Pobierz materiał i Publikuj za darmo
„Podsumowujemy szczyt pandemii i wpływ na Grupę Kapitałową KGHM. Ta sprawa pochłonęła mnóstwo naszej energii i nadal ją monitorujemy. Nasza firma przyłożyła ogromną wagę do kwestii bezpieczeństwa i zapewnienia wszystkiego, co było konieczne pracownikom. W trudnych czasach pracujemy i utrzymujemy produkcję oraz dobry wynik finansowy. Dbamy o zdrowie psychiczne i fizyczne pracowników. Od początku zagrożenia koronawirusem wprowadziliśmy szereg obostrzeń i nakazów. Pracownicy otrzymali pakiety ze środkami dezynfekującymi. Na bieżąco odkażamy przestrzenie wspólne w oddziałach KGHM, zarówno na ziemi, jak i pod ziemią. Dzięki błyskawicznemu i skutecznemu działaniu, liczba zakażeń w naszych zakładach wyniosła zaledwie 7 – powiedział prezes Zarządu KGHM Polska Miedź S.A. Marcin Chludziński, inaugurując posiedzenie. I dodał: Ta satysfakcjonująca sytuacja w KGHM związana z zagrożeniem koronawirusem to również efekt pracy Rady Medycznej. Konsultowaliśmy z Państwem i ustalaliśmy nasze działania, które na bieżąco wdrażaliśmy w Grupie Kapitałowej. Myślę, że ten cały proces i zagrożenie się nie skończyło, ale nasze wysiłki przyniosły rezultaty. Działamy w normalny sposób w nienormalnych czasach”.
Podczas posiedzenia prezes Chludziński wręczył również akty powołania do Konsultacyjnej Rady Medycznej Arturowi Mazurowi, prezesowi Dolnośląskiego Centrum Rehabilitacji oraz Adamowi Ziembie, dyrektorowi Wojskowego Instytutu Higieny i Epidemiologii. „Wielcy, a do takich zalicza się KGHM, szukają odpowiednich partnerów. Myślę, że DCR zasługuje na to miano. Na pewno jest to szpital, który daje dodatkową, cenną ofertę opieki i usług medycznych” – powiedział prezes Artur Mazur. Wtórował mu dyrektor Ziemba: „W tej chwili jestem po zakupie urządzenia Cobas 6800, które w ciągu 24h jest w stanie wykonać 1200 testów genetycznych. To skala przemysłowa. Zakup jest realizowany między innymi dzięki wsparciu prezesa Marcina Chludzińskiego”.
Członkowie Rady mieli okazję zapoznać się z działaniami, które podjęła spółka, by zabezpieczyć pracowników przed zakażeniem koronawirusem. Głos w sprawie aktualnej sytuacji w Spółce zabrał również wiceprezes ds. Produkcji Radosław Stach: „Od samego początku walczyliśmy o jak najmniejszą liczbę zarażonych pracowników. Działaliśmy bardzo szybko i doprowadziło to do takiej sytuacji, że do dzisiaj w Grupie Kapitałowej KGHM mieliśmy kilkunastu zarażonych. Pracujemy na najwyższych obrotach i nie zwalniamy tempa produkcyjnego”. Wiceprezes Stach podkreślił również, że szczególna czujność zostaje zachowana w kontekście okresu wakacyjnego. „Najnowsza rzecz, którą wprowadzamy to monitorowanie, gdzie nasz pracownik jedzie na urlop – będziemy obserwować te miejsca”.
O podjętych krokach prewencyjnych zapewnił wiceprezes ds. Rozwoju Adam Bugajczuk: „W KGHM i oddziałach firmy zamontowaliśmy najwyższej klasy kamery termowizyjne do badania temperatury u pracowników. Takie kamery są stosowane m.in. na lotnisku w Singapurze. Był to jeden z naszych środków prewencyjnych, który zadziałał i udało nam się w kilku przypadkach wyłapać pracowników i skierować ich na izolację. To pozwoliło nam uchronić się przed ogniskami zapalnymi”.
Profesor Andrzej Horban, Krajowy Konsultant ds. Występowania Chorób Zakaźnych, zwrócił uwagę na pozytywne efekty podjętych w związku z pandemią działań. „Wypada naprawdę pogratulować Zarządowi i całej Grupie KGHM Polska Miedź S.A. W porównaniu z sytuacją – choćby na Śląsku – bardzo widoczne jest zaangażowanie firmy w ochronę pracowników i to jest bardzo budujące. Obostrzenia i utrzymanie dyscypliny wśród pracowników to aktualnie sprawa najważniejsza. Nie możemy z tego rezygnować, zwłaszcza, że przed nami jesień i możliwy wzrost zachorowań”.
W podobnym tonie wypowiedział się profesor Bartosz Łoza, prezes Polskiego Towarzystwa Neuropsychiatrycznego: Można połączyć interes gospodarczy z rozsądkiem związanym z higieną. Wykazaliście się znakomitą polityką informacyjną skierowaną do ludzi, która nie skutkowała niewiarą lub buntem. Zaufano wam – to jest czynnik, na który Państwo zasłużyliście. Utrzymajcie to – dzięki temu utrzymacie lojalność i zaufanie pracowników”.
W skład Rady wchodzą przedstawiciele kadry zarządzającej KGHM Polska Miedź S.A. W jej gronie znaleźli się również lekarze z Miedziowego Centrum Zdrowia z Lubina, która to placówka od wielu lat prowadzi zakrojone na bardzo szeroką skalę badania w zakresie profilaktyki zdrowotnej.
Rada i jej członkowie na bieżąco wspierają wszelkie działania KGHM związane z szeroko rozumianą profilaktyką zdrowotną. Jednocześnie Rada Medyczna pomaga w wypracowaniu rocznych i wieloletnich porozumień z gminami i powiatami Zagłębia Miedziowego.
Rada Medyczna KGHM Polska Miedź S.A. działa na rzecz zwiększenia wiedzy pracowników i mieszkańców regionu w zakresie profilaktyki zdrowotnej, przyczynach chorób i możliwości ich zapobiegania.
Do udziału w pracach Rady Medycznej zaproszeni zostali również uznani naukowcy z najważniejszych ośrodków naukowych m.in. z Warszawy, Szczecina, Łodzi czy Wrocławia.
Więcej informacji udziela Martyna Jarząbek:
e-mail: martyna.jarzabek@kghm.com
tel. 509 921 364
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji | 24.06.2020, 22:01 |
Źródło informacji | KGHM |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |
Newsletter
Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.
ZAPISZ SIĘPozostałe z kategorii
-
Image
Wyniki finansowe Grupy PZU: już 400 milionów złotych trafiło do osób dotkniętych powodzią PAP
48 tys. zgłoszonych szkód i 46 tys. już wypłaconych w całości lub częściowo odszkodowań w wysokości 400 mln złotych - to skala zaangażowania Grupy PZU w walkę ze skutkami powodzi na południu kraju. Kataklizm jednak nie wpłynął znacząco na kondycję finansową największego polskiego ubezpieczyciela, którego przychody za trzy kwartały 2024 r. (21,8 mld zł) przekraczają oczekiwania rynku.- 21.11.2024, 16:51
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: PAP MediaRoom
-
New Chief Operating Officer at Rohde & Schwarz
Effective November 1, 2024, Markus Fischer, currently Executive Vice President Operations, has been appointed to the Rohde & Schwarz Executive Board. As Chief Operating Officer (COO), he will collaborate with Christian Leicher (CEO) and Andreas Pauly (CTO) to continue to keep the company on course for growth in these challenging times.- 21.11.2024, 16:22
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: APA-OTS
-
Krajowa Izba Klastrów Energii inicjatorem parlamentarnego zespołu ds. energetyki rozproszonej i innowacji
20 listopada w Sejmie RP odbyło się pierwsze spotkanie parlamentarnego zespołu ds. energetyki rozproszonej, elektromobilności i innowacji, które zgromadziło ponad 100 uczestników z różnych sektorów związanych z energetyką, transportem zeroemisyjnym i innowacjami z całej Polski. Spotkanie zespołu parlamentarnego do spraw kluczowych obszarów miało na celu omówienie aktualnych wyzwań oraz pomysłów na przyszłość, a także wzmocnienie współpracy między branżami i ustawodawcą. Jego przewodniczącym jest Artur Łącki, szef zespołu parlamentarnego Województwa Zachodniopomorskiego. Jednym z inicjatorów powstania zespołu była Krajowa Izba Klastrów Energii i OZE.- 21.11.2024, 15:11
- Kategoria: Nauka i technologie
- Źródło: Glaubicz Garwolińska Consultants w imieniu organizacji społecznej KIKE