Pobierz materiał i Publikuj za darmo
WIDEO: Konsul Ahmed Abdalla Burhaima
WIDEO: Prezes MK Business Link Sp. z o.o. Małgorzata Kasińska
Jak wskazała, MKBL stanowi łącznik pomiędzy Polską a Emiratami Arabskimi. "Wspieramy rozwój inwestycji oraz wymiany handlowej między tymi krajami, dostarczając innowacyjne rozwiązania biznesowe uwzględniające specyfikę obydwu rynków zarówno pod kątem potrzeb biznesowych jak i różnic kulturowych" - wyjaśniła. Dodała, że miała okazję mieszkać w Emiratach oraz pracować w Ambasadzie RP w Abu Dhabi i dzięki temu mogła zobaczyć jak olbrzymi potencjał drzemie w rozwijaniu relacji biznesowych między Polską a Emiratami.
Małgorzata Panek-Kasińska zaobserwowała w ostatnich latach olbrzymie zainteresowanie tym rynkiem krajów Europy Zachodniej. "Dla polskich przedsiębiorców, jest to kierunek nadal egzotyczny i dosyć nieodkryty, a dla wielu polskich firm, które mają już możliwości oraz aspiracje do prowadzenia działalności na rynkach zagranicznych ten kierunek nadal często nie jest brany pod uwagę i ze względu na niedostateczną wiedzę na jego temat, traktowany z ogromną dozą nieufności. Dlatego staramy się przybliżać prężnym polskim przedsiębiorcom jak atrakcyjnym z ich punktu widzenia może być obranie kursu na Emiraty Arabskie i przykładem takiego działania jest chociażby konferencja Expand Your Business to Emirates” - powiedziała.
Zaznaczyła, że u podstaw założenia firmy MK Business Link "leży pasja do tworzenia wielopłaszczyznowych relacji oraz łączenia różnych kultur. Udało mi się stworzyć fantastyczny zespół, entuzjastycznych i niezmiernie zaangażowanych osób, który we współpracy z autorytetami z zakresu handlu, consultingu oraz finansów, zarówno ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich, jak i Europy skupiony jest głównie na rozwoju współpracy pomiędzy Polską a ZEA, przy czym już na tym etapie kontaktują się z nami podmioty z innych krajów zainteresowane naszymi produktami oraz usługami" - powiedziała.
Poinformowała, że obecnie MKBL jest na etapie opracowywania założeń dotyczących założenia własnej spółki w Emiratach i rozpoczęcia tam działalności dzięki czemu będzie w stanie jeszcze lepiej zarządzać projektami i wspierać swoich klientów. Jak zapewniła, MKBL ma ambicje pomóc polskim przedsiębiorcom oraz ich działom eksportu w skutecznym wprowadzeniu ich produktów na rynki arabskie.
"Chcielibyśmy aby za kilka lat wisiała w naszym biurze tablica z zestawieniem wzrostu obrotów handlowych zainicjowanych i przeprowadzonych z naszą pomocą i wsparciem. Zależy nam na absolutnie skutecznym działaniu i realizacji planów ekspansji naszych klientów wraz z nimi na każdym etapie tj. od doradztwa, poprzez opracowanie procesów, wdrożenia, współpracę w realizacji kontraktów" - powiedziała Kasińska.
Z drugiej strony spółka MKBL uruchomiła komórkę zajmującą się pozyskiwaniem inwestorów z Zatoki. "W ramach projektu, jesteśmy po wstępnej selekcji perspektywicznych projektów dokonanej przez naszych partnerów w Emiratach, w konsekwencji opracowujemy obecnie z kilkoma klientami materiały inwestycyjne, z którymi następnie udamy się do ZEA z projektem promocji" - zapowiedziała prezes MKBL. Jak zaznaczyła wsparciem dla działalności spółki jest bardzo dobry klimat relacji pomiędzy Polską a Zjednoczonymi Emiratami Arabskimi, pochwaliła pomoc przedstawicieli władz i instytucji ZEA oraz wsparcie ambasadora i konsula ZEA w Polsce.
"W tym miejscu również chciałabym podziękować za wsparcie jakie otrzymujemy od jego ekselencji Asim Mirza Al. Rahmah oraz konsula Ahmed Abdalla Burhaima. Pan ambasador ma ogromne doświadczenie dyplomatyczne, został pierwszym ambasadorem ZEA w Polsce. Z kolei dla pana konsula, wszechstronnie wykształconego, młodego emirackiego dyplomaty, to pierwsza taka zagraniczna funkcja. Dla MK Business Link Emiraty Arabskie są pierwszym krajem, od którego zaczynamy przygodę łączenia partnerów biznesowych Polski z partnerami z innych krajów świata" - podsumowała Kasińska.
Konsul ZEA w Polsce Ahmed Abdalla Burhaima zaznaczył, że choć obecna współpraca między Polską a ZEA jest bardzo dobra i się umacnia a wzajemny handel w 2014 r. osiągnął prawie miliard dolarów, "to wciąż naszym celem jest zwiększenie tej wartości".
"Co ważne ZEA i Polska podpisały już 16 porozumień w różnych obszarach, zwłaszcza gospodarczych" - poinformował. Podkreślił, że wzajemne więzi umocniły oficjalne wizyty m.in. takie jak wizyta w Emiratach prezydenta Bronisława Komorowskiego, czy byłego premiera Donalda Tuska oraz wizyta w Polsce delegacji ZEA, której przewodniczył minister spraw zagranicznych ZEA, szejk Abdallah Bin Zayed Al Nahyan. "Spodziewamy się też, że szejk Mohammed Bin Rashid Al Maktoum, wiceprezydent i premier Zjednoczonych Emiratów Arabskich oraz władca Dubaju złoży oficjalną wizytę w Polsce, co bez wątpienia jeszcze bardziej umocni tę relację" - zapowiedział konsul.
Poinformował, że Emiraty są głównie zainteresowane inwestycjami w akcje, energią odnawialną, nowoczesnym IT, innowacyjnymi technologiami, nieruchomościami i budownictwem. Wskazał jednocześnie na bariery w przyciąganiu inwestycji ZEA w Polsce takie jak brak wystarczającej promocji polskiego potencjału w tych sektorach, biurokrację, trudności w transakcjach bankowych i słabość infrastruktury, zwłaszcza dróg. "Jednak jesteśmy w pełni świadomi, że polski rząd czyni wiele wysiłku w pokonaniu tych przeszkód" - zaznaczył konsul.
Zapewnił z kolei, że Emiraty oferują zagranicznym inwestorom wiele przywilejów i udogodnień, brak podatków oraz rynek liczący prawie miliard ludzi z krajów sąsiadujących takich jak Indie, Pakistan, Iran, z krajów Afryki i Azji Środkowej. "Dobrze też wiedzieć, że już ponad 40 polskich firm rozpoczęło działalność biznesową w ZEA i pracuje w nich ponad sześć tysięcy polskich pracowników" - podał. Pytany o różnice w prowadzeniu biznesu między Polską a ZEA zauważył, że nie ma dużych różnic w obszarze handlu, wręcz przeciwnie - jest dużo podobieństw, ponieważ oba kraje są stabilne w swoim regionie i cieszą się wzrostem gospodarczym.
"Zjednoczone Emiraty Arabskie są uważane za gospodarcze i zakupowe centrum na Bliskim Wschodzie i w regionach sąsiednich, tak jak Polska wyprzedza inne kraje w regionie. Oba kraje działają aktywnie na rzecz rozwoju sektora prywatnego, który jest uważany za kluczowy motor wzrostu gospodarczego. Wierzę, że oba kraje są dogodnie umiejscowione geograficznie, by osiągnąć sukces i wzajemną współpracę" - podsumował Burhaima.
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji | 11.03.2015, 11:11 |
Źródło informacji | Centrum Prasowe PAP |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |
Newsletter
Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.
ZAPISZ SIĘPozostałe z kategorii
-
Image
Prof. Jacek Sierak z SGH: miasta nie wiedzą, jakich usług zdrowotnych będą potrzebować w przyszłości PAP
Władze miast powiatowych mają ograniczoną wiedzę, jeśli chodzi o to, jakie usługo zdrowotne będą u nich realizowane w przyszłości - wskazuje prof. Jacek Sierak, kierownik Katedry Ekonomiki i Finansów Samorządu Terytorialnego Szkoły Głównej Handlowej. „Są to inwestycje bezpośrednio miejskie, jak i innych podmiotów. W ostatnich latach duże miasta funkcjonowały w warunkach bardzo dużej niepewności finansowej. Trudno jest też zidentyfikować prawdziwą liczbę mieszkańców tych miast” - mówi ekspert.- 22.11.2024, 15:32
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: PAP MediaRoom
-
Image
Projekt Baltica 2 przechodzi z fazy przygotowania inwestycji do realizacji PAP
„Trwają przygotowania lądowej części projektu. Rok 2027 to etap instalacji morskich turbin wiatrowych i oddanie całego przedsięwzięcia do eksploatacji. A późnej kilkadziesiąt lat efektywnej produkcji zielonej energii dla polskich odbiorców” – mówił Bartosz Fedurek, prezes zarządu PGE Baltica, podczas konferencji Offshore Wind Poland 2024. Baltica 2 jest wspólnym projektem PGE i Ørsted.- 22.11.2024, 14:04
- Kategoria: Nauka i technologie
- Źródło: PAP MediaRoom
-
Kraj kontrastów. Kazachstan stawia na rozwój turystyki i zaprasza do odwiedzin
Od kosmopolitycznej stolicy Astany przez spokojny region Ałmaty z malowniczymi górami, rwącymi rzekami i krystalicznie czystymi jeziorami po mistyczne pustynie Mangystau oraz starożytne miasta Jedwabnego Szlaku - Kazachstan ma wiele do zaoferowania. I doskonale zdaje sobie z tego sprawę.- 22.11.2024, 13:16
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: Ambasada Kazachstanu