Pobierz materiał i Publikuj za darmo
Rozwój spółki
Rok 2021 ponownie, jak w latach ubiegłych zakończył się wzrostem spółki. Zwiększyliśmy naszą powierzchnię magazynową do ponad 22 tys. m2, z której na rynek europejski dostarczyliśmy 833 MW modułów, 808 MW falowników oraz niemal 830 MW konstrukcji montażowych. Pozwoliło nam to wygenerować obrót na poziomie 1,8 mld zł. Ponadto uruchomiliśmy trzy zagraniczne oddziały – na Węgrzech (KENO Kft), w Niemczech (KENO GmbH) oraz Norwegii (KENO AS).
Początek 2022 roku również zapowiada się interesująco. Przedłużyliśmy naszą umowę z producentem falowników FoxESS, który zobowiązał się dostarczyć nam 450 MW falowników (w tym nowy produkt w ofercie – System AiO).
Nowe oddziały firmy już otwarte
Nowo otwarte oddziały w Niemczech, Norwegii i na Węgrzech, powstały wskutek dynamicznego rozwoju firmy oraz poszukiwania inwestycji. Dywersyfikacja na rynki zagraniczne stanowi przede wszystkim filar stabilności finansowej dla partnerów biznesowych grupy KENO. Dzięki nowym oddziałom jesteśmy w stanie jeszcze lepiej prognozować popyt na rynku europejskim, zapewniając tym samym naszym partnerom najlepsze możliwe warunki współpracy oraz najwyższą możliwą dostępność towaru.
Grupa KENO to nie tylko fotowoltaika. Do życia powołaliśmy również spółkę KENO Home, której celem jest dostarczenie ekologicznych, drewnianych domów modułowych wykonanych w technologii CLT. Jeden z takich budynków można było zobaczyć osobiście podczas tegorocznych targów ENEX, które odbyły się w lutym tego roku.
Co dalej?
Nowe oddziały rozpoczęły swoją działalność pod koniec 2021 roku. Aktualnie jesteśmy w trakcie zaopatrywania naszych spółek. Nieustannie badamy i analizujemy rynki, na których działają nowe oddziały. Chcemy, aby zarówno niemiecki, węgierski, jak i norweski instalator zyskał na współpracy z nami, dlatego naszym celem jest dostosowanie naszego portfolio do zgłaszanych przez nich potrzeb. Jako producent polskich konstrukcji montażowych oraz skrzynek przyłączeniowych z pewnością skupimy się na promowaniu naszych rozwiązań, które jak pokazał polski rynek, znacząco ułatwiają pracę, optymalizując tym samym koszty instalacji z zachowaniem najwyższych standardów jakości. Będziemy również inspirować się nowymi rynkami oraz szukać rozwiązań dla rynku polskiego, jak chociażby trend instalowania systemów magazynowania energii, który wyraźnie rozwinął się na rynku niemieckim, gdzie w 2021 niemal wszystkie nowe instalacje zostały wyposażone w takie rozwiązania.
Nowe możliwości – Spółka Obrotu Energią
KENO Energia to spółka, o której myśleliśmy już od dłuższego czasu. Jej celem jest zachowanie opłacalności montażu instalacji fotowoltaicznych w świetle nowych przepisów net billingowych i zapewnienie klientom końcowym dostępu do tańszej, pochodzącej w 100% z odnawialnych źródeł energii elektrycznej. Dla instalatorów przygotowaliśmy szereg korzyści oraz pakiet wsparcia (m.in. aplikację rozliczeniową). Dzięki współpracy z KENO Energia zyskają oni szansę utworzenia dodatkowego źródła dochodu dla swojego przedsiębiorstwa, stając się pośrednikami obrotu.
Źródło informacji: Keno sp.z.o.o
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji | 25.04.2022, 08:30 |
Źródło informacji | Keno sp.z.o.o |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |
Newsletter
Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.
ZAPISZ SIĘPozostałe z kategorii
-
Image
Prof. Jacek Sierak z SGH: miasta nie wiedzą, jakich usług zdrowotnych będą potrzebować w przyszłości PAP
Władze miast powiatowych mają ograniczoną wiedzę, jeśli chodzi o to, jakie usługo zdrowotne będą u nich realizowane w przyszłości - wskazuje prof. Jacek Sierak, kierownik Katedry Ekonomiki i Finansów Samorządu Terytorialnego Szkoły Głównej Handlowej. „Są to inwestycje bezpośrednio miejskie, jak i innych podmiotów. W ostatnich latach duże miasta funkcjonowały w warunkach bardzo dużej niepewności finansowej. Trudno jest też zidentyfikować prawdziwą liczbę mieszkańców tych miast” - mówi ekspert.- 22.11.2024, 15:32
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: PAP MediaRoom
-
Image
Projekt Baltica 2 przechodzi z fazy przygotowania inwestycji do realizacji PAP
„Trwają przygotowania lądowej części projektu. Rok 2027 to etap instalacji morskich turbin wiatrowych i oddanie całego przedsięwzięcia do eksploatacji. A późnej kilkadziesiąt lat efektywnej produkcji zielonej energii dla polskich odbiorców” – mówił Bartosz Fedurek, prezes zarządu PGE Baltica, podczas konferencji Offshore Wind Poland 2024. Baltica 2 jest wspólnym projektem PGE i Ørsted.- 22.11.2024, 14:04
- Kategoria: Nauka i technologie
- Źródło: PAP MediaRoom
-
Kraj kontrastów. Kazachstan stawia na rozwój turystyki i zaprasza do odwiedzin
Od kosmopolitycznej stolicy Astany przez spokojny region Ałmaty z malowniczymi górami, rwącymi rzekami i krystalicznie czystymi jeziorami po mistyczne pustynie Mangystau oraz starożytne miasta Jedwabnego Szlaku - Kazachstan ma wiele do zaoferowania. I doskonale zdaje sobie z tego sprawę.- 22.11.2024, 13:16
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: Ambasada Kazachstanu