Pobierz materiał i Publikuj za darmo
Kurs praw do akcji Creotech Instruments na otwarciu w pierwszym dniu notowań na głównym parkiecie GPW - wzrósł o 27 proc., do 127 zł. Jak podkreśliła Izabela Olszewska, członek zarządu Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie, wskazuje to na duże zainteresowanie inwestorów innowacyjnym sektorem kosmicznym.
„Creotech Instruments jest pierwszą firmą na warszawskim parkiecie reprezentującą tę przyszłościową branżę. Jako znaczący producent systemów satelitarnych i nowoczesnych technologii kwantowych jest ona swoistym przedstawicielem naszego kraju w globalnym podboju przestrzeni kosmicznej” – zaznaczyła Izabela Olszewska.
Creotech Instruments S.A. od lat realizuje wiele projektów technologicznych współpracując z takimi podmiotami jak Europejska Agencja Kosmiczna czy Europejska Organizacja Badań Jądrowych CERN. Jako jedyna firma w Polsce osiągnęła zdolność do budowy kompletnych systemów mikrosatelitów i aktualnie realizuje projekt badawczo-rozwojowy pod nazwą EagleEye, oparty na autorskiej platformie HyperSat, w ramach której opracowywany jest mikrosatelita obserwacyjny Ziemi. Jego wyniesienie na orbitę okołoziemską planowane jest na przełom 2023/2024 roku.
„Debiut na Głównym Rynku GPW to dla wszystkich członków naszego zespołu wielkie święto i powód do dumy. Stanowi on nie tylko naturalny etap w rozwoju firmy, ale również stwarza okazję do pozyskania nowych inwestorów i partnerów biznesowych” – podkreślił dr hab. Grzegorz Brona, prezes zarządu Creotech Instruments S.A.
W ubiegłym miesiącu dokonano przydziału akcji spółki, w związku z zakończoną publiczną ofertą o wartości 39,65 mln zł brutto. Tegoroczna oferta publiczna Creotech Instruments S.A. obejmowała 396.558 akcji serii I, z czego 20.710 akcji zostało objętych przez inwestorów w ramach transzy inwestorów detalicznych, natomiast 375.848 – przez inwestorów instytucjonalnych. Oferta cieszyła się dużym zainteresowaniem, o czym świadczy 40-procentowa stopa redukcji zapisów w transzy inwestorów detalicznych.
„Warto podkreślić, że dzisiejszy debiutant przenosi się z rynku NewConnect, który pomógł spółce dojrzeć pod względem organizacyjnym i biznesowym oraz zdobyć wiarygodność w oczach potencjalnych inwestorów. Wierzę, że obecność na Głównym Rynku GPW pomoże firmie Creotech Instruments zrealizować szereg ambitnych, fascynujących, międzynarodowych projektów, nad którymi aktualnie pracuje” – powiedziała Izabela Olszewska. Następnie przekazała prezesowi spółki i pozostałym członkom zarządu firmy dyplom GPW oraz statuetkę byka, symbolizującą giełdową hossę.
Źródło informacji: PAP MediaRoom
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
embeduj wideo
POBIERZ WIDEO
Wideo do bezpłatnego wykorzystania w całości (bez prawa do edycji lub wykorzystania fragmentów)
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji | 11.07.2022, 13:29 |
Źródło informacji | PAP MediaRoom |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |
Newsletter
Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.
ZAPISZ SIĘPozostałe z kategorii
-
Image
Prof. Jacek Sierak z SGH: miasta nie wiedzą, jakich usług zdrowotnych będą potrzebować w przyszłości PAP
Władze miast powiatowych mają ograniczoną wiedzę, jeśli chodzi o to, jakie usługo zdrowotne będą u nich realizowane w przyszłości - wskazuje prof. Jacek Sierak, kierownik Katedry Ekonomiki i Finansów Samorządu Terytorialnego Szkoły Głównej Handlowej. „Są to inwestycje bezpośrednio miejskie, jak i innych podmiotów. W ostatnich latach duże miasta funkcjonowały w warunkach bardzo dużej niepewności finansowej. Trudno jest też zidentyfikować prawdziwą liczbę mieszkańców tych miast” - mówi ekspert.- 22.11.2024, 15:32
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: PAP MediaRoom
-
Image
Projekt Baltica 2 przechodzi z fazy przygotowania inwestycji do realizacji PAP
„Trwają przygotowania lądowej części projektu. Rok 2027 to etap instalacji morskich turbin wiatrowych i oddanie całego przedsięwzięcia do eksploatacji. A późnej kilkadziesiąt lat efektywnej produkcji zielonej energii dla polskich odbiorców” – mówił Bartosz Fedurek, prezes zarządu PGE Baltica, podczas konferencji Offshore Wind Poland 2024. Baltica 2 jest wspólnym projektem PGE i Ørsted.- 22.11.2024, 14:04
- Kategoria: Nauka i technologie
- Źródło: PAP MediaRoom
-
Kraj kontrastów. Kazachstan stawia na rozwój turystyki i zaprasza do odwiedzin
Od kosmopolitycznej stolicy Astany przez spokojny region Ałmaty z malowniczymi górami, rwącymi rzekami i krystalicznie czystymi jeziorami po mistyczne pustynie Mangystau oraz starożytne miasta Jedwabnego Szlaku - Kazachstan ma wiele do zaoferowania. I doskonale zdaje sobie z tego sprawę.- 22.11.2024, 13:16
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: Ambasada Kazachstanu