Newsletter

Merck otwiera pierwsze w Chinach centrum biorozwoju typu end-to-end BioReliance® w Szanghaju

22.09.2017, 11:39aktualizacja: 22.09.2017, 11:39

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Pierwsze tego typu centrum firmy poza granicami Europy Przyspieszenie rozwoju klinicznego od poziomu molekuły do produkcji masowej

DARMSTADT, Niemcy, 22 września 2017 r. /PRNewswire/ - Wiodąca w zakresie nauki i rozwiązań technologicznych firma Merck ogłosiła dzisiaj otwarcie pierwszego centrum biorozwoju typu end-to-end BioReliance® w regionie Azji-Pacyfiku. Umiejscowione w Szanghaju w Chinach centrum oferuje szeroki zakres usług i możliwości rozwojowych, włączywszy rozwój linii komórek, rozwój procesów upstream i downstream oraz produkcję kliniczną typu non-GMP.

„Z naszego nowego centrum biorozwoju typu end-to-end BioReliance® korzystać będą producenci leków na małą skalę we wczesnych stadiach badań klinicznych - skomentował Udit Batra zasiadający w zarządzie firmy Merck oraz główny dyrektor wykonawczy firmy Life Science. - Merck cieszy się ponad 30-letnim doświadczeniem w zakresie rozwoju procesów i ma udokumentowane osiągnięcia w dostarczaniu solidnych procesów produkcji klinicznej i materiału klinicznego w 9 do 12 miesięcy. Z przyjemnością przyczynimy się do postępów w odkryciach naukowych i innowacji w Chinach i nie tylko” - dodał dyrektor.

Centrum w Szanghaju ma spełniać specyficzne potrzeby klientów z regionu APAC. Zatrudniając miejscowych inżynierów i naukowców procesu, centrum zapewni zintegrowany portfel usług na potrzeby firm biofarmaceutycznych w Chinach i w całym regionie APAC w celu przyspieszenia rozwoju klinicznego leków od poziomu molekuły po produkcję masową. Klienci mogą spodziewać się pełnego wsparcia nie tylko w zakresie rozwoju procesu czy produkcji, ale także pod względem przepisów, jakości i szkoleń.

„Firma Merck jest wiodącym dostawcą rozwiązań - skomentował dr Chengbin Wu, założyciel i główny dyrektor wykonawczy firmy EpimAb Biotherapeutics, która jest start-upem w posiadaniu prywatnym zamierzającym wygenerować nowe leki na bazie bi-specyficznych przeciwciał w onkologii i onkologii odpornościowej w oparciu o własnościową platformę FIT-Ig (Fabs-In-Tandem). - Otwarcie tego centrum umożliwi firmom biofarmaceutycznym i wschodzącym firmom biotechnologicznym, jak nasza, dostęp do najnowszych rozwiązań technologicznych i doświadczonych naukowców. To pozwoli nam przyspieszyć rozwój leków i obniży ceny dla pacjentów” - dodał dyrektor.

Globalny zespół rozwiązań typu end-to-end firmy Merck może pochwalić się pomyślnym przeprowadzeniem prawie 240 dużych projektów molekularnych w zakresie od 3 do 2000 litrów. Firmy we wczesnych stadiach z ograniczonymi zasobami i infrastrukturą mogą wyciągnąć wiele korzyści z ekspertyzy i doświadczenia firmy Merck w zakresie rozwoju procesu oraz produkcji klinicznej GMP w celu przyspieszenia wczesnych programów klinicznych. Ponadto podejście firmy Merck opierające się na zasadzie end-to-end może ułatwić i przyspieszyć skalowalność, walidację procesów i metod analitycznych oraz transfer technologiczny całych procesów do lokalizacji wskazanej przez klienta.

Oferta rozwiązań typu end-to-end firmy Merck jest źródłem ważnych korzyści i odpowiedzią na największe wyzwania, z którymi muszą zmierzyć się firmy biofarmaceutyczne we wszystkich stadiach rozwoju molekuł i ich komercjalizacji niezależnie od położenia geograficznego.

Centrum biorozwoju typu end-to-end BioReliance® firmy Merck w Martillac we Francji jest w pełni operacyjnym, pojedynczego użytku centrum GMP na potrzeby produkcji partii w stadiach klinicznych. Wyposażone w cały pakiet technologii firmy Merck, włączywszy 2000-litrowe bioreaktory Mobius® pojedynczego zastosowania, centrum w Martillac zapewnia firmom biofarmaceutycznym kompletne rozwiązanie na potrzeby wsparcie procesów rozwoju klinicznego.

Natomiast centrum biorozwoju typu end-to-end BioReliance® firmy Merck w Burlington w stanie Massachusetts w USA zapewni cały zakres usług i możliwości rozwoju procesu, co obejmie usługi rozwoju linii komórek oraz rozwój procesów upstream i downstream, a także produkcję kliniczną typu non-GMP.

Nowa inwestycja w Chinach jest kolejnym krokiem milowym na ścieżce rozwoju firmy Merck w jednym z najbardziej dynamicznych rynków biotechnologicznych w Azji. W listopadzie 2016 roku firma Merck ogłosiła inwestycję w wysokości 250 milionów euro w produkcyjny łańcuch wartości w Nantong, co objąć ma zarówno produkcję farmaceutyków na liście niezbędnych leków w Chinach, jak i produkcję szeregu innowacyjnych produktów i usług na potrzeby branż farmaceutycznej, biofarmaceutycznej i nauk przyrodniczych.

Wszystkie komunikaty informacyjne firmy Merck są przekazywane przy pomocy poczty e-mail oraz udostępniane na stronie firmy. Aby dokonać rejestracji w trybie online, zmienić wybór lub przerwać korzystanie z usługi należy udać się na stronę www.merckgroup.com/subscribe.

O Merck

Merck jest wiodącą firmą naukowo-technologiczną w zakresie służby zdrowia, nauk przyrodniczych i wydajności materiałów. Około 50 000 pracowników firmy zajmuje się opracowywaniem rozwiązań technologicznych zwiększających żywotność i jakość życia - od terapii biofarmaceutycznych w leczeniu raka lub stwardnienia rozsianego, najnowocześniejszych systemów w zakresie badań naukowych i produkcji do ciekłych kryształów w smartfonach i telewizorach LCD. W 2016 r. sprzedaż firmy Merck wyniosła 15 mld euro w 66 krajach.

Założona w 1668 roku firma Merck jest najstarszą na świecie firmą farmaceutyczną i chemiczną, a rodzina założycieli pozostaje właścicielem większościowym tej notowanej na giełdzie grupy korporacyjnej. Firma posiada globalne prawa do nazwy i marki firmy Merck, jedyne wyjątki to Stany Zjednoczone i Kanada, gdzie firma działa jako EMD Serono, MilliporeSigma i EMD Performance Materials.

Źródło: Merck

Zdjęcie - http://mma.prnewswire.com/media/558527/Merck_BioReliance_Center_in_China.jpgKONTAKT:

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 22.09.2017, 11:39
Źródło informacji PR Newswire
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ