Newsletter

VentureClash - projekt inwestycyjny w Connecticut przyjmuje aplikacje firm we wczesnych stadiach

01.03.2017, 15:35aktualizacja: 01.03.2017, 15:35

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Projekt VentureClash 2017 skupia się na przyciągnięciu firm z zakresu internetu rzeczy, zdrowia cyfrowego oraz technologii finansowych i ubezpieczenia.

ROCKY HILL, Connecticut, 1 marca 2017 r. /PRNewswire/ - Firma Connecticut Innovations (CI), wiodące źródło finansowania i ciągłego wsparcia innowacyjnych, rozwijających się firm na terenie Connecticut, ogłosiła dzisiaj otwarcie pierwszej rundy przyjmowania wniosków do projektu VentureClash. Projekt VentureClash to 5. milionowe, globalne wyzwanie inwestycyjne w Connecticut, które podjąć mogą firmy we wczesnych stadiach w branżach takich jak: zdrowie cyfrowe, technologie finansowe, internet rzeczy oraz technologie ubezpieczenia.

„W tym roku dodaliśmy dwie nowe branże, które doświadczają szybkiego rozwoju i mają klientów, inwestorów i infrastrukturę w Connecticut. Chcemy pomóc tym firmom odnieść sukces - skomentował Matt McCooe, główny dyrektor wykonawczy w firmie Connecticut Innovations. - Będący już w drugim roku projekt VentureClash obejmuje także dodatkowych partnerów, którzy mogą podzielić się nieocenionymi analizami i szansami na rozwój działalności naszych firm” - dodał dyrektor.

Nagrody

Główną nagrodą w wyzwaniu jest inwestycja na sumę 1,5 miliona dolarów. W projekcie przewidziane są dwie nagrody za zajęcie drugiego miejsca na kwotę 1 miliona dolarów, a trzech pozostałych finalistów otrzyma po 500 000 dolarów.

Aplikacja

Wnioski w pierwszej rundzie wyzwania VentureClash można składać od 1 marca 2017 roku. Firmy mają czas do 9 czerwca 2017 na złożenie wniosków w pierwszej rundzie. Po dwóch rundach ocen około 10 firm otrzyma zaproszenie na uczelnię Yale University, aby osobiście wziąć udział w konkursie o nagrody inwestycyjne dnia 20 października 2017 roku. Niezależne jury pomoże w dokonaniu wyboru zwycięskich firm w projekcie VentureClash 2017.

Wymagania

Aby móc wnioskować o udział w projekcie, firma musi spełniać następujące wymagania:

- prowadzenie działalności przez co najmniej 12 minionych miesięcy;

- posiadanie płacących klientów lub klientów, którzy aktywnie testują produkt wnioskodawcy;

- chęć otwarcia działalności na terenie Connecticut, co ma zastosowanie zarówno do krajowych, jak i zagranicznych wnioskodawców;

- prowadzenie działalności w obszarze zdrowia cyfrowego, technologii finansowej (fintech), technologii ubezpieczeniowej (insuretech) lub internetu rzeczy.

Więcej informacji na temat procesu kwalifikacyjnego, wymagań oraz wytycznych co do wniosków można znaleźć na stronie www.ventureclash.com.

O VentureClash

Prowadzony przez firmę Connecticut Innovations projekt VentureClash to globalne wyzwanie inwestycyjne skupiające się na firmach we wczesnych stadiach. Prowadzone od roku 2016 wyzwanie opiera się na identyfikacji firm z dużym potencjałem w branżach zdrowia cyfrowego, internetu rzeczy oraz technologii ubezpieczeniowych i finansowych. W ramach wyzwania firmy konkurują o inwestycje o łącznej wartości 5 milionów dolarów. Więcej informacji można znaleźć na stronie www.ventureclash.com.

Connecticut Innovations

Firma Connecticut Innovations (CI) to wiodące źródło finansowania i ciągłego wsparcia innowacyjnych, rozwijających się firm na terenie Connecticut. Firma CI zapewnia dostęp do kapitału podwyższonego ryzyka i wsparcia strategicznego dla firm we wczesnych stadiach, a także wsparcie finansowe w zakresie innowacji i współpracy oraz kontakty w rozbudowanej sieci partnerów i ekspertów. Więcej informacji można znaleźć na stronie www.ctinnovations.com.

Logo - http://mma.prnewswire.com/media/431663/VentureClash_Logo.jpg

Źródło: Connecticut Innovations

KONTAKT:

Lauren Carmody

Dyrektor ds. Public Relations

tel. (860) 258-7829

e-mail: lauren.carmody@ctinnovations.com

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 01.03.2017, 15:35
Źródło informacji PR Newswire
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ

Pozostałe z kategorii