Pobierz materiał i Publikuj za darmo
Wiedeń, 24 października 2017 r. - 3.000 uczestników z ponad 400 miast, 50 krajów i 4 kontynentów ma pojawić się na Światowej Konferencji URBAN FUTURE (Urban Future Global Conference, UFGC), która odbędzie się w dniach 28 lutego - 2 marca 2018 r. Po raz pierwszy miejscem organizacji konferencji będzie Wiedeń, który odwiedzą najbardziej inspirujący inicjatorzy zmian w miastach naszych czasów. Gwoździem programu będzie pierwszy na świecie Wieczór Porażek poświęcony miastom "Cities FuckUp Night" - wydarzenie o eksperymentalnej formule pochodzącej z Meksyku.
CityChangersi zmieniają miasta
Wzrost liczby ludności, wyczerpywanie się zasobów, zmiany klimatyczne i zanieczyszczenie środowiska stanowią główne wyzwania, z jakimi mierzą się miasta. Trzeba też wspomnieć o sztywnych strukturach administracyjnych, które uniemożliwiają dokonanie niezbędnych zmian. Dlatego do akcji wkraczają CityChangersi - ich odwaga i zaangażowanie poruszają skostniałe struktury miejskie i inspirują do zmiany podejścia do określonych procesów i metod komunikacji.
Gwóźdź programu - "Wieczór Porażek" dla miast
Po raz pierwszy przywódcy miast będą mieli okazję uczestniczyć w Wieczorze Porażek organizowanym w ramach UFGC. Podobne wydarzenia dotychczas przyciągnęły 200.000 uczestników w ponad 250 miastach. Ich ideą przewodnią jest złamanie tabu porażki i uczenie się na błędach. Radna miasta Vancouver Andrea Reimer podczas pierwszego Wieczoru Porażek dla miast opowie o tym, czego bezwzględnie trzeba unikać.
Program jest dostępny online - swój udział potwierdziło już 120 prelegentów
Program można znaleźć na stronie www.urban-future.org/programme. Treści prezentowane na konferencji podzielono na cztery główne osie tematyczne - mobilność, życie w miastach i planowanie urbanistyczne, komunikacja i przywództwo oraz zasoby. Ważną pozycję w programie zajmuje również jakość powietrza w miastach.
Sylwetki niektórych prelegentów:
- Johanna Kotipelto - specjalistka z biura premiera Finlandii, założycielka platformy cyfrowej zrównoważonych projektów crowdfundingowych w administracji miejskiej;
- Andrea Reimer - radna odpowiedzialna za stworzenie wielokrotnie nagradzanego "Planu działania dla najbardziej +zielonego+ miasta świata" (ang. "Greenest City Action Plan"), która postawiła sobie za cel uczynienie z Vancouver najbardziej ekologicznego miasta na świecie do roku 2020;
- David Gelbea i Joel Bach - producenci odznaczonego nagrodą Emmy amerykańskiego serialu dokumentalnego "Ryzyko dla świata" ("Years of Living Dangerously"), który porusza tematykę zmian klimatycznych.
Więcej informacji: www.urban-future.org.
KONTAKT:
Lisa Gatterbauer
dział komunikacji UFGC
tel. +43 6502211616
e-mail: media@urban-future.org
-
Gabriele Egartner
Grayling Austria GmbH
tel. +43 1524430010
e-mail: gabriele.egartner@grayling.com
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
Data publikacji | 24.10.2017, 17:43 |
Źródło informacji | APA-OTS |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |