Pobierz materiał i Publikuj za darmo
Włoska galeria zaprezentuje prace artysty z serii Antique Games, które zdobyły serca publiczności na całym świecie. Jackowski zdobył za nie nagrody w Rzymie, Florencji i Londynie, a jego prace cieszyły się powodzeniem również podczas wystaw w Miami, Bazylei, Zurychu i Nordart w Budelsdorfie w Niemczech. Ta ostatnia, największa międzynarodowa wystawa sztuki w północnej Europie, zyskała mu w 2022 r. Nagrodę Publiczności, gdzie głosy 120 tys. widzów zadecydowały o tym wyróżnieniu.
Dzieła Michała Jackowskiego, oparte na klasycznych kanonach proporcji i piękna (sectio aurea), ustalonych w starożytności (zarówno w Grecji, jak i w Rzymie), a doskonale zaadaptowanych i zinterpretowanych w okresie renesansu, klasycyzmu i sztuki XIX w., niosą w sobie kod doskonałości i proporcji: harmonii i prostoty, logiki formy oraz piękna ludzkiego ciała. Artysta łączy formy klasyczne z elementami współczesnych doświadczeń, wynikających z kultury konsumpcyjnej i postkonsumpcyjnej, zwłaszcza amerykańskiego pop-artu. Poprzez swoje dzieła stawia pytania dotyczące najważniejszych wartości w życiu człowieka: o jego stan we współczesnym świecie, o związki i zależności między przeszłością a teraźniejszością, o relacje międzyludzkie i jakość tych relacji - zwłaszcza w kontekście wiekowych wyborów między tym, co materialne, a tym, co duchowe. Dzięki temu jego twórczość posługuje się uniwersalnym językiem i wprowadza świeże spojrzenie na ikonograficzne kody sztuki europejskiej XXI w. (i tym samym światowej).
Usytuowana w sercu Cortiny galeria Contemporary & Co może poszczycić się międzynarodowymi nazwiskami, takimi jak: Damien Hirst, Andy Warhol czy Robert Indiana obok Jackowskiego. Są tam również doceniani współcześni artyści, tacy jak Endless (pierwszy artysta uliczny włączony do kolekcji Muzeum Uffizi), Michelangelo Gialliani, Gionii David Parra czy Jeff Robb. To pokazuje, że prace Polaka cieszą się uznaniem nie tylko w ojczyźnie, a przede wszystkim poza jej granicami.
Jeśli znajdujecie się w okolicach miejsca, gdzie Lady Gaga sączyła espresso na stokach wraz z Adamem Driverem, parą z filmu Ridleya Scotta „Dom Gucci”, organizatorzy zapraszają na godz. 18:00 dnia 25 sierpnia do galerii na wieczorne prosecco, aby porozmawiać o sztuce z jej autorem i rzeźbiarzem Michałem Jackowskim.
Partnerami wystawy są Galeria Contemporary&Co oraz Art Style Magazine.
Michał Jackowski urodził się 14 września 1978 roku. Ukończył warszawską Akademię Sztuk Pięknych. Mieszka i pracuje w rodzinnym Białymstoku w Polsce.
KONTAKT:
Michał Jackowski
e-mail: office@jackowskiart.com
tel. +48609498528
Contemporary & Co
e-mail: info@contemporaryandco.com
adres: Galleria Croce Bianca
7 32043 Cortina d’Ampezzo (BL)
tel. +39 335 675 3315
Źródło informacji: Jackowski Art.
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji | 22.08.2023, 10:58 |
Źródło informacji | Jackowski Art. |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |
Newsletter
Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.
ZAPISZ SIĘPozostałe z kategorii
-
Image
Saudyjska Komisja Filmowa uroczyście zamyka drugą edycję Konferencji Krytyki Filmowej
- 15.11.2024, 09:08
- Kategoria: Ludzie i kultura
- Źródło: Business Wire
-
Image
Te nietypowe znaleziska z lumpeksów zaskoczyły wszystkich
Branża tekstylna stoi w obliczu poważnych wyzwań środowiskowych. Szacuje się, że co roku produkuje się 100 miliardów sztuk odzieży, z czego ogromna część nigdy nie trafia do konsumentów lub jest noszona tylko kilka razy [1]. W ten sposób 92 miliony ton ubrań trafia każdego roku na wysypiska, tworząc toksyczne hałdy na pustyniach czy terenach wiejskich, przyczyniając się do rozwoju zjawiska zwanego „fast fashion”. To ilość, która mogłaby wypełnić… 1,5 miliona ciężarówek.- 14.11.2024, 08:00
- Kategoria: Ludzie i kultura
- Źródło: Semcore Sp. z o.o.
-
Image
W Rijadzie startuje Międzynarodowa Konferencja Krytyki Filmowej
- 12.11.2024, 09:31
- Kategoria: Ludzie i kultura
- Źródło: Business Wire