Pobierz materiał i Publikuj za darmo
Minister klimatu i środowiska wziął udział w poniedziałek udział w debacie online poświęconej innowacyjnej i sprawiedliwej transformacji energetycznej w ramach odbywającej się konferencji EkoSfera.
Zwrócił uwagę na sukcesy programów Czyste Powietrze, Mój Prąd, czy Moja Woda. Według niego skala działań, które podejmowane są w pojedynczych domach jest ogromna - wkrótce moc zainstalowana dzięki dwóm pierwszym programom będzie odpowiadać mocy największej polskiej elektrowni w Bełchatowie.
Minister odniósł się do tempa transformacji energetycznej oraz "trendu zazieleniania", który cały czas przyspiesza.
"Chcieliśmy i chcemy, żeby ta transformacja wykonywana w naszych warunkach miała charakter racjonalny, tzn. uwzględniający punkt startu, koszty sieciowe, koszty rozbudowywania sieci dystrybucyjnych (...), kwestie magazynowania energii" - powiedział.
Minister podkreślił, że pierwszym filarem polityki energetycznej Polski jest sprawiedliwa transformacja. "Ten komponent ujęliśmy jako absolutnie kluczowy dla nas" - zaznaczył. Zastrzegł jednak, że obecnie świat się bardzo szybko zmienia. Wskazał przy tym na wpływ pandemii, ale jednocześnie środki, które będą kierowane na odbudowę postcovidową.
"My przewidujemy, że w okolicach 2023 r. będzie potrzebna refleksja i rewizja polityki energetycznej Polski po to, aby ta spójna wizja transformacji krajowej energetyki została jeszcze uzupełniona o te aspekty, które się pojawią w ciągu najbliższego roku, dwóch" - zapowiedział Kurtyka. (PAP)
autor: Marcin Musiał
mmu/ drag/
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji | 09.11.2020, 13:47 |
Źródło informacji | PAP |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |
Pozostałe z kategorii
-
Ruszył nabór do kolejnej rundy programu ORLEN Skylight accelerator
W ramach kolejnej edycji ORLEN Skylight accelerator na uczestników czeka ponad 20 wyzwań technologicznych i biznesowych określonych przez spółki z Grupy ORLEN. Młode technologiczne spółki mogą odpowiedzieć na wyzwania określone w ramach następujących obszarów tematycznych: cyfrowa organizacja, nowoczesna stacja i klient przyszłości, przemysł 4.0 oraz bezpieczna i innowacyjna organizacja, jak również optymalizacja energetyczna i procesowa. Nabór do programu akceleracyjnego potrwa do 17 lutego 2025.- 05.02.2025, 15:24
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: ORLEN
-
Image
XXVI edycja konkursu „Polski Produkt Przyszłości” – zgłoś innowację, która zmieni rynek
Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP) rozpoczęła XXVI edycję prestiżowego konkursu „Polski Produkt Przyszłości”, którego celem jest wyłonienie najbardziej przełomowych produktów i technologii o istotnym potencjale zarówno na rynku krajowym, jak i zagranicznym. Zgłoszenia można nadsyłać do 4 marca 2025 roku. Podczas gali finałowej dowiemy się, jakie projekty już wkrótce będą zmieniać naszą rzeczywistość. Dla zwycięzców w trzech kategoriach przewidziano nagrody finansowe w wysokości 100 tys. zł, a dla wyróżnionych – 25 tys. zł.- 05.02.2025, 14:00
- Kategoria: Nauka i technologie
- Źródło: PARP
Newsletter
Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.
ZAPISZ SIĘ