Pobierz materiał i Publikuj za darmo
Najważniejsze założenia Tarczy Solidarnościowej
Tarcza Solidarnościowa obejmuje wszystkie gospodarstwa domowe i innych klientów na grupie taryfowej G. Zamraża tegoroczne ceny energii na poziomie średnich cen z 2022 roku. Cena ta obowiązuje do ustawowo wyznaczonego, rocznego limitu zużycia. Wszystkim gospodarstwom domowym przysługuje gwarantowana cena za energię do 2000 kWh rocznie. W tym wypadku nie trzeba składać żadnych oświadczeń ani dokumentów. Istnieją jednak 3 grupy klientów, które mogą skorzystać ze zwiększonego limitu zużycia.
Kto może skorzystać z wyższych limitów
Niektórzy odbiorcy energii, jeśli złożą oświadczenie, skorzystają z wyższych limitów zużycia. Są to gospodarstwa domowe z osobami z niepełnosprawnościami, które obowiązuje podwyższony limit do 2600 kWh. Dla rolników oraz rodzin wielodzietnych z Kartą Dużej Rodziny limit zużycia wyznaczono na 3000 kWh rocznie.
Jak skorzystać z większych limitów
Do 30 czerwca 2023 można składać oświadczenia o przyznanie większego limitu zużycia energii elektrycznej. Klienci E.ON Polska nie muszą w tym celu nawet wychodzić z domu. Mogą to zrobić elektronicznie, przez formularz kontaktowy.
Gospodarstwa domowe, w których mieszka osoba z niepełnosprawnością, muszą złożyć jedynie oświadczenie. W przypadku rolników i rodzin wielodzietnych, trzeba do nich dołączyć odpowiednie dokumenty:
⦁ kopię Karty Dużej Rodziny - w przypadku rodzin wielodzietnych,
⦁ kopię decyzji o wymierzeniu za 2022 rok podatku rolnego od gruntów - w przypadku rolników.
Oświadczenia mogą składać także reprezentanci stowarzyszeń ogrodowych, którzy administrują rodzinnym ogrodem działkowym (limit 250 kWh na działkę) i klienci indywidualni na taryfie budowlanej. W tym przypadku wnioski mogą składać osoby, które wykorzystują energię elektryczną na potrzeby budowy domu jednorodzinnego (limit 2000 kWh).
Ze zbiorem najważniejszych informacji dotyczących Tarczy Solidarnościowej można zapoznać się na stronie https://eon.pl/tarcza-solidarnosciowa.
Narzędzia do kontroli zużycia energii elektrycznej
E.ON wspiera swoich klientów i podpowiada im, jak lepiej zarządzać energią elektryczną w swoim domu. Usługa e-odczyty, dostępna w serwisie Mój E.ON, daje możliwość rozliczania się za faktyczne zużycie energii. Sposobem na zoptymalizowanie wykorzystania energii może być również analiza wykresów zużycia, dostępna na platformie. Firma udostępniła także bezpłatne narzędzie, Kalkulator Online - Szkoda Prądu. Znajdują się w nim porady, które pomogą zmniejszyć zużycie prądu na co dzień. Kalkulator jest dostępny na dedykowanej stronie: eon.pl/szkodapradu.
KONTAKT:
Biuro prasowe E.ON Polska
tel. +48 (22) 821 41 51
e-mail: biuro.prasowe@eon.pl
Źródło informacji: E.ON Polska
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji | 13.06.2023, 08:30 |
Źródło informacji | E.ON Polska |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |
Newsletter
Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.
ZAPISZ SIĘPozostałe z kategorii
-
Image
Prof. Jacek Sierak z SGH: miasta nie wiedzą, jakich usług zdrowotnych będą potrzebować w przyszłości PAP
Władze miast powiatowych mają ograniczoną wiedzę, jeśli chodzi o to, jakie usługo zdrowotne będą u nich realizowane w przyszłości - wskazuje prof. Jacek Sierak, kierownik Katedry Ekonomiki i Finansów Samorządu Terytorialnego Szkoły Głównej Handlowej. „Są to inwestycje bezpośrednio miejskie, jak i innych podmiotów. W ostatnich latach duże miasta funkcjonowały w warunkach bardzo dużej niepewności finansowej. Trudno jest też zidentyfikować prawdziwą liczbę mieszkańców tych miast” - mówi ekspert.- 22.11.2024, 15:32
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: PAP MediaRoom
-
Image
Projekt Baltica 2 przechodzi z fazy przygotowania inwestycji do realizacji PAP
„Trwają przygotowania lądowej części projektu. Rok 2027 to etap instalacji morskich turbin wiatrowych i oddanie całego przedsięwzięcia do eksploatacji. A późnej kilkadziesiąt lat efektywnej produkcji zielonej energii dla polskich odbiorców” – mówił Bartosz Fedurek, prezes zarządu PGE Baltica, podczas konferencji Offshore Wind Poland 2024. Baltica 2 jest wspólnym projektem PGE i Ørsted.- 22.11.2024, 14:04
- Kategoria: Nauka i technologie
- Źródło: PAP MediaRoom
-
Kraj kontrastów. Kazachstan stawia na rozwój turystyki i zaprasza do odwiedzin
Od kosmopolitycznej stolicy Astany przez spokojny region Ałmaty z malowniczymi górami, rwącymi rzekami i krystalicznie czystymi jeziorami po mistyczne pustynie Mangystau oraz starożytne miasta Jedwabnego Szlaku - Kazachstan ma wiele do zaoferowania. I doskonale zdaje sobie z tego sprawę.- 22.11.2024, 13:16
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: Ambasada Kazachstanu