Pobierz materiał i Publikuj za darmo
- MI informuje:
Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad podpisała 20 maja 2019 r. umowę na wykonanie studium techniczno-ekonomiczno-środowiskowego i opracowanie materiałów do wniosku o wydanie decyzji środowiskowej dla drogi ekspresowej S74 na odcinku Opatów – Nisko. Umowa z firmą Transprojekt Gdański sp. z o.o. opiewa na 10,3 mln zł. Na wykonanie dokumentacji wykonawca ma 15 miesięcy.
"Droga ekspresowa S74 to ważna trasa łącząca województwo łódzkie z regionem świętokrzyskim i Podkarpaciem. Dzisiejsza umowa na opracowanie dokumentacji to etap, który przybliża nas do realizacji S74 i połączenia południowo-wschodniej Polski z jej centralną częścią" – powiedział wiceminister infrastruktury Rafał Weber.
Inwestycja obejmowała będzie budowę ok. 71-kilometrowej drogi ekspresowej od Opatowa w woj. świętokrzyskim (węzeł "Okalina") do Niska w woj. podkarpackim (węzeł "Zapacz"). W ramach zadania powstaną węzły drogowe, miejsca obsługi podróżnych, drogi dojazdowe oraz urządzenia ochrony środowiska.
W przygotowaniu 100 kilometrów S74 w Świętokrzyskiem
Prowadzone są też prace przygotowawcze dla wszystkich odcinków drogi ekspresowej S74 od granicy województwa świętokrzyskiego i łódzkiego do Opatowa o łącznej długości około 100 km. W 2019 r. podpisane zostały umowy na wykonanie koncepcji programowych dla odcinków S74 Przełom/Mniów – węzeł Kielce Zachód (ok.16,4 km), Cedzyna - Łagów (ok.32 km) i Łagów – Jałowęsy (ok.14,5 km). Od ubiegłego roku trwają prace nad koncepcją programową dla ponad 27-kilometrowego odcinka drogi ekspresowej S74 granica województwa łódzkiego/świętokrzyskiego – Przełom/Mniów. Trwa również realizacja umów, w ramach których opracowana będzie koncepcja programowa dla obwodnicy Opatowa w ciągu DK9/S74 oraz przejścia przez Kielce w ciągu S74. To oznacza, że do 2020 roku opracowana zostanie dokumentacja dla stu kilometrów drogi ekspresowej S74 w regionie świętokrzyskim.
UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Załączniki do komunikatów są dostępne za pośrednictwem nowej Platformy Serwisowej PAP: serwis.pap.com.pl Nadawca komunikatu ponosi odpowiedzialność za jego treść – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe.(PAP)
kom/ emi/ mam/
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji | 20.05.2019, 17:24 |
Źródło informacji | MI |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |
Newsletter
Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.
ZAPISZ SIĘPozostałe z kategorii
-
Image
Prof. Jacek Sierak z SGH: miasta nie wiedzą, jakich usług zdrowotnych będą potrzebować w przyszłości PAP
Władze miast powiatowych mają ograniczoną wiedzę, jeśli chodzi o to, jakie usługo zdrowotne będą u nich realizowane w przyszłości - wskazuje prof. Jacek Sierak, kierownik Katedry Ekonomiki i Finansów Samorządu Terytorialnego Szkoły Głównej Handlowej. „Są to inwestycje bezpośrednio miejskie, jak i innych podmiotów. W ostatnich latach duże miasta funkcjonowały w warunkach bardzo dużej niepewności finansowej. Trudno jest też zidentyfikować prawdziwą liczbę mieszkańców tych miast” - mówi ekspert.- 22.11.2024, 15:32
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: PAP MediaRoom
-
Image
Projekt Baltica 2 przechodzi z fazy przygotowania inwestycji do realizacji PAP
„Trwają przygotowania lądowej części projektu. Rok 2027 to etap instalacji morskich turbin wiatrowych i oddanie całego przedsięwzięcia do eksploatacji. A późnej kilkadziesiąt lat efektywnej produkcji zielonej energii dla polskich odbiorców” – mówił Bartosz Fedurek, prezes zarządu PGE Baltica, podczas konferencji Offshore Wind Poland 2024. Baltica 2 jest wspólnym projektem PGE i Ørsted.- 22.11.2024, 14:04
- Kategoria: Nauka i technologie
- Źródło: PAP MediaRoom
-
Kraj kontrastów. Kazachstan stawia na rozwój turystyki i zaprasza do odwiedzin
Od kosmopolitycznej stolicy Astany przez spokojny region Ałmaty z malowniczymi górami, rwącymi rzekami i krystalicznie czystymi jeziorami po mistyczne pustynie Mangystau oraz starożytne miasta Jedwabnego Szlaku - Kazachstan ma wiele do zaoferowania. I doskonale zdaje sobie z tego sprawę.- 22.11.2024, 13:16
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: Ambasada Kazachstanu