Pobierz materiał i Publikuj za darmo
Nowa inicjatywa PFR powstała w odpowiedzi na wyzwania samorządów – digitalizację, zwiększenie komfortu życia mieszkańców i potrzebę alternatywnych form inwestowania. W ramach programu czołówka polskich ekspertów przekaże samorządom swoją wiedzę m.in. o tym jak finansować inwestycje, jak wykorzystać potencjał danych miejskich i usług chmurowy, albo jak wdrażać innowacyjne rozwiązania w administracji poprzez GovTech Polska - nową formułę zamówień publicznych.
Program „PFR dla Miast” bazuje na trzech filarach: inspiracji, edukacji oraz finansowaniu. W ramach pierwszego z nich na stronie internetowej pfrdlamiast.pl udostępniono bazę najlepszych miejskich innowacji usprawniających życie mieszkańców, które z sukcesem zrealizowano zarówno w kraju, jak i za granicą. Przedstawiciele miast mogą uzupełniać bazę także o własne projekty.
Drugi filar to bezpłatny program szkoleniowy „Akademia Miast Przyszłości” skierowany do przedstawicieli polskich średnich miast (ośrodków pomiędzy 50 a 100 tys. mieszkańców). Składa się na niego 17 dni intensywnych szkoleń (zarówno stacjonarnych, jak i dostępnych na autorskiej platformie online) trwających od 2 kwietnia do 19 listopada 2020.
W ich trakcie uczestnicy będą mieli szansę zdobycia kompleksowej wiedzy i opracowania strategii rozwoju swojego miasta z ośmiu obszarów: zarządzania miastem, mobilności miejskiej, energetyki i środowiska, biznesu i przedsiębiorczości, edukacji, mieszkalnictwa, bezpieczeństwa oraz ochrony zdrowia.
Zgłoszenia do „Akademii Miast Przyszłości” przyjmowane są do 20 marca 2020 na stronie pfrdlamiast.pl. Dla uczestników szkolenia przygotowano również konkurs „Miasto Przyszłości 2050”, w którym mogą zaprezentować wizję swojej strategii w zakresie innowacji. Autorzy najlepszych projektów zyskają szansę na ich sfinansowanie i wdrożenie.
„PFR dla Miast” to kolejne narzędzie wsparcia PFR dla samorządów. W jego strukturach działają już: Fundusz Inwestycji Samorządowych, który udziela wsparcia analitycznego samorządom, realizującym inwestycje i odpowiada za projekty w formule Partnerstwa publiczno-prywatnego oraz program PFR Green Hub, który działa w obszarze rozwoju czystych technologii i energii odnawialnej na rzecz transformacji energetycznej w Polsce.
Inauguracja programu „PFR dla Miast” odbyła się w Ministerstwie Rozwoju podczas uroczystej gali rozdania nagród w zorganizowanym przez Serwis Samorządowy PAP konkursie Innowacyjny Samorząd.
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
embeduj wideo
POBIERZ WIDEO
Wideo do bezpłatnego wykorzystania w całości (bez prawa do edycji lub wykorzystania fragmentów)
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji | 28.02.2020, 11:31 |
Źródło informacji | Centrum Prasowe PAP |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |
Pozostałe z kategorii
-
Image
W 2024 roku pociągami PKP Intercity podróżowało 78,5 mln pasażerów
W ubiegłym roku PKP Intercity zanotowało rekordową liczbę pasażerów - 78,5 mln i szacuje, że w 2025 roku z jego usług skorzysta ponad 83,5 mln osób. Pasażerowie pociągów dalekobieżnych najczęściej w 2024 roku wybierali trasy między Warszawą a Trójmiastem, Krakowem, Łodzią, Poznaniem i Lublinem. Przewoźnik oferuje 505 połączeń międzymiastowych.- 31.01.2025, 15:16
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: PAP MediaRoom
-
Image
Baker McKenzie: przepisy dotyczące przejrzystości wynagrodzeń pomogą zmniejszyć lukę płacową
Nowe przepisy dotyczące przejrzystości wynagrodzeń powinny zmniejszyć nierówności w zarobkach kobiet i mężczyzn, choć ich wdrożenie może stanowić wyzwanie dla wielu polskich firm, twierdzą prawnicy kancelarii Baker McKenzie. Zgodnie z dyrektywą unijną, pracodawcy zaraportują dane o luce płacowej, a jeśli wyniesie ona 5 proc. lub więcej bez obiektywnego uzasadnienia, będą musieli przeprowadzić wspólną ocenę płac z przedstawicielami pracowników.
- 31.01.2025, 10:00
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: Baker McKenzie
-
Image
Trzeci salon rowerowy spółki Dadelo S.A. otworzy się już 1 lutego
W sobotę 1 lutego otwarty zostanie trzeci salon stacjonarny CentrumRowerowe.pl. Sklepy należą do Dadelo S.A., spółki notowanej na warszawskiej giełdzie, której główną działalnością jest sprzedaż rowerów, części i akcesoriów rowerowych online. Tym razem na lokalizację sklepu wybrane zostało Trójmiasto, a dokładniej Morski Park Handlowy w Gdańsku. Otwarcie kolejnego obiektu jest realizacją długofalowej strategii, która zakłada uruchomienie sieci 7 salonów stacjonarnych do 2027 roku.- 31.01.2025, 09:00
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: Oponeo
Newsletter
Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.
ZAPISZ SIĘ