Newsletter

Prezentacja raportu pt. „Łańcuch wartości energetyki jądrowej w Polsce”

24.01.2023, 13:50aktualizacja: 24.01.2023, 13:58

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

W czwartek 26 stycznia o godz. 13:30 na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego przy ul. Szturmowej 1/3 w Warszawie odbędzie się prezentacja raportu pt. „Łańcuch wartości energetyki jądrowej w Polsce”.

Celem raportu jest zdefiniowanie kluczowych czynników sukcesu rozwoju energetyki jądrowej w Polsce oraz ocena zdolności i zdefiniowanie warunków jakie muszą spełnić krajowe przedsiębiorstwa, aby w optymalny sposób uczestniczyć w tym procesie (maksymalizując udział tzw. local content).

Wnioski wynikające z raportu pozwolą na ocenę kilku scenariuszy rozwoju energetyki jądrowej uwzględniając zachodzące zmiany w strukturze wykorzystania różnych paliw i źródeł energii oraz rolę tzw. małego i dużego atomu. Przedstawione rekomendacje pozwolą na zaplanowanie rynkowych i instytucjonalnych instrumentów wsparcia dla rozwoju tej dziedziny energetyki w Polsce.

Raport został przygotowany przez Wydział Zarządzania UW, Instytut Energetyki i Klub Energetyczny.

Po prezentacji odbędą się trzy sesje dyskusyjne:

- Potencjał polskich firm w realizacji programu jądrowego

- Finansowanie Polskiego Programu Jądrowego

- Pozyskanie paliwa dla elektrowni jądrowych

Udział w konferencji potwierdzili m.in.

- Mateusz Berger, pełnomocnik rządu ds. strategicznej infrastruktury energetycznej

- Adam Guibourgé-Czetwertyński, wiceminister klimatu i środowiska

- Karol Rabenda, wiceminister aktywów państwowych

a także przedstawiciele świata biznesu:

Respect Energy, PGE, Westinghouse Polska, EDF Polska, KGHM, Enea, BGK, PFR, GE Hitachi, NuScale, oraz przedstawiciele świata nauki.

Szczegółowa agenda konferencji: NUCLEARCONFERENCE.PL

Partnerzy strategiczni: Respect Energy, PGE Polska Grupa Energetyczna

Partnerzy: Bank Gospodarstwa Krajowego, EDF, Enea, GE Hitachi, KGHM, NuScale, PFR

Źródło informacji: Klub Energetyczny WZ UW

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 24.01.2023, 13:50
Źródło informacji Klub Energetyczny WZ UW
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ

Akademia
Komunikacji

Prowadzimy szkolenia oraz warsztaty dla mediów, biznesu, samorządów i instytucji. Oferujemy szkolenia indywidualne i grupowe w zakresie m.in. wystąpień publicznych, zarządzania kryzysowego, cyberbezpieczeństwa, przeciwdziałania dezinformacji.