Pobierz materiał i Publikuj za darmo
Dyrektor programowy Festiwalu, Artur Zaborski, wyselekcjonował filmy, które wprowadzą widzów w unikalne światy narracji filmowej, poruszają tematy społeczne, kulturowe oraz polityczne, oferując bogate wrażenia estetyczne i intelektualne. Organizatorzy stawiają na różnorodność tematyczną i geograficzną, prezentując filmy, które są odzwierciedleniem współczesnych problemów społecznych, politycznych i kulturowych. W ramach Festiwalu zostanie pokazanych 16 filmów, w tym dzieła nominowane do międzynarodowych nagród i doceniane na prestiżowych festiwalach filmowych na całym świecie. Widzowie będą mieli okazję zobaczyć dzieła pochodzące m.in. z Iranu, Mongolii, Jemenu oraz Grecji, wyróżnione na międzynarodowych festiwalach filmowych.
Festiwalowe produkcje podzielone zostały na cztery sekcje: „W drodze po Oscara”, „Hity festiwali”, „Polska Eurazja” i „Potwory z Eurazji”. Wśród najbardziej oczekiwanych tytułów znajdują się „Pomiędzy rewolucjami”, który rzuca światło na przemiany społeczne w Rumunii; grecko-macedoński dramat „Za stogami siana” pokazujący dylematy moralne na tle kryzysu uchodźczego; „Gdybym tylko mógł zapaść w zimowy sen” z Mongolii, będący kandydatem do Oscara w 2025 roku; czy „Obciążeni” - jeden z pierwszych filmów w całości nakręcony w Jemenie i dotykający tak trudnego tematu w kraju muzułmańskim, jak aborcja.
Największym hitem Festiwalu Eurazja wydaje się być film „Boże, ześlij chłopca!” w reżyserii Amjada Al Rasheeda. To poruszający dramat obyczajowy z Jordanii, który zdobył uznanie na wielu międzynarodowych festiwalach, w tym w Cannes, gdzie otrzymał Nagrodę Rail d’Or oraz Gan Foundation Award.
Wydarzenie to umacnia swoją pozycję w roli ważnego miejsca spotkań miłośników filmu, krytyków oraz profesjonalistów z branży filmowej, promując jednocześnie dialog międzykulturowy i zrozumienie przez sztukę kinematografii. Festiwal, jako platforma wymiany kulturalnej i dialogu, stawia przed publicznością wyzwanie zrozumienia głębi różnorodnych perspektyw świata, pokazując, jak film może być medium przełamującym bariery i budującym mosty między kulturami. Każda z produkcji ma za zadanie nie tylko bawić, ale i edukować, otwierając przed widzami drzwi do różnorodnych kultur i historii Eurazji. W przypadku części z nich będzie to pierwsza, a być może także jedyna, możliwość zobaczenia ich na polskim ekranie kinowym.
Festiwal Eurazja to także okazja do spotkań z twórcami filmów. Po wybranych seansach odbędą się sesje Q&A, które pozwolą publiczności zgłębić tajniki produkcji filmowych i lepiej zrozumieć konteksty społeczne i kulturowe prezentowanych historii. Jednym z zagranicznych gości odwiedzających Warszawę w ramach Festiwalu będzie grecki aktor Apollon Bollas, z którym spotkanie odbędzie się po projekcji filmu „Minore”.
Szczegółowy program festiwalu, informacje o biletach oraz pełen harmonogram wydarzeń towarzyszących są dostępne na oficjalnej stronie internetowej festiwalu.
Organizatorzy zachęcają wszystkich do uczestnictwa w tym wyjątkowym wydarzeniu filmowym, które z pewnością wzbogaci kulturalne życie Warszawy i przyciągnie miłośników kina nie tylko ze stolicy, ale być może całej Polski, a przedstawicieli prasy zachęci także do jego relacjonowania.
Strona internetowa: www.eurazjafestiwal.com
Facebook: https://www.facebook.com/EurasiaFF
Instagram: https://www.instagram.com/eurasia_festival/
KONTAKT:
e-mail: biuro@openhearts.pl
Źródło informacji: Biuro Prasowe Festiwalu Filmowego Eurazja
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji | 06.12.2024, 13:26 |
Źródło informacji | Biuro Prasowe Festiwalu Filmowego Eurazja |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |
Newsletter
Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.
ZAPISZ SIĘPozostałe z kategorii
-
#IJHARSnaFerie - czyli nie dajmy się oszukać nie tylko podczas ferii w sklepie i restauracji PAP
Bezpieczne ferie to także bezpieczny i świadomy swoich praw konsument - przypomina przed rozpoczynającą się zimową przerwą w zajęciach szkolnych Inspekcja Jakości Handlowej Artykułów Rolno-Spożywczych (IJHARS) i podpowiada, w jaki sposób wybierać produkty spożywcze dobrej jakości i nie dać się oszukać.- 17.01.2025, 10:04
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: PAP MediaRoom
-
Image
Zbliża się 18. rocznica śmierci Ryszarda Kapuścińskiego: legendy polskiego reportażu PAP
23 stycznia minie 18 lat od śmierci Ryszarda Kapuścińskiego (1932-2007), najczęściej, obok Stanisława Lema, tłumaczonego za granicą polskiego autora. Pomimo upływu czasu wciąż stanowi on niedościgniony wzór oraz inspirację dla kolejnych pokoleń dziennikarzy, o czym świadczyło rekordowe zainteresowanie wznowioną po latach Nagrodą PAP im. Ryszarda Kapuścińskiego.- 13.01.2025, 09:00
- Kategoria: Ludzie i kultura
- Źródło: PAP
-
Image
Laicy równie często jak znawcy przeżywają dreszcze emocji, słuchając Pendereckiego PAP
Słuchając „Siedmiu bram Jerozolimy” Krzysztofa Pendereckiego laicy równie często jak znawcy przeżywają dreszcze emocji. Choć znawcy bardziej analizowali fragmenty utworu, to jego odbiór emocjonalny nie różnił się w zależności od stopnia przygotowania odbiorców - pokazał eksperyment UJ.- 03.01.2025, 09:00
- Kategoria: Nauka i technologie
- Źródło: Nauka w Polsce