Stanów Zjednoczonych w Polsce pod patronatem Narodowego Centrum Badan i Rozwoju.

Szwajcaria, Kanada oraz Stany Zjednoczone to trzy kraje, które są światowymi liderami w zakresie innowacji. Kraje te mają jednak różne mocne strony i często w odmienny sposób podchodzą do kwestii prowadzenia polityki państwa w zakresie edukacji, badań i rozwoju oraz innowacji. W konferencji wezmą udział eksperci z trzech krajów będącymi organizatorami wydarzenia oraz z Polski. Celem ich spotkania będzie wymiana doświadczeń oraz dobrych praktyk w zakresie czterech zagadnień mających największe znaczenie dla podnoszenia innowacyjności gospodarki:

- transfer technologii,

- wsparcie ze strony venture capital,

- rola praw własności intelektualnej,

- potrzeba współpracy pomiędzy światem nauki a biznesem.

“Ta konferencja będzie doskonałym forum dyskusyjnym, które zgromadzi ekspertów z trzech najbardziej innowacyjnych i jednocześnie w dużym stopniu zróżnicowanych krajów: Szwajcarii, Kanady i Stanów Zjednoczonych" - wskazuje Andrej Motyl, ambasador Szwajcarii w Polsce.

"Szwajcaria stale plasuje się na czele światowych rankingów innowacyjności i konkurencyjności. Takie przełomowe projekty jak ostatnio otwarty Tunel Gotarda, najdłuższy tunel kolejowy na świecie, czy lot dookoła świata samolotu napędzanego energią słoneczną są najlepszymi przykładami szwajcarskich innowacyjnych osiągnieć. W trakcie konferencji wraz z naszymi polskimi partnerami poszukamy nowych sposobów wprowadzania na rynek rezultatów postępu technologicznego. Zastanowimy się nad praktycznymi rozwiązaniami w zakresie wdrażania nowych pomysłów. W Szwajcarii szkoły wyższe zajmujące się naukami stosowanymi i instytuty badawcze, takie jak Empa, odgrywają kluczową rolę w pokonywaniu przepaści pomiędzy teoretycznymi badaniami a praktycznym zastosowaniem ich wyników. Intensywna współpraca świata nauki z biznesem jest bardzo mocnym elementem innowacyjności gospodarek trzech wspomnianych krajów. Ponadto, zaproszeni przez nas eksperci podzielą się swoją wiedzą i doświadczeniem w zakresie roli, jaką fundusze venture capital oraz ochrona praw własności intelektualnej odgrywają w pobudzaniu innowacyjności. Szwajcaria plasuje się w czołówce krajów dokonujących najwięcej zgłoszeń patentowych w przeliczeniu na jednego mieszkańca".

"Kanada jest światowym liderem w zakresie nauki, technologii i innowacji. Jest uznawana także za jedną z najbardziej innowacyjnych i konkurencyjnych gospodarek na świecie - mówi Stephen de Boer, Ambasador Kanady w Polsce. - W związku z tym cieszymy się bardzo, że będziemy mogli się podzielić doświadczeniem naszych ekspertów reprezentujących poszczególne elementy składowe innowacyjnego ekosystemu. W konferencji udział wezmą praktycy, inwestorzy oraz przedstawiciele takich instytucji wsparcia jak Natural Sciences and Engineering Research Council of Canada. Kanada ma długą tradycję w zakresie wspierania przełomowych przedsięwzięć naukowych i technologicznych. Już od bardzo dawna Kanada jest doceniana za zdolność komercjalizacji nowych wynalazków i technologii - począwszy od odkrycia insuliny, poprzez wynalezienie rozrusznika serca i skończywszy na opracowaniu języka programowania Java. Obecnie skupiamy się na komercjalizacji technologii w takich rewolucyjnych obszarach jak nowoczesne technologie stosowane do upraw, analizowanie danych produkcyjnych w czasie rzeczywistym czy świetnie zapowiadające się nowoczesne technologie produkcji odzieży. Międzynarodowa współpraca oraz partnerstwa w zakresie B+R są kluczowymi elementami kanadyjskiej polityki gospodarczej. Rząd Kanady w znaczącym stopniu wspiera inwestycje o charakterze innowacyjnym i współpracę w zakresie innowacji. Liczymy na dalszy rozwój wzajemnie korzystnych innowacyjnych gospodarek i dalsze wspieranie przedsiębiorczości oraz kreatywnych rozwiązań".

"Stany Zjednoczone są mocno zaangażowane w przyczynianie się do rozwoju gospodarczego Polski - powiedział Paul Jones, Ambasador Stanów Zjednoczonych w Polsce. - Do tej pory mieliśmy już wiele dobrych przykładów ścisłej współpracy w zakresie innowacji pomiędzy Stanami Zjednoczonymi a Polską: Amerykańsko-Polski Program Innowacji, programy wymian oraz ogólne silne więzy edukacyjne. W trakcie całodniowej konferencji zorganizowanej przez Ambasadę Stanów Zjednoczonych oraz partnerów z Ambasad Szwajcarii i Kanadyjskiej zostaną poruszone kwestie dotyczące kluczowych elementów systemu wspierania innowacji: fundusze venture capital, porozumienia o współpracy pomiędzy uczelniami a biznesem oraz ochrona praw własności intelektualnej. W Stanach Zjednoczonych jest więcej wysoko zaawansowanych technologicznie firm niż gdziekolwiek indziej na świecie. Już od wielu dekad Stany Zjednoczone są światowym liderem postępu technologicznego. Z przyjemnością podzielimy się naszymi doświadczeniami, gdyż inteligentna i innowacyjna globalna gospodarka przynosi korzyści nam wszystkim".

Szczegółowy program konferencji znajduje się poniżej. Zgłoszenia udziału w wydarzeniu można dokonać na poniższej stronie: https://goo.gl/umL4ZM

Kontakt dla mediów oraz akredytacja dziennikarzy:

Chantal Moser

Kierownik Sekcji Ekonomicznej

Ambasada Szwajcarii w Polsce

tel. +48 22 521 32 22

e-mail: chantal.moser@eda.admin.ch

-

Agnieszka Magiera

Media and Information Officer

Ambasada Kanady w Polsce

tel. +48 664 116 122

e-mail: Agnieszka.Magiera@international.gc.ca

-

Sean O’Hara

Information Officer

Ambasada Stanów Zjednoczonych w Polsce

tel. +48 22 504 2331

e-mail: O’HaraSP@state.gov

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji 03.06.2016, 17:10
Źródło informacji Ambasady Kanady, Szwajcarii i USA w Polsce
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Pozostałe z kategorii

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ