Pobierz materiał i Publikuj za darmo
Administrator zastrzega jednak, że AI „jest w wersji rozwojowej. Kłamie/zakrzywia rzeczywistość, absolutnie nie można jej wierzyć”. Prosta Giełda S.A. nie zraża się jednak i jak można usłyszeć od przedstawiciela spółki: system ma ogromny potencjał, a Prosta Giełda S.A. jest w stanie go rozwinąć i ulepszyć tak, aby miał faktyczne zastosowanie we wsparciu procesu diagnostycznego.
System AI-MED w wersji komercyjnej będzie dostępny jedynie dla lekarzy. Ze względu na bezpieczeństwo pacjentów użytkownicy nie będą mieli dostępu do wyników pracy sztucznej inteligencji, będą one udostępnione jedynie lekarzowi prowadzącemu.
„Warto zaznaczyć, że my nie chcemy zastępować lekarzy - mówi Mirosław Januszewski, prezes spółki. - Naszym celem jest realne skrócenie czasu oczekiwania na wizytę u specjalisty”.
Januszewski podkreśla, że Prosta Giełda S.A. chce stworzyć system, który na podstawie podanych przez pacjenta wyników badań i zebranego od niego wywiadu, przekaże lekarzowi usystematyzowany raport wraz ze wstępną diagnozę i kodami ICD-10 oraz zalecanym leczeniem (uwzględniającym interakcje między lekami).
„Oczywiście to tylko sztuczna inteligencja i nie jest w stanie zdiagnozować pacjenta bez lekarza” - dodaje.
„Chyba największym plusem tego systemu jest to, że analiza i raport zajmują AI-MED niewiele ponad 60 sekund” - podkreśla prezes spółki. Prosta Giełda S.A. zapowiada, że podobnie, jak w przypadku innych serwisów, startuje od razu. „Naszym klientom zawsze powtarzamy, że nowe narzędzia najlepiej jest udostępniać dla użytkownika od razu, a udoskonalać je, kiedy pojawią się konkretne problemy. Prowadząc własne serwisy, kierujemy się dokładnie tą samą zasadą, to nasz przepis na sukces” - dodaje Mirosław Januszewski.
Prosta Giełda S.A., która 11 kwietnia zadebiutowała na GPW, zajmuje się produkcją i modernizacją systemów informatycznych dla innowacyjnych startupów.
Sam sprawdź, jak działa AI-MED: https://mojmedyk.online.
Źródło informacji: Prosta Giełda S.A.
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji | 05.05.2023, 09:42 |
Źródło informacji | Prosta Giełda S.A. |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |
Newsletter
Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.
ZAPISZ SIĘPozostałe z kategorii
-
Image
Firma Yutong Bus dostarczyła do Ameryki Łacińskiej już 500 szt. nowego modelu vana – V6
- 23.12.2024, 14:06
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: PR Newswire
-
Image
Bezpieczeństwo jest największym luksusem - światowa premiera flagowego modelu Chery TIGGO 9
- 23.12.2024, 13:14
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: PR Newswire
-
Image
FPP: paragonowa biurokracja kontra cyfrowa rzeczywistość
Pracownicy i pracodawcy muszą gromadzić papierowe paragony, by udokumentować wydatki na posiłki w ramach benefitów żywieniowych, mimo że firmy od dawna stosują znacznie prostszy i nowocześniejszy mechanizm kontroli. Ten zbędny – zdaniem FPP, wymóg szczególnie kontrastuje z podejściem państwa do innych świadczeń społecznych, gdzie beneficjenci nie muszą w jakikolwiek sposób dokumentować swoich wydatków. Federacja Przedsiębiorców Polskich apeluje o naprawę tych przestarzałych przepisów.- 23.12.2024, 12:52
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: Federacja Przedsiębiorców Polskich