Pobierz materiał i Publikuj za darmo
Zarząd PGE Polskiej Grupy Energetycznej S.A. ("Spółka") przekazuje poniżej informacje udzielone akcjonariuszowi poza walnym zgromadzeniem w odpowiedzi na pytania zadane przez akcjonariusza podczas Zwyczajnego Walnego Zgromadzenia Spółki w dniu 27 czerwca 2017 r.
Pytanie 1: "Ile do 31/12/2016 PGE wydała/zainwestowała w tak zwany "projekt Gubin""?
Łączne wydatki związane z projektem Gubin uwzględniające koszty bieżącej działalności, nakłady inwestycyjne oraz cenę netto nabycia projektu Gubin wyniosły 31,6 mln złotych, w tym cena netto nabycia projektu Gubin przez PGE to 16,7 mln złotych. Koszty bieżącej działalności i nakłady inwestycyjne wyniosły 14,9 mln złotych.
W latach 2010 - 2016 w ramach projektu związanego z pozyskaniem koncesji na wydobywanie węgla brunatnego ze złoża "Gubin" wykonano szereg opracowań i dokumentacji (ponad 30 opracowań eksperckich), które dostarczyły informacji o złożu m.in. w zakresie jego budowy, parametrów jakościowych, hydrogeologii, uwarunkowań technologicznych związanych z eksploatacją węgla. Oprócz tego podejmowane były działania komunikacyjne, mające na celu zwiększenie świadomości społecznej na temat znaczenia węgla brunatnego dla kraju i regionu oraz korzyści płynące z wykorzystania złoża dla lokalnej społeczności.
Pytanie 2: "Kiedy rozpocznie się budowa elektrowni Gubin zapowiadanej w pismach prezesa PGE Gubin sp. z o.o. i reklamach PGE w lokalnych mediach w województwie lubuskim?"
Jednym z elementów misji PGE, przyjętej w ubiegłym roku, jest zapewnianie bezpieczeństwa i rozwoju poprzez niezawodność dostaw. Nadrzędnymi celami dla GK PGE są: budowanie wartości dla akcjonariuszy i kluczowa rola w zapewnieniu bezpieczeństwa energetycznego kraju. Aby utrzymać pozycję lidera w obszarze wytwarzania, Grupa PGE dysponuje trzema opcjami strategicznymi, zależnymi od rozwoju rynku i regulacji po 2020 roku. Jedną z nich jest rozwój nowoczesnej energetyki konwencjonalnej, w tym zagospodarowanie nowych złóż węgla brunatnego, w przypadku istotnego złagodzenia polityki klimatycznej.
Z punktu widzenia inwestora, Grupy PGE, kolejnym kluczowym etapem realizacji projektu będzie uzyskanie koncesji wydobywczej. Termin uzyskania koncesji według aktualnego harmonogramu to 30.09.2020 r.
Rozpoczęcie inwestycji w Gubinie uwarunkowane jest określeniem docelowej struktury miksu paliwowego kraju oraz określeniem ram ekonomicznej przewidywalności inwestycji poprzez wskazanie długoterminowych mechanizmów wsparcia.
Grupa PGE prowadzi dialog z administracją publiczną oraz aktywnie uczestniczy w pracach zespołów roboczych zajmujących się tą tematyką.
Podstawa prawna: § 38 ust. 1 pkt. 12 Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 lutego 2009 roku w sprawie informacji bieżących i okresowych przekazywanych przez emitentów papierów wartościowych oraz warunków uznawania za równoważne informacji wymaganych przepisami prawa państwa niebędącego państwem członkowskim (Dz. U. 2014, poz. 133).
Więcej na: http://biznes.pap.pl/pl/reports/espi/all,0,0,0,1
kom espi zdz
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
Data publikacji | 11.07.2017, 20:16 |
Źródło informacji | ESPI |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |