Pobierz materiał i Publikuj za darmo
Zielone Obligacje to kolejny element pozyskiwania finansowania dla projektów OZE przez Polenergię. Decyzja o dokonaniu emisji obligacji, a także jej warunki, w tym wielkość emisji, wartość nominalna obligacji, marża oprocentowania oraz termin emisji zostaną ustalone i przekazane przez zarząd w oparciu o podjęte w tym zakresie uchwały, każdorazowo w drodze odrębnych uchwał emisyjnych, po uprzednim wyrażeniu przez radę nadzorczą zgody na projekt warunków emisji obligacji.
„Zielone Obligacje to produkt, który idealnie wpisuje się w naszą najważniejszą misję - budowę zeroemisyjnej gospodarki. Polenergia od lat specjalizuje się w rozwoju odnawialnych źródeł energii. Na polskim rynku nie ma dziś bardziej zielonej grupy energetycznej, która działa na tak szeroką skalę. Jestem przekonany, że Zielone Obligacje Polenergii zyskają duże zaufanie inwestorów” – mówi Jerzy Zań, prezes zarządu Polenergia S.A.
Obligacje emitowane będą w seriach i oprocentowane, a ich łączna maksymalna wartość nominalna została ustalona na miliard złotych. Papiery dłużne emitowane w tej formule spełnią kryteria Green Bond Principles, opracowane przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Rynku Kapitałowego ICMA (International Capital Market Association).
Pierwsza emisja Zielonych Obligacji jest zaplanowana do końca tego roku, z zastrzeżeniem występowania odpowiednich warunków na rynku dłużnych papierów wartościowych. Szczegółowe przeznaczenie środków z emisji zostanie każdorazowo wskazane w warunkach emisji danej serii obligacji emitowanych w ramach programu. Oprocentowanie obligacji będzie stałe lub zmienne, oparte o stawkę referencyjną wskazaną w warunkach emisji danej serii, powiększoną o marżę.
Polenergia to największa polska prywatna grupa energetyczna, która dysponuje portfelem 13 farm wiatrowych i 5 farm fotowoltaicznych. W Polsce Polenergia rozwija odnawialne źródła energii na lądzie o mocy 2100 MW oraz morskie farmy wiatrowe na Morzu Bałtyckim o mocy do 3000 MW we współpracy z norweskim Equinor.
W ostatnich miesiącach Polenergia uruchomiła Farmę Wiatrową Grabowo o mocy 44 MW oraz Farmę Fotowoltaiczną Strzelino o mocy 45 MWp, osiągając poziom 574 MW mocy zainstalowanej w OZE. Położone na Pomorzu Strzelino to największa farma fotowoltaiczna w historii Grupy.
Polenergia podpisała również kontrakty na budowę kolejnych wielkoskalowych farm fotowoltaicznych – Szprotawa 1 i 2 o łącznej mocy 67 MWp. Na budowę farmy Szprotawa 1 Grupa otrzyma do 90 mln zł kredytu. Elektrownia słoneczna o mocy 47 MWp powstaje w województwie lubuskim.
Instalacja będzie składać się z ponad 75 000 modułów fotowoltaicznych. Zakończenie budowy planowane jest w pierwszym kwartale 2025 roku. Kredytu udzieliło konsorcjum banków mBank S.A. oraz Bank Pekao S.A.
Źródło informacji: Polenergia
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji | 12.07.2024, 09:48 |
Źródło informacji | Polenergia |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |
Newsletter
Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.
ZAPISZ SIĘPozostałe z kategorii
-
Image
Caterpillar zaprasza najzdolniejszych operatorów na świecie do tworzenia historii podczas trzeciego Global Operator Challenge
Operatorzy ciężkiego sprzętu z ponad 40 krajów rywalizują o tytuł mistrza świata w największym jak dotąd wyzwaniu.- 09.12.2024, 15:03
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: PR Newswire
-
Image
Gwarancje de minimis BGK zabezpieczają firmom z sektora MŚP finansowanie dłużne do 300 tys. euro PAP
Gwarancje de minimis Banku Gospodarstwa Krajowego od marca 2013 r. do końca października 2024 r. zabezpieczyły 730 tys. kredytów na łączną kwotę ponad 350 mld zł. Skorzystało z nich 288 tys. przedsiębiorców z sektora MŚP. „Odpowiadamy na zmieniające się uwarunkowania gospodarcze i potrzeby polskich przedsiębiorców” - mówi Mateusz Olszak, dyrektor Departamentu Gwarancji i Poręczeń w BGK.- 09.12.2024, 09:27
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: PAP MediaRoom
-
Image
Ultima Markets prezentuje przyszłość technologii CRM podczas szczytu FMLS:24
- 09.12.2024, 08:55
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: PR Newswire