Newsletter

Koncert Warszawskiej Grupy CELLONET 7 listopada w Filharmonii Narodowej

26.10.2017, 17:00aktualizacja: 26.10.2017, 17:00

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Leszek Mozdzer fot. Lukasz Gawronski
Leszek Mozdzer fot. Lukasz Gawronski

Dziesięć lat minęło w ekspresowym tempie, muzycy z Warszawskiej Grupy CELLONET nawet się nie obejrzeli, a już mogą świętować całkiem poważny jubileusz. Spiritus movens tego artystycznego przedsięwzięcia, które odniosło spektakularny sukces, był Andrzej Bauer, do dzisiaj opiekun artystyczny i dyrygent zespołu. CELLONET czyli grupa, w której - jak sami podkreślają - „sztuka i wirtuozeria stanowią jedność”, tworzą świetni muzycy, działający także na innych polach i w innych przestrzeniach wykonawczych. Wielu jest tu laureatów trwającego równo dekadę dłużej i również powołanego do życia w Warszawie Międzynarodowego Konkursu Wiolonczelowego im. Witolda Lutosławskiego. Od początku specyfiką koncertów CELLONETU była programowa różnorodność, łączenie różnych muzycznych światów, sięganie zarówno po muzykę dawną (najczęściej w opracowaniach), jak i najnowszą, łącznie z utworami zamówionymi i specjalnie dla zespołu skomponowanymi.

CELLONET w swych programach koncertowych często przeplata muzykę dawną i najnowszą. „Obok aranżacji madrygałów Gesualda da Venosy można usłyszeć prawykonania dzieł napisanych specjalnie dla zespołu. CELLONET współpracuje również z artystami ze świata jazzu i muzyki rozrywkowej” - ta różnorodność stylistyczna od początku była znakiem rozpoznawczym warszawskich wirtuozów wiolonczeli. A o możliwościach interpretacyjnych grupy może zaświadczyć choćby obecność w programie tak wymagającego od strony wykonawczej utworu jak Cello Counterpoint Steve’a Reicha. Napisany w 2003 roku - jak podkreśla kompozytor - jest jednym z najtrudniejszych dzieł, które kiedykolwiek napisał.

Wtorek, 7 listopada 2017, godz. 19:00

Sala Koncertowa

Filharmonia Narodowa, ul. Sienkiewicza 10

Warszawska Grupa CELLONET

Andrzej Bauer - kierownictwo artystyczne

Leszek Możdżer - fortepian

Agata Zubel - sopran

W programie:

Hector Villa-Lobos - Bachianas Brasileiras nr 1 [18’]

Sławomir Kupczak - Naira na osiem wiolonczel [10']

Gustav Mahler - pieśni

Przerwa

Hector Villa-Lobos - Bachianas Brasileiras nr 5 [10’]

Steve Reich - Cello Counterpoint [12']

Krzysztof Komeda - Kołysanka z filmu Dziecko Rosemary (opr. Krzysztof Lenczowski) [6']

Leszek Możdżer - nowy utwór [10']

www.fiharmonia.pl

tel. + 48 22 55 17 127/128/149/188

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji 26.10.2017, 17:00
Źródło informacji Filharmonia Narodowa
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ