Pobierz materiał i Publikuj za darmo
Wniosek dotyczy opracowania innowacyjnej stałej postaci produktu leczniczego o silnym działaniu przeciwbólowym i właściwościach zniechęcających do nadużywania opioidów. Właściwości proponowanego leku są zgodne z założeniami instrukcji FDA z 2017 r. dla przemysłu dotyczącej rejestracji produktów zniechęcających do nadużywania leków przeciwbólowych i mogą stanowić rozwiązanie problemu epidemii śmiertelności spowodowanej nadużywaniem leków przeciwbólowych w Stanach Zjednoczonych. Według danych CDC (Centers for Disease Control and Prevention) za rok 2019, przeciętnie 38 osób umiera każdego dnia z powodu przedawkowania leków przeciwbólowych, czyli około 14000 rocznie.
Dofinasowanie konsorcjum Transfer of Science i Vasa Therapeutics w wysokości 1,4 miliona PLN pozwoli na zaawansowanie rozwoju leku i przygotowanie wniosku do FDA na rozpoczęcie badań klinicznych wymaganych w trybie rejestracyjnym Abuse Deterrent Formulation (formulacja odstraszająca od nadużywania leków). Licencja na prowadzenie proponowanych badań została udzielona przez spółkę Bioxyma sp z o.o, również należącą do portfolio Orphinic Scientific SA.
O Programie INNOGLOBO:
Pierwszy konkurs w ramach Programu INNOGLOBO ma za zadanie umożliwić podmiotom z Polski nawiązanie współpracy badawczo-rozwojowej z partnerami zagranicznymi z tych państw świata, z którymi Polska utrzymuje stosunki dyplomatyczne, a NCBR nie organizuje regularnie konkursów dwustronnych.
Wymogami stawianymi aplikacjom konkursowym jest uczestnictwo w projekcie przynajmniej jednego partnera zagranicznego oraz wpisywanie się zakresu tematycznego projektu w aktualną Listę Krajowych Inteligentnych Specjalizacji.
Orphinic Scientific
Orphinic Scientific S.A. (Orphinic) został utworzony w 2019 roku jako pierwszy polski holding biotechnologiczny, tworzący innowacyjne rozwiązania dla chorób sierocych (rzadkich) i innych wskazań o znaczących niezaspokojonych potrzebach medycznych w fazie badań klinicznych. Podstawowy Zespół naukowy Orphinic składa się z ekspertów z ponad 20-letnim doświadczeniem w procesie rozwoju i komercjalizacji projektów medycznych. Orphinic ma obecnie w swoim portfolio 8 projektów, od fazy przedklinicznej po etap zatwierdzania do wejścia na rynek, w trzech segmentach innowacji biomedycznych: Therapeutics, MedTech i eHealth.
Źródło informacji: Orphinic Scientific SA
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji | 06.07.2022, 10:48 |
Źródło informacji | Orphinic Scientific SA |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |
Newsletter
Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.
ZAPISZ SIĘPozostałe z kategorii
-
Image
ABM dofinansuje zwycięzców konkursu na niekomercyjne badania kliniczne PAP
Dofinansowanie o łącznej wartości ponad 278 milionów złotych przyznano 21 projektom, biorącym udział w konkursie na niekomercyjne badania kliniczne i eksperymenty badawcze. Wśród nagrodzonych znalazły się m.in.: badania z zakresu kardiologii, psychiatrii, neurologii. „Badania mają na celu opracowanie nowych strategii terapeutycznych w leczeniu chorób” - informował Ireneusz Staroń, wiceprezes Agencji Badań Medycznych (ABM) ds. finansowania badań.- 15.11.2024, 14:52
- Kategoria: Zdrowie i styl życia
- Źródło: PAP MediaRoom
-
Image
OSGE i Laurentis przygotują wstępny raport bezpieczeństwa dla reaktorów BWRX-300 - pierwszy taki dokument w UE
Kanadyjska firma Laurentis pomoże spółce Orlen Synthos Green Energy w sporządzeniu wstępnego raportu bezpieczeństwa dla reaktorów BWRX-300. Podpisane 14 listopada porozumienie o współpracy znacząco przybliża perspektywę rozpoczęcia budowy pierwszych SMR-ów w Polsce - jeszcze przed końcem tej dekady.- 15.11.2024, 13:54
- Kategoria: Polityka i społeczeństwo
- Źródło: PAP MediaRoom